Mit szóltok ehhez a drága benzinárakhoz?
Meddig mehet ez még el?
Miért tűnik el mindenki aki alternatí energiaforrást talál fel? Itt az internet ha feltennék ide talán nem lenne veszélben?!
"Meddig mehet ez még el?"
A csillagos égig.
http://www.youtube.com/watch?v=Ymjknw-OwxU
"Miért tűnik el mindenki aki alternatí energiaforrást talál fel?"
Mire hivatkozol? Városi legendákra vagy konkrétumokra? Jó lenne, ha valamivel megalapoznád ezen állításodat.
"Itt az internet ha feltennék ide talán nem lenne veszélben?!"
Nincs veszélyben semmi, vízzel, álomporral meg hülyeséggel még mindig nem lehet közlekedési eszközöket hajtani, a fizika törvényei még mindig nem dőltek meg. Amiket kúton lehet kapni üzemanyagok (benzin, etanol, biodízel, dízel, kerozin, LPG, CNG, néhol H2 és elektromos áram) azok a többé-kevésbé működőképes lehetőségek, de a belsőégésű motorok és üzemanyagaik a legolcsóbbak, a többi technológia csak drágább tőlük.
Mit szóltok ehhez a drága benzinárakhoz?
Már a '70-es évek óta ezt hallgatom...
Meddig mehet ez még el?
Bármeddig! Kölyök koromban a hétvégi motorozgatáskor 20 Ft-ért tankoltam meg Simsont!
Azóta sokkal drágább lett a benzin, és mégse csökkent az autók száma, hanem növekedett!
Nyugi, nem tűnt el senki. Csak amíg egy technológiának több a hátránya, mint az előnye, addig azt fejleszteni kell - vagy kidobni, ha már nem fejleszthető. Szerencsére most fejlesztenek a mérnök urak, méghozzá nagyon sok mindent. Lesz sok olyan technológia, ami épp azért válik majd eladhatóvá, mert a hagyományos üzemanyagok magas ára rentábilissé teszi azokat.
Az pedig, hogy drágul a benzin, nem meglepő. Sőt, bizonyos mértékig nem is lenne baj (pl. az infláció mértékével vagy a reálbérek esetleges növekedésével megegyező drágulás nem gond). Sajnos azonban manapság van egy-két megkerülhetetlen tényező. Egyrészt a világgazdaság növekszik és az olaj még mindig az első számú nyersanyag. Az olaj iránti kereslet gyorsan nő, míg kínálat sokkal lassabban bővül, ha épp nem stagnál. Időről időre kiesnek olyan beszállítók, mint Irak, Irán, Líbia, Szudán, ez a bizonytalanság nem tesz jót az áraknak, hiszen a kockázatnak felára van. Aztán ott az euró-forint árfolyam is, ami most épp magához tért egy kicsit, de ha megint visszatér a szabadságharcos forma, ismét csak bámulhatunk majd a benzinkutaknál... És akkor még nem beszéltünk arról sem, hogy a föld olajkészlete véges, bár az árak emelkedésével nyilván vannak olyan készletek, amik az új árak mellett már gazdaságosan kitermelhetők, de eddig nem voltak azok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!