Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van 13 tonna teherbírású...

Van 13 tonna teherbírású billentős teherautó?

Figyelt kérdés
Üdv! Kérlek írjatok pár konkrét teherautót ami megfelel az alábbi kritériumoknak; lehetõleg új és használt árral: 13 tonna teherbírás; billencs; 2 tengelyes; 4x4es terepes; van rajta daru vagy lehet rá építeni.

#teherauto; billencs
2013. dec. 19. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Helló

Egy 2 tengelyes teherautó vagy 18 vagy 19 tonna lehet össztömegben max

Tehát ha hasznos tömeg 13 tonna akkor 6 tonnának kellene lennie a gépnek...

Egy sima nyerges vontató is 6 tonna fölött van (saját tömeg) (7 tonna körül mozognak amúgy)


Amugy apum pont egy bogis darus géppel szaladgál, de még ő is csak 11500 kg-ot vihet szólóban

(ha emlékem nem csal :) )

2013. dec. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

4 tengelyesekbe talán.

[link]

2013. dec. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Két tengelyesben biztosan nincs,egy daru meg minimum +2 tonna, az összkerék is megdobja. Szerintem kizárt a 13 tonna raksúly.
2013. dec. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az imént néztem utánna 10t lehet a max tengelyterhelés, ezalapján 20t a max 2tengelyes jármű esetén. Ebbe a 10t(ez a minimum ami kéne) hasznos teherbírás még belefér 4x4 es billentős, darus kocsinál?
2013. dec. 20. 15:56
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet 11,5 tonna is a tengelyterhelés, de csak ikerkerekes tengelynél. A kormányzott pedig nem az, így csak 8 tonna lehet( az is talán csak 385-ös gumival).

Elvileg van olyan lehetőség, hogy csak belföldön közlekedő két tengelyes járművet 20 tonnára vizsgáztassanak, de a legtöbb gyártó 18 vagy 19 tonnásra hitelesíti az autóját ( felfüggesztés és tengelytáv függvényében ), azt nem nagyon fogja felülírni az NKH.

2013. dec. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor a kérdés még1x. Létezik olyan teherautó ami 2tengelyes, billentős, darus, terepes, min 10t a hasznos teherbírása (csak magyar utakra)?
2013. dec. 20. 17:31
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem 1 nap keresgélés után megtaláltam a jelenlegi csúcsmodellt... Iveco Trakker 4x4 platós gyárilag daruval 20t össztömeg ebbõl 10;6 saját tömeg és kiegyeztem a 9;4 hasznos teherrel. Mindenkinek kõszi a válaszokat ha tudtok még valami hasonlót írjátok csak.
2013. dec. 20. 21:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!