Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Rossz az akksitöltőm?

Rossz az akksitöltőm?

Figyelt kérdés
Szóval van egy "olcsó" töltőm és azt nem értem hogy hogyan működik, illetve miért működik úgy ahogy. A jelenség az, hogy ha terheletlenül megmérem a kimeneti feszültségét, 13V körüli értéket mérek. De ha rácsatlakoztatom az akksira (60-80%-os töltöttségűre) akkor nyomja mint az állat, 15-16Volttal, sőt elmegy még 16,5-ig is de ott már nem mertem tovább rajta hagyni. (Egyébként nyitott cellás akksijaim vannak ami viszonylag jól tűrik a rövid ideig tartó túlfeszültséget) Az áramerősség közben nem nagy, csatlakoztatáskor 2 Amperről indul de gyorsan lejön 1A alá. Na, a kérdés az az hogy miért nem korlátozza le a feszültséget 14,4V-ra, amivel ugye max tölteni szabadna a 12V névleges feszültségű autóakksikat? Illetve lesz e gondja az akksinak ha ezzel a töltővel töltögetem, persze odafigyelve és nem hosszú ideig?

2015. jan. 2. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:

pont jó a töltőfeszültség, csak így tud áthajtani pár ampert, ami épp kell az akksinak.


az, hogy olcsó, még nem jelenti azt, hogy szar is...a tiéd jól működik, úgyhogy nyugi.


mondjuk nem árt tudni, mekkora az az akksi? autó, vagy motor?

mert autónál az egy amper az kellemes csepptöltés...az nem bonja szét a lemezeket.

2015. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 dirtboy ***** válasza:

pedig pont hogy szar,ezek az olcsó egyszerű töltők ilyenek tehát ha úgy vesszük a tiéd jól működik mert ezek gyárilag ilyenek.

ezekkel csak ilyen nyitott cellás akukat lehet tölteni mert a gondozás mentesnél már veszélyes a magas fesz.

6 ezerért lehet venni már microprocisat.

az áram erősséggel egyébként nincs gond,hiába írnak 4A meg 6A erek rájuk aku állapotától függ hogy mennyivel tölt.

én alapból 2A szoktam kiválasztani a mikroprocis töltőmön,lehet 12-10-6-2A közül választani de 2 fölé csak akkor van értelme menni ha már elég durván le van merülve,más ként pár perc alatt le csökken az áram erősség magától 2 környékére,ahogy meg egyre töltődig úgy megy le 1.6-1.2-1-0,8A még kész nincs.

2015. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hm.. Két eltérő vélemény, tehát akkor a meccs döntetlen. :)

Egyébként egy 7,5 éves 50Ah-s és egy vadonatúj 55Ah-s akksiról van szó. Meg van még egy motorakksim is 12Ah-s, ami elvileg a minimálisan szóba jöhető méretű akksi, a töltő papírja szerint (töltő max 4 Ampert tud).

2015. jan. 2. 17:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!