Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Első autó vásárlás. Mi a...

Első autó vásárlás. Mi a véleményetek az alábbi autóról?

Figyelt kérdés

[link]


BMW 325i Coupé, 560 ezrem van rá, az átírást kifizetnék a szüleim, látszik azért, hogy volt rá költve, sport ülések, ültetett futómű, M3 replika felnik, stb.



2013. aug. 12. 13:55
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
hát igaz non elszáltok a benzinárakkal, még 2002 be 280 forintér lehetett volna tankolni, kb 18 ezerből teletankolnám, most meg duplájából.
2013. aug. 12. 15:31
 12/20 anonim ***** válasza:
mi 318tds-t vettünk, 530ért, szerintem nyugodtan elmondhatom hogy eddig ráment 200, és jelenleg szar a motorja, kell egy dugattyú és 4 hajtó kar. nem azért, de csak akkor egyél ilyen típust ha van még + pár 100ad, különben csak nézegetni fogod az udvarban
2013. aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
13%

Kérdező. Tanuld meg, hogy ezen az oldalon ne tegyél fel BMW-s, Audis, Meercis, meg hasonló autós kérdéseket, mert itt valamiért nagyon utálják ezeket az autókat, és minden áron le fognak beszélni.

De ne hagyd megad, mert ilyen autót (ilyen állapotban) ritkán találsz, úgyhogy nyugodtan vedd meg, mert a fenntartása nagyon olcsón kijön, mert aprópénzért veszel egy lejárt múszakis BMW-t, és az összes alkatrészt, ami jó, át tudod rakni ebbe.

Fogyasztása annyi, amennyi, de gondolom ezzel számoltál.


"még mindig BMW akárhány éves."

Sőt, merem azt állitani, hogy az E36-os széria az utolsó igazi BMW-k közé tartozik, az E39-el együtt, ami ezek után következett, már nem adja ugyanazt a BMW-s érzést, a modern trendeket követi (kényelem, alacsony fogyasztás, nincs meg az a sportosság, ami kell egy BMW-be).

2013. aug. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Dörmögő ***** válasza:
100%

# 13

Kb annyi pénze van hogy megvegye a kocsit, az átírást már a szülei fizetik. Most őszintén te meg azt mondod neki hogy gubanc esetén vegyen mellé egy donorkocsit, meg hogy a 15 literes városi fogyasztás megfelelő lehet neki?

2013. aug. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Jó de ha valami el is romlik még tudok vele járni 1 hónapot minimum amíg ki lesz cserélve csak nem törik ki a kerék addig amíg meglesz a pénz.

pl a fék sem kopik annyit 1-2 hónap alatt ennyit, főleg ha motorfékkel járok, nem hinném hogy már vason van, látszik hogy foglalkoztak a kocsival nem hinném hogy gatya állapotban van

2013. aug. 12. 16:29
 16/20 anonim ***** válasza:
Hát jó, nem kell erre egyből százezreket költeni, majd az idők során csak lesz még valamennyi pénze, amit az autóra költhet.
2013. aug. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én nem akarlak lebeszélni, ha számoltál a fenntartás összes költségével.


Viszont ami nagyon fontos, hogy szerelővel menj el megnézni. Hiába hangzik jól, hogy második autóként használt, legyenek fenntartásaid. Egyrészt (bár az sem szentírás, sajnos) tudni kéne hány km-van benne. A szerelő majd megmondja, reális-e. Ha csak felmerül a visszatekerés gyanúja, ott kell hagyni.


Feltételezd azt, hogy csapatásra használta. Alaposan át kell nézni a szerelővel, hogy tényleg minden rendben van-e, nem-e fog egy hónap múlva cserben hagyni. Tehát nagyon alaposan át kell nézni.


Kérdezz rá, hogy az eredeti ülés megvan-e, mert ez a fajta sportülés kényelmetlen tud lenni. Szerintem a gyári ülése teljesen jó.


Ha töviről-hegyire átnéztétek, akkor összeszeditek a hibákat, kiderül, hogy megéri-e megvenni. Ezután a hibáktól és arcbőrtől függően lehet alkudni az árból.


Így a képek alapján, ha semmi nagyobb hiba nincs vele, de azért akad pár apróbb, esetleg esztétikai hiba, akár 500.000-ért is elhozhatod.



De jól gondold meg, hogy fent tudod-e tartani.

2013. aug. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem rossz és talán lelkiismeretes gazdája is volt a leírás alapján. Azért beszélnélek le róla, mert ez egy erős kocsi, te pedig még fiatal vagy és tapasztalatlan. A fenntartása már nem horror, egy 13-15 éves Astrába is beleugrik 1-2 százezer forint, ha rendbe akarod tetetni. A fogyasztással is lehetne mit kezdeni, csak be kell szereltetni egy gázrendszert. Ha ez az álmod és az anyagi lehetőségeid megengedik, vegyél ilyet, ez csak rád tartozik. De fiatal vagy még, ráérsz beteljesíteni az álmaidat. Én elsőnek vennék valami olcsóbb, 100le körüli 1.6-os átlagautót, az is elfogadhatóan megy és nem fogsz megpördülni vele a csúszós úton egy nagyobb gázfröccsre.
2013. aug. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
inkább 524-est vagy 324-est vegyél
2013. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
inkább vegyél kezdetnek kissebbet legjobb a négyhengeres 1,8is lenne de nagyon nehéz joáron jot találni... nekems zemélyszerint e36 316van...gyüjtögettem sokat 750ért hozzájutottam egy tényleg olyan állapotuhoz amit a hozzátartozo leirástol vártam inkább ezt vettem meg mint egy leélt e46 ot. a 320 ak meg már sokat fogyasztanak a 316 okat meg nem nyüzik mert nem megy oylan eszeveszett tempoval de dinamikusan lehet vele menni:) én imádom..hozzáteszem nekem is sperdifis és a tetöablakon meg a börülésen kivül full extra:)közlekedi tökéletes mindennap autozok kis fizetésemből könnyen fenttartom nem fogyaszt brutál modon:)
2013. aug. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!