Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nemzetköziző kamionosok! Lesz...

Nemzetköziző kamionosok! Lesz változás a fizetésetekben, amiért bevezették a német minimálbért? Kifizetek a munkáltatók a titeket megillető összeget vagy hogyan térnek ki előle?

Figyelt kérdés
2015. jan. 11. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én könyvelőként követem a híreket, úgy tűnik, nem kell fizetni a külföldieknek ezt a minimálbért...
2015. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Miért? Mindenhol azt olvasni, hogy a külföldieknek is jár.
2015. jan. 11. 19:05
 3/11 anonim ***** válasza:

Az ügy már a brüsszeli bíróságon van. Több ponton sérti az uniós jogszabályokat.

Vagyis ez még képlékeny dolog. Meg kell várni a végét.

2015. jan. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 krissztus ***** válasza:
öszintén , pont magyar fog fizetni:) csoda igy is fizet némelyik.
2015. jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha Brüsszel még sem kaszálja el, akkor hogy fogják ellenőrizni?

Ez már önmagában egy érdekes kérdés.


A másik: a magyar cégek még az itthoni kiskapukat is nyomatják ezerrel, csak ne kelljen sokat fizetni és adózni, akkor majd pont azt nem fogják kikerülni? Hehe :D

2015. jan. 12. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Pandas74 ***** válasza:

Nalunk a cegnel ket lehetoseg van......vagy befejezik(nem ez a szandek)vagy megkeresik ra a megoldast!(ez a szandek)

Sot ....a vezetoseg hajlando is odadadni a sofornek a (szerintuk kulfoldiekre is alkalmazando nemet minimalbert)ha meg tudja tenni a beveteleibol,vagyis ha meglesz ra a forras.Ezesetben jol jarunk....ennek folyomanyakent az edigi minimalberes bejelentesunk is elkepzelhetoen a valosagban kifizetett bernek megfelelo lesz(megszunik a kulonbozo jogcimeken valo kifizetes)

Ez szinten jo is lehet....

Igaz ok Szlovakok...es ezzel meg is mondtam a legnagyobb kulonbseget a mi" Okosba megoldo " magyar fonokeink kozott!

2015. jan. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elárulnád, hogy melyik cégnél dolgozol?
2015. jan. 15. 19:30
 8/11 Pandas74 ***** válasza:
Siltrans sro
2015. jan. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Igaz ok Szlovakok...es ezzel meg is mondtam a legnagyobb kulonbseget a mi" Okosba megoldo " magyar fonokeink kozott!"


Elég sok magyar sofőr dolgozik szlovák cégnél, viszont magyarnál dolgozó szlovákról nem nagyon hallani. Gondolom nem véletlenül.


Én még nem olvastam át a rendelet, csak átfutottam, amit a hírportálokon láttam. Így azt sem tudom, hogy most ezt minden ott töltött órára kell fizetni, vagy csak minden ott töltött munkaórára. Illetve az sem világos számomra, hogy ez milyen viszonyban lesz a külszolgálati napidíjjal. Ez még nem világos számomra, hogy ez abból "levonható" vagy a mellett lenne kötelező adni - szerintük.


Szerintem egyelőre várjuk meg az EU álláspontját, lehet elkaszálják a dolgot.

2015. jan. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bonyolult ez az egész.
2015. jan. 18. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!