Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti is így voltatok kezdő...

Ti is így voltatok kezdő jogsisként?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete, hogy megjött a jogsim..

4-es vw golf-al tanultam, nem mellesleg dízelessel.

Nagyon könnyű volt vezetni, egy álom, imádtam.


Most ugyebár itthon apának egy ladája van...

Szenvedek vele.. Folyton lefulladok, érzékeny, alig bírom tekerni a kormányt, annyira más.. Ugyebár mióta megvan a jogsi, én sofőrködök, természetesen apa mellettem ül, de annyi kellemetlen helyzetbe kerültem már, hogy sokszor, már nincs is kedvem vezetni...:(


Más is volt hasonló helyzetben? Megszokom én valaha ezt?:(


21/L



2012. júl. 28. 12:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hi hi hi...

Én benzinessel vizsgáztam utána egy dízelautót vettem és meglepően könnyűnek találtam a vezetését. Szinte csak ráengedtem a kuplungot 2perc múlva rátapostam a gázra és úgyis simán elindult. Utána később egy benzinesem lett.

Na azzal megszokásból simán lefulladtam lámpánál.

Eltunyultál....

Gyakorolj sokat. Pláne lépésbe menni meg elindulni. Amúgy benzines motor fordulatszámból nyeri az erejét ezt ne feledd.

2012. júl. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kinevetsz? Jól van.... :D


Igen a dízeles sokkal jobb... Folyton beszélném rá apát, hogy cseréljük már le, de nem hajlandó... Pedig olyan fogyasztása van, borzalmas... Hetente megeszi az árát..


Gyakorolok, nem adom fel, csak olyan kellemetlen olyankor... Nem nőnek való autó.

2012. júl. 28. 12:14
 3/16 anonim ***** válasza:
Azért csak nem olyan nehéz, csak meg kell szokni :) Én benzinesen tanultam, és az itthoni dízelt vezetni elég fura volt (még le is fulladtam vele, nem hallottam a hangját), kellett egy kis idő, amíg belejöttem. Mondjuk a mai napig úgy találom, hogy a benzinest sokszor kényelmesebb vezetni (az elindlást leszámítva), viszont azok sajnos elég sokat fogyaszanak.
2012. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Lehet jobb lett volna nekem is azzal tanulni, de ezt dobta a sors.


Persze idővel csak megszokod, csak a kérdés, hogy mikor?:(


Még apának is lefullad néhanapján...

2012. júl. 28. 12:24
 5/16 A kérdező kommentje:
megszokom*
2012. júl. 28. 12:24
 6/16 anonim ***** válasza:

Fiat Lineával vizsgáztam, tökéletes autó :D imádtam vezetni, aztán ahogy meglett a jogsi kaptam egy 1.3-as opel kadett-et, teljesen más érzés volt beülni, mint ha kocsiból vadászgépbe ültem volna először olyan érzés volt, nehéz tekerni a kormányt a váltás is másabb meg persze a pedálok is. mivel régebbi autó, kellet 1 hónap mire megszoktam, most már kb 1 éve vezetem ezt az autót és tökéletesen bánok vele :) ne add fel, idő kérdése, meg igazából ha egy ladát megtanulsz jól vezetni, onnantól kezdve egy kocsi sem fog rajtad kifogni :)


19/F

2012. júl. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
27%

Aki tud vezetni, az mindennel tud.


Nevetünk az amerikaiakon, hogy csak automata váltós autót tudnak vezetni, erre tessék, nálunk meg benzinesen se tudnak egyesek!

2012. júl. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele egy darabig. Dízeles, szerós autóval tanultam, itthon meg benzines, szervó nélküli van. Eleinte gyakral lefulladtam vele, a szervó hiánya miatt pedig rémálom volt a parkolás. Most meg már behúzott kézifékkel elindulok hármasban :D
2012. júl. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ezért kell benzines, nagy autóval tanulni. Aki benzinessel nem fullad le, az dízelessel se fog. Aki nagy autóval megtanul parkolni, annak kicsivel is menni fog.
2012. júl. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Menj ki vele több alkalommal arra a rutinra, ahol egyébként tanultál, és ott gyakorolj vele! Megszerzed a kezelés biztonságát, utána már a forgalomban is biztosabbnak fogod érezni a dolgokat.
2012. júl. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!