Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jogosan nem adják oda nekem...

Jogosan nem adják oda nekem az autót?

Figyelt kérdés

Szóval 24 éves vagyok, van egy nagybátyjám, aki 5 éve kint él külföldön. Neki van egy autója, ami már 5 éve ott van a garázsban. Egyszer sem lett elindítva.


Viszont ő kint használ autót. Tehát az itthonit eleve nem használja-SUZUKI SWIFT..


Nekem viszont nagy szükségem lenne rá, a családban nekem van jogism és dolgozom. Ideges vagyok a buszozás miatt, az autó sok mindenen változtatna, de nem szívesen adják oda…


Talán azért, mert nem én dolgoztam meg érte. Nem tudom. Egy jó állapotú autóról van szó. ÉN próbáltam félretenni autóra, de még azt sem engedik, mert h adjak be a közösbe, a múlt hónapba 35 e -ft adtam be, azelőtt pedig 15-és 25 közöttit.


Annyira ideges vagyok emiatt, főleg a buszozás miatt, merthogy kötött, rohanni kell, nem beszélve arról, hogy a 6-os úton van a busz megálló, kint a városon kívűl, ami nekem nem a legjobb. Este ott álni kint és reménykedni abban, hogy nem hagy itt a busz…


Szerintetek jogos, hogy nem adják oda? Szerettem volna félretenni is ,de sehogysem akarják ezt.. Engem nagyon zavar. Mi a véleményetek erről?



#busz #munka #idegesítő #nem adjá oda #nincs használva
2013. okt. 28. 17:29
1 2 3
 11/22 dirtboy ***** válasza:

hasonló cipőben jártam én is,nem volt valami jó a közlekedés a meló helyre de mentem dolgozni.

még mielőtt kezdtem már terveztem az autóvételt,aztán kicsivel később megbeszéltem a szülőkkel hogy adnak kölcsön megveszem az autót aztán amilyen hamar tudom vissza fizetem nekik.

így is lett.

az autót én tartom fent,én nevemen van,egy éven belül sikerült is kifizetni teljesen.


nálam muszáj volt venni mert nem volt a családban autó,esetleg próbáld meg átvenni tőlük nem csak elkérni.

ha úgyis csak áll akkor csak hajlandóak lennének eladni neked,vagy ha úgy van akkor próbál meg te is kérni kölcsön a szülőktől vegyél egy olcsó autót amivel tudsz melóba járni,utána ha jól értem lehetne jobban fizető állásod is aztán gyorsan kiperkálod,össze szeded magad anyagilag és később veszel egy jobb kocsi.

más gyors megoldást nem tudok,banki kölcsönt nem ajánlok.

2013. okt. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
én részletre vrnném meg a családtagjaimtól, de..
2013. okt. 28. 20:31
 13/22 Dörmögő ***** válasza:

Bakker. Kellett volna egy kocsi és lehetett volna egy jobban fizető munkahelyed? Jelenlegi munkaviszonyod által vehettél volna fel pár százezer kölcsönt, és vettél volna egy alap kocsit, és a több fizuból visszafizeted ahelyett hogy itt sírsz hogy nem lehet elindulni az életbe, de persze 20 évvel ezelőtt simán elindultál volna állításod szerint. Csak arra lennék kíváncsi hogy ezt a megállapítást te mire alapozod.

Vegyünk egy példát. Hívjuk a személyt Dörmögőnek. Neki sem toltak semmit a segge alá, volt már munkaviszonya, és hitelből kellett elindulnia. De elindult akármennyire ő is banki kölcsön ellenes volt. Ha nincs más lehetőség akkor azzal kell élni amit elérhetsz. Könnyebb itt sírnod meg verni a nyálad hogy brüü hü ühühü nekem kell az a kocsi, ne kelljen már buszoznom anyu léciii. Remélem az életben nem vagy ennyire szánalmas mint én most gondolom az írásod alapján.

Még annyit hogyha most sem tudsz félretenni akkor miből fogsz tankolni meg autót szervizelni?

2013. okt. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Dörmögő ***** válasza:
Menj el albérletbe ott ahol van a munkahelyed. Az albérlet árának már több mint fele megvan ha nem kell venned vonatbérletet. 30 kilométerre a volánbérlet durván 25 000 forint. Utána összegyűjtöd a pénzt (bár nem olyan egyszerű mint te azt gondolod) és megveszed az első kocsidat, és örülsz hogy senki nem szól bele hogy használhatod-e.
2013. okt. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Dörmögő ***** válasza:
*volán bérletet akartam írni.
2013. okt. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A családod gondolkodását nem értem.Mi az hogy nem adják oda,ráadásul munkába járás céllal?Mifelénk ez elképzelhetetlen.(nem csak nálunk)Nekem anno apám kérésre odaadta simán azzal a feltétellel hogy az üzemanyagot én fizetem.Gondolom ez nálatok is így lenne.
2013. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
munkahelyet váltok..
2013. okt. 30. 13:23
 18/22 A kérdező kommentje:
így talán nem aktuális
2013. okt. 30. 13:23
 19/22 anonim ***** válasza:
Neked nem jár az a kocsi, kérdező. De ha járna is, az ember nem azt kapja, ami jár, hanem amit megszerez magának. De hidd el, jobb ez így. Egy autó fenntartása költséges mulatság. Havi 4000Ft, és még ki se álltál a garázsból.
2013. nov. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

uccsó: én megvettem volna tőlük részletre is, tehát azt kapom amit megszerzek…


az az autó nem volt 2-3 hónapig használva, meg lett véve, használta pár hónapig lerakta. Adóssággal. Azóta a kétszeresét fizette vissza. PErsze az autó állaga romlik. Mindegy nem érdekel, gondolom azt nem ítélitek el, aki anyucitól apucitól megkapja ingyen. ÉN fizettem volna érte. De ha így se, akkor sehogyse. ÉN ma mondok fel a mostani munkahelyemnél. Többek között emiatt. Ennyi. Félig megértem, hogy az ő tulajdona, viszont hazajönni se fog, főleg, úgy hogy most születik kint gyermeke. Így annak sincs értelme, hogy ott csak rohad. A végén meg már eladni sem lehet majd. Bár eladással jobban járna, de mindegy. Ő tudja.


Úgy ltászik, még egy autóért sem dolgozhatok meg, még családon belül sem. PEdig fizettem volna, Érted?


Középsulis időszakban a z oszt társamnak volt egy suzukija, ő egy naot nem dolgozott érte akkoriban.


ÉN meg dolgoznék érte akár egy napot is. Itt a különbség.

2013. nov. 3. 07:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!