Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az OMV kutakra is a MOL...

Az OMV kutakra is a MOL szállítja az üzemanyagot?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm benzinkutas és azt mondja, hogy az összes kútra a MOL szállít és nem a sajátjukat árulják. Maximum adalékot adnak hozzá. Tehát gyakorlatilag teljesen mindegy hol tankol az ember? Auchan, Lukoil stb...?

2013. szept. 3. 06:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy már a MOL szállít, de néhány éve még Ausztriából, Schwechat-ról szállítottak nekik, legalábbis a nyugati oldalra biztosan!
2013. szept. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
Magyaroszágon egyedül az OMV-re nem MOL-os üzemanyag kerül.
2013. szept. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugat-Magyarországra Schwechatról szállítanak, máshová nyilván Százhalombattáról. Mondjuk a MOL lehet, hogy Nyugat-Magyarországra Pozsonyból szállít, ezt nem tudom.
2013. szept. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nyugaton osztrák az anyag, illetve a MaxxMotion 100 és Diesel mindenhol osztrák.
2013. szept. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hiába a MOL szállítja majdnem mindenhova, akkor sem mindegy hol tankolsz, mert az adalékok mások.

Az én tapasztalatom szerint pl. OMV-nél tankolt üzemanyaggal kevesebbet fogyaszt az autó mint a MOL-nál, a Shell-nél mintha kevésbé füstölne, de a Lukoil-nál tapasztaltam fogyasztáscsökkenést. Persze ez autó függő, különböző gyártók motorjai másképp reagálnak, vagy esetleg mindegy neki.

2013. szept. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, a nyugati OMW kutakon full schwechati üzemanyag van, a többin csak a maxmotion100 és a mm diesel schwechati, a többi a MOLtól származik (bár a fővárost és környékét a saját tározójukból látják el - Dunatár, Csepel). A Shellen szintén MOL-os üzemanyag van, a Lukoil Romániából hozza az üzemanyagát.
2013. szept. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A fehérvári OMV kutakon vett anyaggal tovább bírja a kocsi. Egy teletanknál 70-100 km-el többet megyek, ha ott tankolok. Siófokon is OMV-n szoktam tankolni, de azt tapasztaltam, hogy az gyengébb mint a fehérvári. A Lukoil szemét, kb az Auchan minőséggel azonos, a Mol-os szintén gyenge. Shell-nél elvétve szoktam, nincs ismeretem...
2013. szept. 3. 08:21
 8/14 anonim ***** válasza:
az itthoni Lukoil valóban rossz, épp múltkor olvastam egy cikket, hogy a romániai finomítók nem bírják hozni az EU-s minőséget ami elő van írva.
2013. szept. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én sokáig a gyáli úti Lukoilon tankoltam, semmi gondom nem volt vele. ( az ukrán Lukoilos benyától meg rendesen hasított az autó xD ).
2013. szept. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy honnan hozzák, de nyugati határszélen ha az osztrák OMV kutaknál tankolsz, kevesebb lesz a fogyasztás, mint ha a magyarnál.
2013. szept. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!