Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autósok és kerékpárosok ti...

Autósok és kerékpárosok ti hogyan látjátok ezt?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=TDLs5hSSk9s


Vannak kerékpárosok aki feljelentgetnek autósokat lásd a videó.(több is a youtube-n)

Szerintetek jó lenne ha a kerékpárokra is kötelező lenne a rendszámtábla műszaki vizsga és a biztosítás ?


2013. júl. 27. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ismerem ez(ek)et a videó(ka)t, és 1, azaz egy darab ilyen feljelentés született, tehát nem "feljelentgetnek". (Illetve láttam még egy panasztételt is egy életveszélyes soktonnás centizés után, de ott sem lett belőle feljelentés.)


Egyébként meg nagyon hasznosnak találom, hogy a közlekedés MINDEN résztvevőjének a hülyeségeit pakolgatják a netre, hadd égjen a pofájuk, legyen biciklis vagy autós, de akár gyalogos is. Az ilyen videók egyrészt tanulságosak mindenki számára, mert tudni fogják, hogy mit nem szabad és legfőképpen miért (nem, nem a bünti miatt nem centizünk!), másrészt visszatartó erőt is jelent(hetne, ha nagyobb nyilvánosságot kapna).

Szerencsére már terjednek a sisakkamerák és az autóba szerelhető fedélzeti kamerák, az ilyen videók is szaporodni fognak.


Felőlem szereltethetnek rendszámtáblát a hátamra vagy a biciklimre, ágálni nem fogok ellene, sőt néha engem is zavar, hogy nem tudom azonosítani a tahót, aki felborít a pirosnál, hogy ő át tudjon rajta menni (utána szépen úgyis utolérem...). Ettől függetlenül megvalósíthatatlan és ellenőrizhetetlen, ráadásul jó bürokrata módon csak a pénzlehúzásról szólna, amit már autós fejjel mindenki ismer. Hozna ennyi haszont? Nem. Az autóknál is csak a trafinál számít az egész, ha azt mondom, hogy az XYZ-001 rendszámú autó veszélyeztetett, még mindig nem vesznek komolyan...


Megoldás az ellenőrzés lenne. Na nem az ilyen van-e prizmád és csengőd, hanem ne járdázz, ne pirosozz, ne hajts szembe a forgalommal típusúak. De persze bilibe lóg a kezem, ugyanúgy nem fogják ezt meglépni, ahogy az autósoknál sem merik ellenőrizni a zebrákat és a vadparkolást. Holott több haszna lenne, mint a "kinnfelejtett tábláknál" a bokorban bújni a trafival.


A műszaki vizsga gondolata vicces, bár a világítást tényleg lehetne ellenőrizni, de inkább éjszaka, napközben nagyjából mindenki a zsebében hordja, hála a fejlett kerékpártolvaj-rendszernek. No arról nem is beszélve, hogy milyen marhaságokat írnak elő a rendeletekben, mint csengő és társai, nyilván sokra mész vele a hangszigetelt dobozban ülők vagy a fülesező gyalogosok figyelmeztetésénél. Biztosításra meg tudtommal most is van lehetőség, sokan élnek is vele, bár parkolásnál kis valószínűséggel töröm össze a mellettem parkoló biciklit :-)

2013. júl. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én 10 másodperc alatt találtam még egyet.


http://www.youtube.com/watch?v=FmIcGkKMcXU


És ennek a csávónak van több is.


A kerékpárosoknak jó lenne a kötelező biztosítás.

[link]

2013. júl. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es, ezt még nem is láttam, csak haladunk valamerre, végre a rendőrség is tesz valamit.


Az ilyen surmó biciklista pedig se rendszámot, se biztosítást, se semmit nem fog kötni, még ha kötelező is lesz...

2013. júl. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szántóvető ***** válasza:
kit büntettek meg?a szemből jövő autó a záróvonalon közlekedik irányjelző nélkül(7 másodpercnél látható).egyébként ez egy lehetetlen forgalmi helyzet:keskeny úttest busz sávval kerékpárút nélkül és kétoldalt parkoló autókkal.én az önkormányzatot büntetném meg.
2013. júl. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!