Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mire gondolnak azok a Darwin...

Dozer007 kérdése:

Mire gondolnak azok a Darwin díjas kerékpárosok, akik centik híján ússzák meg a balesetet?

Figyelt kérdés

Szituáció:

Hétfő reggel 5 óra, szitáló köd, forgalmas főútvonal a városban.. kerékpárosunk abban a biztos tudatban halad az út szélén, hogy az ülés alá rögzített halványan pislákoló lámpája majdnem kisüti az autósok szemét.

Igaz, hogy gondosan feltette az utazóbőrönd méretű táskáját a csomagtartóra amivel a lámpát eltakarja ugyan, de a múlt héten biztosan hallott valamit a tévében, hogy fény ... meg neutrínó... meg sebesség, meg áthalad a szilárd testen... csak összekeverte a fogalmakat.

Szóval teker, és a szembe jövő teherautóktól nem zavartatva (mivel ugyebár az már másik sáv, majdnem olyan mint ha Amerika lenne) körülnézés nélkül kikerül két út szélén parkoló autót.

Persze a mögötte 45-ttel érkező szerencsétlen jómunkásember akkor veszi csak észre a parkoló autók árnyékából kibukkanó kamikazebringást amikor ő is a kocsik mellé ér... eredmény:

Kikerülő manőver, balos visszapillantó 2mm -rre a kamiontól, jobbos 2 mm-rre a biciklistől.


2011. dec. 19. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:

-ez meg fél,hogy dudál vaze?

-a f@szkalap majdnem elsodort...

-várjááá csak,ha felülök az IFÁra akkor púposkoggy!!!

-el kellett volna gáncsoljam ....

-kocsog autósok !

-nem látsz bakker??

-vajon elzártam otthon a gázt?

-ködlámpázni igen,kikerülni nem, HE ??

-megjegyeztem a rendszámod!

-a te anyád !!!!!!

etc.

:p))

2011. dec. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is szoktam néha biciklizni közúton, de azt kell mondjam, hogy nagyon agyatlanul közlekednek a kerékpárosok. Szerintem úgy vannak vele, hogy ők a szegény gyenge kisebbség, és majd mindenki őrájuk vigyáz. Pedig csak ésszel kellene közlekedni.


Van ellenpélda is, mikor az autós veszi semmibe pl. kanyarodáskor, de az egy másik történet. :)

2011. dec. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem konkrétan nem gondolnak semmire. Valószínűleg nem képesek rá.
2011. dec. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jó dolog a kerékpár, meg olcsó is.

Van mindenképpen létjogosultsága, de a saját életület védeni kellene!

Láthatósági mellény MINDENKÉPPEN!

Akár több lámpa is.

A hideg ráz ki néhány delikvenstől komolyan mondom nem mert gyűlölöm őket, inkább csak féltem.

Másik szitu, reggel 5óra, sötét, eső... anyuka bicikli után köthető gyerekhordó utánfutóval!!! kivilágítatlanul lakott területen kívül.

Vészvillogóval elkísértem a városig.

Nemnormálisak.. :(

2011. dec. 19. 10:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Biciklizek, de többnyire igazat adok a kérdésben elhangzottaknak!

Nekem is van az ülés alatt pislákoló hátsó lámpám és leellenőriztem többször is, hogy milyen messziről látható.

Az alapfelfogásom hogy inkább látszódjak, mint lássak, hiszen így azért nagyobb a valószínűsége hogy észrevesznek az úton. (Persze ez így nem igaz, hiszen látni is kell.)

Az első lámpának világítania és nem villognia kell az előírás szerint én mégis inkább villogtatom néhány napja, mert így feltűnőbb és talán észrevesznek az autósok, akik mellékutcából az ellenkező irányba figyelnek és közbe kijönnek elém úgy, hogy csak a szerencsén és a fékjeim állapotán múlott, hogy ne rongyoljak bele. Erre rám se figyelve elhajtott (írhatnám a rendszámát, de ez nem az az oldal).

Szintén ugyanezen az úton ellenkező irányba kocsibeállóból kitolatva belém jön és csak azért nem történt komolyabb baj, mert már láttam hogy tolat és kerülni kezdtem, de ő azért odalépett neki, hogy tutira eltaláljon és sikerült is neki.

Erre kiszáll a kocsiból és "jaj, bocsánat, nem akartam!"

Ennek őszintén örülök! Mi történt volna ha akarja?


És még sorolhatnám.

Tudom hogy sok bringás idióta módon közlekedik, de vagyunk jó néhányan, akik betartjuk a szabályokat, de olyan szinten szarnak ránk sokan hogy ezt a kérdést is kétirányúvá változtatja!

2012. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!