Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Pécs és Szigetvár között...

Pécs és Szigetvár között (esetleg tovább Darányig) szabad kerékpárral közlekedni a 6-os úton?

Figyelt kérdés

Kerékpáros útvonaltervező tervez oda, nem értem miért. Ez nem egy nagy és forgalmas út? Vagy lenne kerékpáros út kialakítva? Ezt nem nagyon hinném Magyarországon...


Aki ismeri a környéket, írjon róla!

Őszintén szólva inkább kisforgalmú utakat választanék, még ha hosszabb is. De ha valóban van lehetőség ezen kerékpározni, akkor megfontolandó.



2013. ápr. 10. 11:36
 1/3 anonim válasza:

Ennek az útnak is megvan a hivatalos neve (pl.: 1-es;47-es )

az 1 számjegyű utak az autó pályák a 2 számjegyű utak a főutak.

Biciklivel max. 3 számjegyű úton szabad menni

2013. ápr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hú kedves Első válaszoló, nagy butaságokat írtál, ezért kár volt!

Az autópályák általában 1 számjegyűek igen (úgy tudom vannak 2 számjegyűek is autópályának minősítve), de nem minden 1 számjegyű út autópálya. Nem is Magyarország lenne, ha így lenne.

Pl. az M4-es sem autópálya. Hanem főút, 4-es főút. Szóval újabb tévedésben élsz. 1 számjegyű utak is lehetnek főutak. Ezen kívül sok 2 számjegyű is főút, de nem mind. Sőt 3 számjegyű is van, ami főút. Ezek között is van különbség, elsőrendű vagy másodrendű főút, de az sem a számjegyek számától függ!

Aztán van olyan fogalom is hogy autóút, de sorolhatnánk. Most itt ennél a kérdésnél nem is ez a lényeg. (Remélem nem közlekedsz autóval/biciklivel/egyébbel közutakon, mert ilyen nemtudással közveszélyes lehetsz!)


Pontosan már én sem tudom, hogy melyik milyen út, rég jártam KRESZre, meg ezek amúgy is változnak. Tábla alapján tudom, tehát a helyszínen tudom.

Mondjuk azért azt is tudom, hogy a 6-os csak Bp-Bóly között autópálya. A többi része nem az. Legalábbis legutóbbi információk szerint így van. Az autópálya részen egyértelmű, hogy nem lehet kerékpározni, hiszen az nem véletlen autópálya, minimum 60km/h..., de eleve nem szabad ott biciklivel menni.

A főutakkal azonban már más a helyzet, akárhány számjegyűek is. AUTÓPÁLYÁN KÍVÜL MINDEN KÖZÚTON LEHET KÖZLEKEDNI, AHOL AZT TÁBLA NEM TILTJA, AKÁRHÁNY SZÁMJEGYŰ IS AZ ÚT!

Ezt vésd a fejedbe Első! És mielőtt bármilyen járművel is kilépnél az utcára, nézz utána a szabályoknak! Autóval, de motorral se közlekedj ennyi ésszel! És kerékpárral se, mert bár max csak a 3 számjegyűnél kisebb utakra mennél, de ahogy írsz, gyanús, hogy a részegJózsibácsi kategóriába tartozol, az meg már megint közveszélyes.

Offnak vége...

2013. ápr. 11. 09:30
 3/3 A kérdező kommentje:

Viszont visszatérve a kérdésemre:


Aki ismeri a 6-os Pécs-Darány közötti szakaszát, az írja már meg, hogy milyen ott a forgalom, hogy van kitáblázva, egyebek.

Térkép alapján továbbra is egy forgalmas útnak képzelem, nem értem miért hozza ki a kerékpáros útvonaltervező.

Jó lenne előre tudni, mi a valóság, és nem egy rosszul tervezett túrát a helyszínen áttervezni. Biciklivel nem mindegy a kilométerszám...


Aki ismeri a környéket, kérem írjon! Köszi!

2013. ápr. 11. 09:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!