Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Benzinköltség problémára...

Benzinköltség problémára megoldás?

Figyelt kérdés

Nekem nincs jogsim és így autóm se. Van egyik legjobb barátnőm, akinek van mindkettő :D és nagyon sokat járkáltunk vidékre a nyáron, mert ugyanaz a hobbink, és emiatt utazgattunk az országban. De... mindig nekem kell tankolni. :S És ezt én nagyon unom. Nem felesben, nem máshogy elosztva és fizetek. Amikor említettem neki akkor azt mondta, hogy a saját pénzét nem költi benzinre és amúgy is ő vezet és az ő autója használódik... És ha én nem tankolok, akkor nem megyünk sehova. Na ezen én nagyon kiakadtam. Főiskolások vagyunk mindketten és az ő családjának még több pénze van, mint nekünk...szóval ez se lehet a gond, csak simán bunkó. Mit mondjak neki? Már unom, hogy minden tízezresem a hülye omv kút kasszájában végzi :S:S És a múltkor egyszer 2000ftra tankoltunk nálam nem volt csak 500 és ezt azóta is emlegeti... érdekes én nem emlegtem neki a Bp-Szabadka, Bp-Szeged/Győr/Fonyód/Szekszárd 10ezreket... Hogy vegyem rá, hogy osszuk meg a költségeket és ne várja el tőlem ezt????

Bocsi,hogy hosszú,csak most nagyon felbosszantott :(


2009. okt. 19. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Madarat tollàrol, embert baràtjàrol....
2009. okt. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hülye vagy hogy hagyod.Inkább mennél vonattal..
2009. okt. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát, nehéz kérdés, de talán próbálj meg egy ideig vonatozni, diákjeggyel. Tudom, hogy kocsival sokkal jobb, meg kényelmesebb, de ha rájön a barátnőd, hogy egyedül maradt és nincs aki tankoljon neki,akkor talán a fele benzinköltség is elég lesz neki - feltéve ha menni akar valahova.
2009. okt. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt valóban, autót vezetni munka és felelősség, nem véletlen, hogy ez külön szakma. Az hogy ő ezt, és az autóhasználatát gondolja a közösbe való beszállásnak viszont úgy természetes, ha ezt közösen elfogadjátok.


Jobb lenne, ha nem mennétek együtt, ha te úgy érzed, hogy ezzel nem egyelőek a teherviselések.

(de azt pl. végiggondolhatod, hogy egy ilyen úton történő esetleges balesetben kinek a kára lesz az autójavíttatás?..)

2009. okt. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Pontosan miért is a barátod??Nekem is volt kocsim fősulis koromban, soha nem kértem senkitől pénzt, mert úgyis mentem, legalább ki volt használva a kocsi.Egyszer fizettek, mikor Keszthelyre mentünk 4en, akkor is csak a visszautat és akkor is én fizettem a nagy részét, csak keveset fizettek és nem azért mert kértem, hanem mert ők akarták...

De most komolyan minek mész vele??Barátkozz mással, a pénzt meg költsétek vonatra, menjetek azzal...

2009. okt. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem is van autóm 18 évesen.NYáron ingáztunk barátaimmal azországban balcsira velencei-tóra.A benzint szerintem természetes ha megosztjuk de ilyen hogy motorolaj meg egyéb az az én kasszám persze.De a benzint megosztjuk:Nem olcsó mulatság még igyse ha megosztva fizetjük
2009. okt. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

többrétegű problémát látok.


egyrészt igaz, hogy egy autónak a költsége nem csupán a benzinköltségekről szól.


másrészt azért nem értem az egészet, mert állítólag közösen akartok ide-oda menni.


azt meg végkép nem értem, hogy miért tankolsz TE neki, ha nem mentek sehova?


a következő kérdés, hogy TE mit értesz "barát" alatt? TE miért tartod a kapcsolatot ezzel az emberrel?

2009. okt. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

a vonat nem rossz ötlet, csak ezek általában esti programok és akkor már nehezen tudnék hazajutni általában, de a legközelebbinél majd megpróbálom így megszervezni

a másik meg... barátok vagyunk és ezen kívül nincs is más problémám vele, hogy nagyon anyagias... és tudom, hogy nélkülem (vagyis egyedül) nem mennek ezekre a helyekre el és ő is rosszul érezné magát

de remélem sikerül valahogy megoldani...mert már tényleg nagyon unom, hogy szerintem több,mint 100ezret költöttem az ő autójára...

ha meg baleset lenne azt a szülei fizetnék... (egyszer volt büntetés, azt is ők fizették)

2009. okt. 20. 12:48
 9/11 anonim ***** válasza:
tankolj be ingyen, szigetelőszalaggal átirt rendszámmal
2009. okt. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az r és a v betűt mivé lehetne alakitani? és a 0 ésa 7et?
2009. okt. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!