Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Full kivilágítatlan útszakaszo...

Full kivilágítatlan útszakaszon egy teherautó meghúzta a kocsim jobb elejét, utána elhajtott szó nélkül. Kicsit kiugrott a lökhárító és behorpadt a jobb első sárvédő fölötti rész. Biztosító kifizeti ezt?

Figyelt kérdés

Éppen balra kanyarodtam volna, de olyan sötét volt, hogy ott éjszaka szinte csak tippelve lehet bekanyarodni. Indexeltem balra, de láttam, hogy túlmentem a kanyaron. Lehúzódtam volna az út jobb oldalára, kicsit gondolkodni, hogy mit tegyek, de ekkor hirtelen a már a kanyar előtt is a se.ggemben lévő teherautó megelőzött JOBBRÓL!!! :OOOO


Meghúzta a kocsi jobb elejét, főleg a lökhárító jobb széle és a sárvédő fölötti karosszéria sínylette meg. Előbbi egy kicsit kiugrott, utóbbi valamennyire behorpadt. Egy picit a motorháztető jobb első csücske is beljebb került, illetve a jobb első lámpa-búra bal széle egy kicsit kijjebb tolódott. De inkább az első kettő a feltűnőbb.


A kis kocc után megálltam, és a kamionos is megállt méterekkel arrébb. Megnéztem a kocsit, mi baja lett, aztán látom, hogy a kamionos fél-1 perc múlva simán elhajt.


Biztosító most kifizeti ezt, vagy mit tudok tenni? Ha saját erőből kell megcsináltatni, az mennyi lenne? Igazából mindössze a lökhárítót kéne visszapattintani, és a jobb szélső részt kicsit kikalapálni...


2013. nov. 7. 05:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Kocsin nincs világítás? Ha van akk nem full sötét az utca. Balra kanyarodtál, index középrehùzódtál... Ha van helye jobbról elmehet. Jelen szituban káromkodni illik, anyázni, nyelni egyet azt rendbetenni a kocsit. Sajnos senki nem fog fizetni neked ezért.
2013. nov. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Van világítás a kocsin, de mivel egy országutas szakaszról kanyarodtam volna be, ezért közvilágítás semmi. És ahol be akartam fordulni, sötétben szinte nem is lehet észrevenni. Tábla is csak akkor jelez, ha a szembejövő sávból érkeztem volna a kanyar felé /akkor ugye jobbra kellet volna mennem/.


Addig oké, hogy indexeltem, de azért csak láthatta, hogy full bizonytalan vagyok a sötét miatt és az index ellenére mégsem kanyarodtam be, mégis megelőzött.

Holott előtte erre képtelen volt, a kanyar előtt kb. 1 percig letolt az útról /őt biztos nem zavarja, hogy semmit nem lát, de engem igen, ezért mentem kb. 40-nel 70 helyett/, pedig már akkor elmehetett volna, és nem akkor tette volna ezt, mikor pont ott bizonytalankodok a kanyarnál. Én is hibás vagyok biztos, de nem tudom, hogy csak én-e...


Amúgy ezt mennyi megcsináltatni körülbelül? Mert a kár nem nagy végülis.

2013. nov. 7. 06:28
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Balra kanyarodó jármű előzhető jobbról. Az előzőekhez még hozzátenném: Örülj, hogy elment és a saját kárát nem verte rád. Balra jelzel (talán), balra húzódsz és közben jobbra az út szélére le szeretnél állni a jelzéseddel ellentétesen, körültekintés nélkül.
2013. nov. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ellentétesen a jelzésemmel, na ez az... Vagyis láthatta, hogy bizonytalankodok /ezt el is ismerem, mert az voltam/, és pont akkor kellett neki elmennie /függetlenül attól, hogy balra kanyarodót lehet előzni jobbról/, még véletlenül sem a kereszteződés előtt lévő szakaszon, hanem ő inkább letolt az útról.


Mindenesetre ha kiszállt volna nekem pofázni, azt hiszem, hogy nekem is lett volna az ő számára mondandóm... Eleve a teherautósok mentalitását nem értem. Miért kell valakit szinte lelökni az útról!? Na meg én mentem 40-50-nel, ahol 70-es korlát van, ez oké. Viszont alapdolog /és ehhez még jogsi se kell/, hogy ha szarabbak a látási és útviszonyok, akkor eleve lassabban megyek. Értelemszerű...

2013. nov. 7. 06:50
 5/14 A kérdező kommentje:

De mindegy, mert történt, ami történt, sajnos.


