Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autópálya matrica -segítség?

Autópálya matrica -segítség?

Figyelt kérdés

Tegnap mentünk Budapestről-Pécsre az M6-os autópályán,viszont úgy terveztük,hogy majd az autópálya elején úgy is lesz benzínkút-ott tankolunk,és megvesszük a matricát.De a bevezető szakaszon egy benzinkút sem volt-így természetesen átmentünk az első kamera híd alatt!!!Emiatt megilyedtünk,s az első kivezetőnél lejöttünk a páylkáról,s a környék falvaiban kutattunk kút után,s írd és mondd 1 db!!!!!kútat nem találtunk,ahol volt-ott ki volt írva,hogy elfogyott a benzin :D

Szóval Érden tudtunk tankolni,s venni matricát és onnan tértünk vissza a pályára.Na most vajon jön-e büntető csekk,hiszen a páylára lépve nem volt érvényes matricánk,de rá egy órára már igen?Mit kell ilyenkor csinálni?



2012. júl. 4. 17:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Fizetni.
2012. júl. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kössz :DDDD
2012. júl. 4. 17:43
 3/12 anonim ***** válasza:

Én már többször jártam úgy,hogy nem az első lehetőségnél vettem matricát a pályán haladva és még sosem jött ki plusz bünti.

Szerintem megúsztad,de ha nem akkor jövő héten kiderül a postaládából ...

2012. júl. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
AHH,KÖSZI A VÁLASZT-NAGYON BÍZOM BENNE :))
2012. júl. 4. 18:29
 5/12 anonim ***** válasza:

Mobillal bárhonnan tudsz venni matricát. :) [link] Legközelebbre jó lesz. :)


Egyébként ha mázlid van nem működött a kamera, bár pl Érdnél is van fixen kirakott. Jövő hét végééig kiderül.


Az, ha lekapott a kamera és utána vettél matricát nem számít , ha akkor mikor lekapott a kamera nem volt érvényes matricád ugyanúgy megkapod a csekket.


Viszont az egy napon belül elkövetett matrica nélküli pályahasználatokért csak 1x büntetnek meg, tehát ha 3 kamera látott akkor is csak 1 csekket kapsz.


Ha megbüntetnek mindenképp fizesd be, 15E lesz, de csak akkor ha 14napon belül fizeted, ha kicsúszol belőle felmegy 60-ra.

2012. júl. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Az, ha lekapott a kamera és utána vettél matricát nem számít , ha akkor mikor lekapott a kamera nem volt érvényes matricád ugyanúgy megkapod a csekket. "


Ha aznap veszel matricát, akkor nem küldenek csekket, hiába nem volt érvényes matricád a kamera alatt.

2012. júl. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat-akkor várok jövő 7végéig...-remélem semmi nem jön...:o
2012. júl. 4. 22:03
 8/12 anonim ***** válasza:

#6: De, küldenek, én is kaptam egy 15-ös csekket májusban.


"Amennyiben a gépjármű az ellenőrzéskor nem rendelkezik érvényes úthasználati jogosultsággal, akkor jogosulatlan

úthasználat miatt köteles a gépjármű kategóriájának megfelelő pótdíjat fizetni."


[link]


Percre, másodpercre pontosan meg tudják mondani mikor haladtál át az ellenőrzőkameránál, és mikor vetted a matricát.


Viszont rosszul emlékeztem, nem 15, hanem 30 napig kedvezményes a büntetés.

2012. júl. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én végigtoltam az M3-on, miután lejöttem, ~1 órával később vettem matricát. AZ M3-M30 Miskolcig ( a kistokaji kihajtóig biztosan) be van kamerázva. Másodperce pontosan tudták meg tudták volna mondani mikor melyik kamera alatt jöttem át és mégsem jött csekk. Nem űzök sportot belőle, de párszor már sikerült eljátszani az M3-on. Ha kamerás kontrollkocsi van, akkor lehet más a helyzet, mint akkor is ha megállítanak a kihajtónál kontrollra.
2012. júl. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
aZ IGEN :D Mázlista vagy :D
2012. júl. 5. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!