Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Valószínűleg sosem lesz...

Valószínűleg sosem lesz autóm, mert rosszul vagyok tőle (benne). Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés
Mindig kérdezik, mikor lesz már jogsim, de én nem is akarok kocsit, mert csak hányok tőle... mondjuk buszon is, de szerencsére arra van más alternatíva. Van sorstárs?
2009. dec. 22. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én sem szeretek kocsiban úgy ülni, viszont ha vezetek az teljesen más, olyankor nem hogy rosszul nem vagyok, hanem nagyon élvezem :)
2009. dec. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Szia!Én nagyon sokáig szarul voltam(hánytam is)benne!De valahogy kinőttem belőle!Ez köszönhető a sok utazásnak kézi meccsekre, atlétikára!-és a buszozás az iskolába napi 2x20 km-re!Így sikerült kinőlnöm!Szerencsére ma már semmi bajom az autóban,buszban!Én sem akartam ez miatt jogsit, meg még most sincs!Majd csaklesz vmikor!

Amúgy te hány éves vagy?Ha olyan suliba mész ahová busszal tudsz járni az tuti jót tenne, hozzászoknál!

Én évekig "okádtam-hánytam" a buszokban, autokóban!Ugyhogy nyugi nem vagy egyedül ezzel!:)


20L


20L

2009. dec. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha te vezetsz, nem leszel rosszul, hidd el!
2009. dec. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ha vidéki vagy, akkor a bringa is megteszi. mondjuk pesten is vannak elborult emberkék akik bringáznak. félreértés ne essék, jó bringázni, de én fosnék, iszonyat veszélyes ha nincs bringaút.
2009. dec. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is nehezen viselem a kocsikázást. Amugy az élet nem alapvető fontos része a jogsi meg a kocsi. Ráköltesz egy vagyont hogy aztán idegeskegy egy dúgoban.
2009. dec. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt egyszer asszem az NGC-en egy műsor, ahol végeztek ilyen kísérleteket, és a sofőr sosem volt rosszul a vezetéstől, de rajta kívül mindenki összehányta magát a buszon (gyorsított, fékezett, ment jobbra-balra). Azzal magyarátzák a dolgot, hogy a sofőr mindig tudja, hogy milyen manőver fog következni, ezért nincs rosszul. Természetesen ez igaz autó esetében is, vezess te, és nem leszel rosszul.
2009. dec. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha legközelebb autóba ülsz, kapcsold be levegő keringtetést.

Kintről nyomjon be kis fokozaton, 20 fok körüli levegőt.

Nagymamámnál ez vált be.

2009. dec. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

21:40 Én 22/F vagyok, remélem azért még kinőhetem. :) Amúgy sem a jelenlegi, sem a következő helyen ahol tanulni fogok sem buszjárat van... :/


22:21 Köszi, nagyon érdekes infó volt, és egyben biztató is!

2009. dec. 22. 22:46
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is láttam hasonló műsorokat, sőt, azt hiszem, épp azt a buszost is. Lényegében arról van szó, hogy a belső füledben van egy "alkatrész", amiben folyadék van. Ez a folyadék ide-oda lötyög a külső hatásokra, ami által közvetítődik az agynak, hogy milyen helyzetben vagy éppen. Műszakibban fogalmazva gravitációs gyorsulásmérőként funkcionál. Az innen származó információ az agyban összesítődik a többi érzékszervünk által közvetített információval, és ha ellentmondás van közöttük, akkor rosszul leszel.


Amikor például autóban ülsz, a tested nyugalmi helyzetben van, viszont a belső füled érzi a oldalirányú, hosszanti és függőleges gyorsulásokat, ezért az agy úgy dönt, hogy nem jó így, és ki kell borulni.:)


A jó hír az agy alkalmazkodóképessége. Egy műsorban éppen ezt kutatták, hogy miként szokik hozzá az agy az új, rendhagyó ingerekhez. Egy férfit olyan helyzetbe hoztak, amitől rendre kiborult. Érdekes volt, valahányszor beültették, csak nagyon rövid ideig bírta. Majd sokadik alkalommal, egyik pillanatról a másikra, mintha csak átkapcsoltak volna valamit az agyában, megszűnt a rosszulléte, és soha többet nem volt problémája.


Szóval hozzá lehet szokni, és a hozzászokás nem feltétlenül fokozatosan alakul ki, megtörténhet egyik percről a másikra is. Erre a saját kutyám is például szolgál, pici korától kezdve minden alkalommal elhányta magát az autóban, max. 10 km után. Kikészült tőle. Majd egy nap röntgenre vittük, oda-vissza 100 km-t kellett utaznunk, felkészültünk a legrosszabbra. 10 km-nél kissé kivolt, megálltunk, szünetet tartottunk, majd visszaültünk, és leatóztuk az utat. Soha többé nem volt gondja autóban, pedig 1,5 próbálkozás után már kezdtük feladni. Most vidáman figyeli a forgalmat.:)


Másrészt pedig az is igaz, hogy amikor te vezetsz, akkor valamilyen szinten te diktálod, hogy mikor milyen inger fog érni (lassítás, gyorsítás, kanyarok), így eleve összhangban van minden. Piszok rossz sofőr lehet, aki ő maga vezeti az autót és rosszul lesz tőle.:))

2009. dec. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

*1,5 próbálkozás = 1,5 év próbálkozás..


Elnézést!:)

2009. dec. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!