Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi ideig tartogathatja...

Mennyi ideig tartogathatja egy szerelő az autómat?

Figyelt kérdés

Már másfél hónapja van egy autószerelő műhelyben(motorcsere)és én hiába találok hozzá alkatrészt,neki mindig van vele valami baja.

Már úgy vettem észre,hogy nem is akar vele foglalkozni,

Csak húzza,halassza,már a telefont sem veszi fel.

Most emiatt kell ott hagynom a munkahelyet,mert ez az autó jelentette a bejárást,ráadásul hiteles autó és már ott tartok,hogy abbahagyom a törlesztést.

Hová fordulhatok ez ügyben vagy kérhetek-e valami kárpótlást,hogy ott áll az autóm?



2013. ápr. 3. 16:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen műhelyről van szó. Ha a szomszéd Jóskabá-féle "nem köll ide számla, nem akarol te se sokat fizetni meg én se, megóggyuk okosba" sufniszervizbe vitted, akkor nem sokat tudsz tenni. Ha valami hivatalos helyre mentél vele, akkor kellett, hogy kapj munkalapot, amin fel van tüntetve az elvégzendő munka, az alapján lehet reklamálni a szerviznél és a fogyasztóvédelemnél. Nem gyors az ügymenet, de legalább számíthatsz valamiféle kárpótlásra. A sufniszerviznél viszont magadnak kell kijárni a dolgot: beijeszteni NAV-val, esetleg keménykötésű haverokkal, ha meg nem jön össze, trélerrel menni az autóért (vagy azért, ami megmaradt belőle).
2013. ápr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem szakihoz vittem,kaptam munkalapot is,de hiába reklamáltam nem értem el vele semmit.

Az autót is elhoztam volna már régen,de darabokra szedték a motort.

2013. ápr. 3. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!