Honnan lehet megismerni a leállósávot, kapaszkodósávot, lassítósávot, gyorsítósávot? Valamint a lassítósávot, gyorsítósávot kik használhatják, mikor, stb?
Leállósáv: az útnak az úttesttel azonos szintben levő, attól útburkolati jellel elválasztott és útburkolattal ellátott része.
132 „Kapaszkodósáv” (118. ábra): a tábla emelkedő úton a lassabban haladó járművek közlekedésére szolgáló kiegészítő sáv (kapaszkodósáv) kezdetét jelzi. A tábla jelezheti azt a sebességértéket is, amelynél kisebb sebességgel haladó jármű a kapaszkodósávot köteles igénybe venni (119. ábra);
Ááá, sok ez így éjszakára, mazsolázz magad:
Leállósáv: folytonos fehér vonallal leválasztott sáv az úttest jobb szélén, jellemzően (de nem kizárólag) autópályán fordul elő. Nem keverendő össze a buszsávval, ami tök hasonló, de BUSZ felirat van a közepén és külön tábla is jelöli, ellentétben a leállósávval.
Kapaszkodósáv: nehéz domborzati viszonyok között vezető utakon a jobb szélső (vagy épp egyetlen) forgalmi sávból jobbra nyíló, szaggatott vonallal jelölt sáv. Nem összekeverendő a lassítósávval vagy a jobbra kanyarodást szolgáló sávval: utóbbiakban jobbra mutató nyíl van, míg a kapaszkodósávon ilyen nyíl nincs.
Lassítósáv, gyorsítósáv: csomópontokban a forgalomból való ki- illetve az abba való becsatlakozást segíti. Rövid, szaggatott vonallal jelölt sáv, iránytól függően nyilakkal a közepén. (Lassítósávnàl általában jobbra, gyorsítónál jellemzően balra mutat a nyíl.)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!