Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jelzett a kocsim, hogy nem...

Jelzett a kocsim, hogy nem elég benne a hűtővíz.100 fok fölé emelkedett. Utalhat ez komolyabb problémára, vagy csak az is elég ha utántöltök?

Figyelt kérdés

Igen, nő vagyok és nem igazán értek hozzá. 7 éves citroenről van szó. Elvigyem szervízbe?

Köszi a segítséget


2009. júl. 19. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért melegedett túl, mert kevés a hűtőviz. Töltsd utána desztillált vízzel és nem lesz gond. Felesleges ilyen kis hülyeség miatt szervizbe vinni.
2009. júl. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

El ne vidd szervízbe!!!

csak lehúznak sok pénzért......

Hozd hozzám 10000ft-ért én is öntök bele egy kis vizet. :-)

UTÁNTÖLTÉS CSAK HIDEG MOTORNÁL!!!

2009. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha felforr a vize a kocsidnak nem feltétlenül az az oka, hogy kevés volt benne. Akkor is felforr, ha nem megy a ventillátor, elszakad az ékszíj. Felforrt vízzel egy lépést se! Csak lanygyossal szabad utántölteni. És vigyázz a kupak kinyitásánál, mert le is forrázhatod magad!
2009. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fel kell tölteni hideg motornál, de ha legközelebb is fogy belőle akkor annak oka van. Ventillátor megy ilyenkor ha feljebb megy a hőfok? automatikusan be kell kapcsolnia. Amúgy nem árt nagyobb mennyiségnél ha fagyálló a fele a folyadéknak, mert nemcsak hidegben van szerepe, hanem a vízpumpa élettartamánál is. De nem szabad amúgy 100 fok felé engedni, mert megfőzöd a motort. Apajáraton járatni kell míg lejebb megy és olyankor nagyon óvatosan kortyonként utánatölteni, de mig forr a viz le ne vedd a sapkát mert kicsap a forró folyadék és komoly sérüléseket okozhat.
2009. júl. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Nem tudom a citroennél a vizpumpán fut e a vezérmüszij. De ha igen, tudom ez nem pont a kérdésre a válasz de jó tudni, ha esedékes a cseréje, vagy nem tudod mikor volt érdemes lecseréltetni vízpumpával együtt a teljes szettet mert komoly problémák lehetnek egy elszakadásnál. Ez azért jutott eszembe mert a vízpumpánál is lehet szivárgás a folyadék hiány oka.
2009. júl. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az oktatóm azt mondta, hogy ha az Alpokban a hegyek miatt felforr a víz, akkor nyugodtan oda mehetek Hanshoz és ennyit kéne mondani: Möchte wasser für mein auto. A lényeg, hogy még a csapvíz is jó HA NAGYON MUSZÁLY!!! Amúgy meg deszt vízzel töltsd utána nyugodtan!
2009. júl. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!