Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az automata váltók Európában...

Az automata váltók Európában is el fognak terjedni?

Figyelt kérdés
Egyre több kocsiban látni, főleg, hogy a mostani, új típusúak nem fogyasztanak annyit. Mit gondoltok?

2012. júl. 10. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem el fog Európában is terjedni.
2012. júl. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Kicsit lemaradtál, nyugaton az új autók esetében már az a ritka, ha normális váltós az autó. :-)


Szerintem baromi kényelmes, a fogyasztásban meg csak akkor látsz különbséget, ha a normális váltóssal úgy váltasz, ahogy senki a világon: mindig a legalacsonyabb fordulatszámon járatod a motort. :-) Nekünk Audi A7-esünk van, automata, 7 literrel bőven elszaladgál autópályán - mennyit tudnék spórolni szerinted, ha rendes váltós lenne? Fél litert? Hát, nagyot nem kaszálnék a benzinspóroláson. :-)))

2012. júl. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Aha. És mi erről a "folyamatról" a véleményetek?


Nekem az, hogy ez jó dolog, de azért sportkocsiban elég gáznak tartom az automata váltót, szinte már a kategória megszégyenítése. Viszont kényelmes, családi, utcai, hétköznapi autókban nem sok értelmét látom a kézi váltónak, főleg, hogy az automata nem drágább.

2012. júl. 10. 17:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk automata váltós van, de nagyon utálom!
2012. júl. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Hát, egy Ferrarit biztos nem automatával szeretnék, de manapság az automata váltós autók esetében is lehetőség van arra, hogy adott esetben átválthass kézi váltóra. Ilyen váltó pl. a tiptronic, geartronic, steptronic. Teljesen rendben van, én szeretem.
2012. júl. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem az a legjobb hogyha minden autóhoz gyártanak egy jó kézi és egy jó automata váltót és mindenki olyat vesz amilyet akar.

én pl. szeretek váltogatni. csak a dugókban lenne jó az automata de szerencsére ritkán kell ott ülnöm.

2012. júl. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
17:40-es: pont nekedvaló lenne a tiptronic. Váltogass, ha akarsz, dugóban meg kapcsolj automatára. Én is csinálom ezt, ha épp nagyon váltogatni van kedvem. :-)
2012. júl. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!