Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi igaz abból hogy 21 éves...

Mi igaz abból hogy 21 éves kortól lehet lerakni az autóvezetői engedélyt?

Figyelt kérdés
Én úgy hallottam egy-két ismerősömtől hogy január 1-től 21 éves kortól lehet lerakni az autóvezetői engedélyt, de a médiában nem hallottam róla, és az interneten sem láttam

2013. jan. 1. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

21 éves kortól le lehet rakni, az biztos.

Egyébként 17 maradt a korhatár.

2013. jan. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

[link]


325. oldalon vannak a január 19-től(!!! nem 1-től) életbe lepő korhatárok.

2013. jan. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Már vagy 5 éve (ha nem régebben) minden év végén elindul a pletyka, hogy következő évtől csak 21 éves kortól lehet letenni a jogosítványt, 1-2-5 évig kezdő vezetői engedély lesz, ami csak úgy érvényes, ha legalább 10 éves jogosítvánnyal rendelkező ül melletted, 5 év múlva újra kell vizsgázni és legalább 300.000 Ft-ba kerül majd az egész procedúra.

Aztán minden évben - ahogy most is - kiderül, hogy semmi alapja nem volt az egésznek, mert nem lép életbe semmi ilyen jellegű jogszabályváltoztatás. Ennek ellenére a mindig mindent jobban tudó tapasztalt, öreg rókák évről évre telebeszélik a jogosítványra vágyó 16 évesek fejét a hülyeségeikkel. Egyszer jó lenne elkapni azt a barmot, aki elindítja ezt a pletykát a "biztos forrásból hallott", "minisztériumi ismerős által mondott" híreszteléseivel.

2013. jan. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
Valóban változtak az egyes kategóriáknál a korhatárok de a B-s jogosítványt továbbra is le lehet rakni 17 évesen.
2013. jan. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2014.január 1-től pedig csakis 60éves kortól (és egy orrsövény műtétnek meg kell lennie) ahhoz hogy lerakhasd a B jogsit ami akkora már Ny jogsi lesz!!!


Sok Sikert!

2013. jan. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi nem igaz ebből.
2013. jan. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!