Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van okom aggódni?

Van okom aggódni?

Figyelt kérdés
Ma Pesterzsébeten nemrég 9 óra körül vélhetően sebességet mértek a rendőrök mondjuk nem biztos, de sebességmérésnek tűnt. Épp előztem a villamost és valószínűleg olyan 63-67 körüli sebesség volt a csúcs előzés közben. De lehet hogy nem léptem át a 65-öt se. Nem figyeltem, mert amint befejeztem az előzést lassítottam vissza 50 körüli tempóra. Aggódjak, hogy bemértek-e vagy ha túl is léptem a sebességkorlátot akkor elnézőbbek, mert előztem a villamost és rögtön lassítottam utána? Nem egy erőgépet vezetek sajnos kell egy kis lendület a biztos előzéshez.

2014. máj. 16. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:

mindegy hogy miért mentél gyorsabban

amennyivel mentél azt mérték, ha túllépted akkor kapsz egy csekket

vagy nem

2014. máj. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50-nél 67 felett fotóz a traffipax, az óra csal egy kicsit, szóval valószínűleg nem készült rólad fotó. És nem elnézőbbek, elvileg a kresz szabályokat csak úgymond vészhelyzetben szegheted meg, és a villamos előzése nem az.
2014. máj. 17. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
a trafi az mostmar pontosan kepes merni maximum 2-3 km/h-t tevednek. de nem buntetnenek meg az engedett sebesseg 10%aig tehat 50 a kotelezo 55 hatareset... de a 60 felett necces... az valoszinuleg egy 30000ft-os papirfecni lesz...
2014. máj. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
56-nál már büntetünk, 67==130% ára kb 30-50E
2014. dec. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez elég nehezen behatárolható. Van, ahol 63km/h-ig lövik a tűréshatárt. Mifelénk biztosan. De konkrét esetről tudok, ahol a rendőr 53-nál csekket akart adni. Abból bíróság lett.

Ha túlléped a megengedett sebességet, elvileg minden okod megvan aggódni. Ha a 65-öt átlépted és bemértek, akkor lesz csekk. Feltéve, hogy tényleg mértek, feltéve, hogy tényleg látott a traffi, feltéve, hogy be volt kapcsolva (ismerek olyanokat, akik néha jófejségből kikapcsolt traffit tesznek ki, na az tényleg megelőzésről szól) feltéve, hogy tényleg gyorsan mentél, stb. Szóval ez így tök lutri.

2015. ápr. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!