Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Tényleg csak olyan autószerelő...

Tényleg csak olyan autószerelő használhatja a csápos emelőt akinek megvan hozzá a képesítése?

Figyelt kérdés
Egy ismerőstől hallottam,hogy elméletileg attól,hogy valaki autószerelő nem használhatja az emelőt csak akkor ha van róla papírja. Kicsit hülyeségnek tartom vagyis nem hallottam még ilyen képzésről,hogy csápos emelő működtető képzés.
2014. jan. 2. 19:14
 1/6 Dörmögő ***** válasza:
47%

Munkavédelem szempontjából még az úgynevezett "békát" vagy másnéven "bikát" is csak az kezelhet akinek arról papírja van. Hiába tudja mindenki kezelni, de a munkavédelmi ellenőrzéskor ebbe is beleköthetnek.

[link]

2014. jan. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dirtboy ***** válasza:

mert nincs ilyen képzés,emlőgép kezelőire elmegy ahol tanul elméletet utána pedig gyakorlati vizsgát megcsinálja azon a gépen.

amilyen típusú az az emelő olyan fog bekerülni a tanúsítványba.


/az enyém mondjuk pont kivétel de elméletileg így van/

2014. jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. jan. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2014. jan. 2. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok hülyeséget hallottam már , ez közülük való.
2014. jan. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dirtboy ***** válasza:

ez nem hülyeség csak annyi hogy nem ellenőrzik így leszarják,ha ellenőriznék akkor cumi lenne.

hivatalosan még egy hidraulikus emlő asztal mozgatásához is papír kellene,nálunk a cégnél is ha nagy ellenőrzés van akkor gyorsan fixálják az asztalokat másként emelőgép naplót kéne vezetni róla és a sima hegesztő sem emelhetné vagy süllyeszthetné.

egyedül olyan emelő gépre nem kell papír ami szerelő sorba van beépítve és az elmozdulást nem te határozod meg hanem csak elindítod és a gép a megfelelő pozícióba megáll.

ha te irányítod akkor már kell rá papír.


ez a szabály,azt hogy ezt sok helyen nem tartják be az egy dolog és ettől ez még nem lesz hülyeség.

/most tanultam ősszel,emelőgép kezelői vizsgát tettem/

2014. jan. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!