Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit jelenthet ez a jelzés?...

Mit jelenthet ez a jelzés? Soha nem láttam még így kiírva.

Figyelt kérdés

Székesfehérvár után, Veszprém fele a kilométerkövek jelzése sorrendben a következő: 78, 78+1, 78+2, 78+3, 78+4, 78+5, majd 79. Utána rendesen van számozva.

Visszafele is ugyanígy. Miért?


2014. aug. 21. 14:27
 1/5 anonim válasza:
Ha jól tudom, akkor elkerülőutat jeleznek a +1...
2014. aug. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Módosítás történt a nyomvonalban, hosszabb lett a szakasz, így nem kell nekik az út végéig minden táblát kicserélni, újra lehelyezni, hanem a 78. km-nél kezdődik az új út, ez tart 5km-en keresztül, majd jön a 79. ami régen is ott volt.
2014. aug. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elkerülő utak kilométerben mérve jellemzően hosszabbak, mint az eredeti nyomvonal volt. Ilyenkor nem szelvényezik át az egész utat, hanem közbetoldanak ilyen plusz szelvényeket.


Hasonlóan, ha esetleg rövidebb lesz egy út (pl. korábban derékszögben ment át a városon, most meg levágja a sarkot), akkor ott bizonyos szelvények egyszerűen kimaradnak, 77 után 80 jön.

2014. aug. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Máris okosabb lettem.

2014. aug. 22. 11:28
 5/5 anonim ***** válasza:
És úgy nevezik, hogy hibaszelvény :)
2014. aug. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!