Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kb.3 hónapja van forgalmim,...

Kb.3 hónapja van forgalmim, és holnap egy 120 km-es utat kell megtennem egyedül, ami tele van kanyarokkal és dombokkal. Két elepülés között 30-40 km is van, telefonszignál nincs, csak domb és kanyar. Valami jó tanács?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 1. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyalog mész, úgy 15-20 kilométerenként állj meg pihenni és igyál egy kis vizet. :) Ha esetleg valamilyen gépjárművet vezetsz, akkor nem tudom milyen tanácsot vársz, hiszen papírod van róla, hogy mindent tudsz. Vagy mondjuk el újra amit tanultál? Ne lépd túl a sebességet, kanyarok előtt lassíts, legyen nálad pótkerék, víz, meleg ruha... Kellemes Húsvétot!
2013. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha attól félsz hogy lerobbansz, akkor tanácsolom hogy maradj az úttest közelében, és ne kószálj el. Majdcsak arra téved valaki.☺

Nem vagy te egy kicsikét pesszimista? ☺

2013. ápr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha van rá lehetőséged, akkor ma menj és vezess egy kicsit, szokjad a technikát.
2013. ápr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Én megkockáztatom, hogy jogsid van 3 hónapja, ez persze nem zárja ki, hogy forgalmija is csak 3 hónapja van a kocsinak.

Semmi jó tanács, vezess, ahogy tanultad, és nem lesz semmi baj. Huszonix éve, amikor szereztem a jogsit, akkor eleve nem volt mobil, és az autók is lepukkantabbak voltak.

2013. ápr. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem a lerobbanástól félek, hanem attól, hogy egyedül és hosszú táv. Néha úgy érzem, hogy akár ezer km-t is képes lennék levezetni, néha meg a 3-4 km-es távoktól is parázok. Van, hogy akár 40 km-t is vezettem probléma nélkül egyedül, néha meg bénázok. Elfelejtem a lámpát bekapcsolni, a kéziféket leengedni... ilyen bakik mindenkivel elöfordulnak amíg kezdő? No meg attól félek, hogy most magam megyek. Nem lesz senki aki figyelmeztessen, pl. hogy lassítsak, vagy váltsak sebességet, vagy ne menjek túl közel az útpadkához stb.
2013. ápr. 1. 10:56
 6/9 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Akkor neked önértékelési problémáid vannak, ebben az esetben keríts valami útitársat. Ha meg bízol magadban, akkor nem lesz probléma. Egy kis optimizmust verjél magadba!

A táv nem sok, de ha úgy érzed, állj meg egyszer pihenni. Mondjuk én könnyen pofázok, napi 6-700km vezetek, de nekem ez a munkám, ráadásul külföldön hajtom a kamiont.

2013. ápr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Figyelj beülsz autóba elindítod és utána kapcsold fel a lámpát majd indulás előtt engedd ki a kéziféket. Amúgy kéziféket hogy tudtad elfelejteni? Ha jó minden az autó alig bír elindulni a hátulja teljesen lemegy és a műszerfalon világít egy piros felkiáltójel zárójelben. Amúgy mikor kezdő voltam én az indexet felejtettem el mindig.. Aztán rám szóltak 2x utána már mindig indexelek. De a lámpákat feltétlen kapcsold fel. Sajnos tegnap kb 15-20 autósnak kellet felkapcsolnom a reflektort hogy felkapcsolja a lámpáit. Esett a hó, eső kicsi köd volt és alig lehetett látni őket.
2013. ápr. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 szántóvető ***** válasza:
nézz át mindent.gumonyomás,vízszint ablaktörlőlapát stb.kaja pia és a kedvenc zenéd legyen nálad oszt jó utat.
2013. ápr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már utánam van az út, és sikerült. Semmiylen galibát nem okoztam, mindne simán ment. Nagyon köszi a jótanácsokat. Azt hiszem nálam az önbizalomhiány okozza a gubancot.
2013. ápr. 14. 14:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!