Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 26 os mtb kerékpár keréktengel...

Yoshimitcu kérdése:

26 os mtb kerékpár keréktengely csészébe csak úgy simán jobb beletenni zsírral a golyókat vagy golyóskosárral? Mikor kosárral raktam volt hogy nemsok idő után a kosarat összetörte valamiért és darálta.

Figyelt kérdés
egy golyóskosárban 7 golyó van akkor kosár nélkül is 7 kell bele? mert kosár nélkül belemegy 9 is csak akkor egymást érik a golyók............
2013. szept. 12. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:

9 golyóval számomra értelemszerűen nagyobb lesz a teherbírása a csapágynak, nem fog olyan könnyen berágódni, mert egyszerre több golyó is felfekszik.


De amúgy ez csak akkor érvényes, ha a golyók legalább század pontossággal egyeznek egymással, és tökéletes kör alakúak. A csésze és kónusz pedig szépen ívesre köszörült és polírozott. Ez általában csak az új és jobb minőségű kerékagyakban jellemző. De ennél még olcsóbb az "ipari" csapágyas, amiben rendes szabvány szerinti csapágy található. Csak ezt nem érdekük a gyártóknak nyomatni, mert akkor lehetne benne egyszerűen csapágyat cserélni, és akkor senki nem venne új kerékagyakat...

2013. szept. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kerécsapágyaknál elég rég nem használnak kosarat. Kipucolod, bezsírozod belepakolod a golyókat, összerakod, megfelelő erővel meghúzod és örülsz.


Ahogy én tapasztaltam az ipari csapágyas agyak jóval drágábbak. (de a csapágy cserélhatősége miatt sokkal jobbak. Most meg ha elkopik a csapágy dobhatom ki az egyébként teljesen jó 10000ft-os agyakat...)

2013. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudom én ezt rendesen, igazából csak egy jó esztergályos ismerős kell, meg egy megfelelő kerékagy, és belefaragja a szabvány csapágyat.

Én már majdnem csináltam egyet magamnak, igazából a tervek meg is vannak, csak le kéne gyártanom. :D


Múltkor a kónuszos kerékagyamnak kíváncsiságból lemértem a golyók átmérőjét mikrométerrel. Nem túlzok, 4-5 század milliméternél nagyobb eltérések voltak a golyók közt (ami csapágy viszonylatban elég nagy, mert mikronra osztályozzák őket - a minőségibbeket), meg valószínű a gömb alakjuk sem volt tökéletes. Így nem csoda hogy berágódnak és akadozva járnak...

2013. szept. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

kakszilajos akkor még jòl is jàrtàl(:

Én promax agyban 1 év utàn .mértem a golyòkat, de tolòmérôvel...

(Vam mikron is, de szemre is akkora eltérések voltak a "golyòk" között hogy elég volt a tolómérô is...

2013. szept. 13. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem kell ipari csapágyas kerék hogy cserélni tudd a csapágyat ha kapsz bele való csészét kiütöt a kerékből mindkét oldalról bele az új csésze új golyó új kónusz és kész..........
2013. szept. 13. 07:55
 6/8 anonim ***** válasza:

csak azt felejtitek el hogy az ipari csapagy cvsak egy iranyu erok felvetelere kepesek, mig a konuszuos ferdeiranyu erohatasoknak is ellenal...

de akik asses, joytech vagy hasonlo minosegi agyakat hasznalnak azok megerdemlik....

ha valaki hasznalt mar XTR vagy DuraAce konuszos agyat, az nem akar iparisat..:D

2013. szept. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

" bele való csészét kiütöt a kerékből mindkét oldalról"

Bele van préselve és rá van peremezve. Azt püfölhetném egy darabig.

Egyébként lehet érdemes lenne bele tenni kúpgörgős csapágyakat. Ha van olyan méret ami belemegy. Na de majd egyszer lemérem, aztán csapágykatalógusban megnézem hogy van-e.

2013. szept. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
az én felnimbe nincs se belepréselve se peremezve. csavarhúzót másik oldalról beledugtam és kiütöttem belőle a törött csészét. utánna beleütöttem az újat. amelyik peremezve van abból is kelehet szedni lekell flexel köszörülni a peremet és kijön.......
2013. szept. 14. 08:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!