Amúgy nem tudod véletlenül, hogy karosszériás ezt meg tudja oldani? Egy horpadás, egy kis lökhárító elmozdulás, egy jobb lámpa kijjebb tolódás és egy motorháztető-csücsök beljebb nyomódás. Elvileg ez mind karosszéria meló kéne, hogy legyen...


/Gondoltam, egyúttal már akkor ezt is megkérdem, mert csak 40 perc múlva fogok tudni új kérdést feltenni. :SSS Mellesleg nem fél óra volt a limitidő eddig!? 2 órára változtatták??????? Elmehetnek az anyjukba.../

2013. nov. 7. 07:06
 6/14 anonim ***** válasza:

"Balra kanyarodó jármű előzhető jobbról."


Ez így ebben a formában nem igaz! A balra kanyarodót KIKERÜLNI szabad! Ugye nem kell részleteznem a különbséget!

2013. nov. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mindettől függetlenül kedves kérdező, örülj hogy ennyivel megúsztad! Ha rendőrt hívtok, akkor is a legjobb esetben 50%-ra hozták volna ki, bár jelenleg csak a te történetedet ismerjük!


Egy karosszériás biztosan meg tudja csinálni, de látatlanban, (főként a tipus ismerete nélkül) ne várj részletes árajánlatot! Mutasd meg a szakinak, és az majd mond rá egy összeget!


Szerintem.

2013. nov. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én is hibás vagyok, ez tény /főleg a bizonytalankodásom miatt/, viszont szabályok ide vagy oda, a kamionosnak meg a mentalitása volt fa$z. Bár ez sajnos elég sok kollégájáról elmondható... Tisztelet persze a normális teherautósoknak, bár állítólag nem sok ilyen van.



A kocsi 2006-os Toyota Corolla Wagon kombi. Nagyon remélem, hogy nem lesz nagy összeg, mert alapjába véve végülis nem olyan durva a sérülés. Bár az azért simán észrevehető, hogy a lökhárító el van mozdulva, és a jobb első sárvédő fölött beljebb van a karosszéria...

2013. nov. 7. 08:26
 9/14 Dörmögő ***** válasza:
A kamionosnak milyen mentalitásáról beszélsz? Balra indexeltél, aztán le akartál (vagy elkezdtél lehúzódni) jobbra. Most őszintén egyáltalán hogy jutott ilyen eszedbe országúton sötétben? És még a kamionos mentalitását kritizálod? Ráadásul látnod kellett hogy jön. Full sötétben azért ki lehet szúrni a kamion világítását. Még jó hogy nem taposott el. Az is lehet hogy észre sem vette hogy koccantatok és másért állt meg. Egy 20-30 tonnás kamionon nem ránt akkorát a kocsid lökhárítója hogy azt menet közben érzékelni tudja hacsak vizuálisan nem látta.
2013. nov. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem bántás, de javarészt te voltál a hibás. Igen, sokan bizonytalankodnak, de balra kitett irányjelzővel jobbra húzódni bizony már több.

Szerintem ha rendőr jött volna, akkor kihozzák 50-50-re, mindenkinek egy 20e forintos csekk, a sérüléseket pedig állhatjátok magatok.

Ha van casco, akkor az fizet erre. Ha sima biztosításod (gkfb) van, akkor az nem, pontosabban a kamionosé fizetne, ha ő lenne a hibás, amit meg így másnap, úgy hogy mindketten elhagytátok a helyszínt elég nehéz lenne.


"Egy horpadás, egy kis lökhárító elmozdulás, egy jobb lámpa kijjebb tolódás és egy motorháztető-csücsök beljebb nyomódás. Elvileg ez mind karosszéria meló kéne, hogy legyen..."

Aha, ezek karosszéria melók, illetve fényező is kellhet.

Összeget tippelni nehéz: ha a lámpa tartófülei leszakadtak, akkor az lámpacsere. Ha a lökösben is szakadt valami, akkor azt talán lehet műanyaghegesztéssel orvosolni. A fémek horpadásainál ha pl. a horpadásban nincs éles törés akkor lehet ki lehet húzni egyszerűen, viszont ha éles, karcszerű benyomódás, akkor az legenyhébb esetben kalapálás, csiszolás, kittelés, újrafújás. A motorháztető legörbült sarkánál is ugyanez.

Ráadásul gondolom valami szép metálfestés van az autón, ami miatt a festék sem olcsó, valamint relatíve nagy területen illene ráködölni a környező elemekre is, nehogy 5 méterről feltűnjön a sérülés később.

Márkaszervizben ez már bőven 6 számjegyű összeg, sima karosszériás-fényező lehet be tud férni 100e alá, de azért nem fogadnék rá komoly összeggel így látatlanul...

2013. nov. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!