Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A jogsi megszerzése után...

A jogsi megszerzése után mennyi idővel adták oda a kocsit a szüleitek?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 20:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
77%
És te azt nem tudtad volna kifizetni???Vagy még nem dolgozol???Mért nem mondod apádnak hogy akkor vegyen kisebb autót amire nem kell sokat költeni.
2009. aug. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
84%
Én 18 évesen szereztem a jogsit, egyből ide is adták nekem a kocsit,de még nem mertem egyedül vezetni,aztán egyre gyakrabban...Nem tudom hány éves vagy,de ha 17-18,akkor nem értem minek kell neked saját kocsi.Vagánykodni a suliban?Azt fent is kellene tartani valamiből!Én ezt nem hárítottam volna a szüleimre. Először legyen már gyakorlatod,könyörgöm!Emiatt van a sok baleset,mert a gázt mindenki tudja nyomni észtelenül,de amikor meg kellene állni,sokszor már csak a villanyoszlop segít...mert vezetni sokan tudnak,de közlekedni már sokkal kevesebben!
2009. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
65%
Ez Így Van!
2009. aug. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok, és azért akartak nekem autót venni, hogy legyen min gyakorolni. De nem lett meg, ezért rá vagyok kényszerítve, hogy a féltett családi kocsin gyakoroljak, amire anyám igencsak húzza a száját és elég ritkán van alkalmam vezetni. Tudok biztonságosan közlekedni, de ő ezt nem akarja elhinni, pedig már sokszor bizonyítottam. Nem tudom, mégis hány alkalom kéne még, hogy elhiggye, és vezethessek egyedül is. Ha állandóan azzal jön, hogy inkább ő vezet, mert ugye bennem nem bízik, akkor soha a büdös életben nem is fog, mert nem ad lehetőséget.
2009. aug. 29. 22:10
 15/23 A kérdező kommentje:
Ja, és saját autóra valóban nincs semmi szükségem ennyi idősen. Csak jó lenne a családi autót elvinni néha. Mert már kicsit elegem van, hogy felnőtt vagyok, van jogsim, ennek ellenére járhatok esőben-hóban biciklivel... Főleg, hogy a velem egy korú ismerőseimnek mind odaadják a szüleik a kocsit. Amúgy meg nem vagánykodnék vele a suliban, oda busszal megyek. Kocsival járnék bevásárolni, vihetném a barátnőmet moziba vagy bárhova, és a családot is fuvarozhatnám.
2009. aug. 29. 22:22
 16/23 anonim ***** válasza:

Én jogsi nélkül is mentem már pár száz métert a kocsival az úton úgy, hogy apám megengedte.

Most csinálom a jogsit és sztem oda fogják adni a kocsit, apám biztos ha nem kell neki, anyám nem.

2009. aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Pedig a szüleidnek jó lenne belátni,hogy igenis néha odaadhatnák neked a családi kocsit.Az most mivel lenne másabb, ha a netalán a saját kocsidat törtéd össze?Arról nem is beszélve, hogy a Te épséged ezek szerint nem is számít,csak a kocsinak ne legyen semmi baja?

Sőt,ha vmelyik ősöd melletted ülne,akkor még segíteni is tudna neked a kül. szitukban,tapasztalatokat szereznél,ami nagyon fontos lenne... 21:37-es hozzászóló voltam.

2009. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Én 1 hónapra rá kaptam egy autót.


utolsó: hát... azért nem mindegy hogy a sajátját töri össze vagy a családit. Csak magunkból indulok ki... Ha neki vettek volna egy 4000 Eurós autót, a családi meg 20.000 euró akkor nagyon nem mindegy, hogy melyiket töri össze.

Abban viszont egyetértek, hogy néha odaadhatnák. Így sosem fogsz megtanulni rendesen vezetni, rutint szerezni.

2009. aug. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Beszéltem anyámmal, egyre rosszabb a helyzet. Azt mondta, hogy a családi kocsit soha nem vezethetem egyedül, sajátot meg talán csak évek múlva kaphatok. :(

Szerintem hamarabb lesz az meg ha elmegyek dolgozni...

2009. aug. 30. 19:20
 20/23 anonim ***** válasza:
56%

21.:37-es : "Először legyen már gyakorlatod,könyörgöm"

jah, és mégis hogy legyen gyakorlata ha nincs min gyakorlatot szereznie? ne háborogjál már, és főleg ne írj hülyeségeket, csakhogy vmin beháborodhass.


sztem mondjad anyádéknak, h vmin muszáj gyakorolnod, éshogy jöjjenek veled akkor, ha ennyire félnek.

másik meg, hogy ha a nevelőapád nemakarja fizetni a fenntartását, akkor ne ő fizesse, ennyi. kérd meg anyádat, vagy keress vmi diákmunkát.

2009. aug. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!