Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Állítólag a rendőrautókra is...

Állítólag a rendőrautókra is vonatkozik a KRESZ?

Figyelt kérdés

Hallottátok a mai hírekben a főügyészség véleményét, h a rendőrautókra is vonatkozik a KRESZ és ugyan ne álljanak már le mérni a megállni tilos táblánál, forgalommal szemben? Az ész megáll.

És még képesek ilyen ártatlanul le is hozni a hírt, én nem tudom mit megengednek ezek maguknak. Ugye hű de gyorshajtás, meg büntetés a mobilozásért, bizt.öv hiányért stb, ezek meg tesznek nagy ívben mindenre, nekik nincs se záróvonal, se telefontilalom se semmi, mennek mint az eszelős a buszsávban, órákat állnak a megállni tilos tábla alatt vagy járdán, sorolhatnám. Mikor leszünk már végre jogállam, és ezeket a rendőrállami attitűdöket mikor lehet már végre kiírtani??

Titeket nem háborít fel, amikor egy nap a 20-dik rendőrautót látjátok szabálytalankodni, azok meg a lehető legkisebb hülyeségért is mindjárt büntetnek? Nem felháborító?


2009. jún. 20. 20:10
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Még mindig nem válaszoltál a kérdésemre, a válaszaidból pedig süt az előítélet és minden ész érvtől mentes. Viszontlátásra. A büntetést pedig fizesd be.
2009. jún. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

1. NEM ara keresnek kiskaput, hogy ne kelljen betartani a KRESZt, hanem hogy a hatásosság érdekében néhány szabályt ne kelljen betartaniuk. Megtehetnék hogy odaállnak villógó lámpával és rohadt hangos szirénával, DE AKKOR AZ LENNE A BAJ! Jönnének a feljelentések hogy zavarják az ottlakókat. Így meg ez a baj, hogy mért állnak ott. Látod, midnenhogy baj lesz, talán el kellene kezdened nem csak a saját érdekeidet nézni, és nem ilyen kib*szott önzőnek lenni másokkal szemben! Vagy majd odaállnak szirénázva, és a te lakcímedre küldik azokat, akik emiatt feljelentést tesznek, meg nyomják a halálos fenyegetéseket, gondolom rohadtul boldog lennél! Mint már írtuk, nem azért állnak ott mert olyan kedvük van, vagy mert nincs jobb dolguk. Ez is egy munka amit valakinek el kell végezni, és ha nem lennének sebességmérések akkor mégnagyobb belesz*rás lenne a sebességkorlátozásba!

2. Na most itt az eszem megáll kategória. Mi az hogy nincsenek ezek sok ésszel megáldva? Tudod, a rendőrtisztire elég kemény a felvételi, a közhiedelemben csak a rendőrviccek vannak, de egykét rendőr ismerősöm JÓVAL okosabb mint egyéb jog / orvos DOKTORIval rendelkező ismerősöm. Továbbá, nehogy a nyúl vigye a puskát, és TE döntsd el hogy hol célszerű sebességet mérni, én megkockáztatom hogy azok akik kiadják a parancsot hogy hol kell sebességet mérni jobban tudják mint te! Én kölekedésmérnök vagyok mellékesen nem rendőr.


Végezetül annyit, hogy idézet: „A jogállam olyan állam, ahol a közhatalmat a nyilvános és írott jogszabályok tartalmának megfelelően, és a jogszabályokban meghatározott eljárások keretében, arra feljogosított szervezetek és személyek gyakorolják..” Rendőrállam, észnél vagy? Amikor a rendőrnek mind egyes töltényről amit ellőtt jegyzőkönyvet kell írnia? És még sok hasonló dolog van amivel teljesen lekorlátozzák őket, kezdve a kritikán aluli fizetés, hierarchiai rendszer, stb. Kicsit több tisztelet talán..

2009. jún. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

Én megértem a kérdezőt, én is többet vagyok más országban, mint Magyarországon, és valóban ahogy írta, tapintható a különbség.


Szerintem nagyon egyszerűen összefoglalható a lényeg ebben a kérdésben. A kérdezőnek igaza van a következőben:


szerintem annyi lenne az egész elmélkedés magja, hogy ha Magyarországon is nem autoritárius karakterű lenne, és az átlagpolgár (most a közélekedésieket tekintve) nem csak a visszaéléseket, a korrupciót tapasztalná, hanem egyfajta "szolgálunk és védünk" ill. a fejlett demokráciában hangoztatott, a "rendőrség a barátod, a rendőrség segít és megvéd" elv alapján működne, akkor higgyétek, el, se a kérdezőnek, se másnak nem szúrná a szemét az, hogy a rendőreink úton-útfélen szabálytalankodnak.

Ez viszont így törvényszerű.


Úgyhogy el kell ismerni, sok tekintetben igaza van a kérdezőnek, és értem miről beszél, csak a magyar rendőrség sajnos erre még nem érett. Ha a fenti elv teljesül, a tisztelet is azonnal megvan, nem kell azt kivívni (nem is lehet).


A közlekedésmérnök valóban nekem is elmagyarázhatná ezt az aranyos ellentmondást amit a kérdező is felvet, de senki nem akarja észrevenni:


Ha kitesznek egy X táblát, akkor bizonyára annak közlekedési szempontból oka van. Ha pedig ezt mégse kell X autóknak betartani, akkor jogosan merül fel a kérdés, hogy felül kellene vizsgállni, hogy a táblának van-e értelme kint lenni, hiszen ez a kiskapu keresése pontosan azt látszik mutatni, hogy nincs.

Valaki cáfoljon meg! Tehát ebben is igazat adok neki, abszolút jogos a felvetése, hiszen ez csak arra bizonyíték, hogy X tábla ott adott helyen felesleges.


Látom, sokaknak nem tetszik a rendőrállam kifejezés, pedig teljesen jogos ez is, én úgy látom, a kérdező merészsége váltja ki az ellenszenvet, de alapjaiban nem beszél hülyeségeket.


Mondok egy példát arra, milyen az amikor egy ország nem rendőrállam. Én Spanyolországban vagyok, itt is tűnt már el a mi városunkban is a rendőrségi raktárból több kilo cocain, tehát itt is vannak visszaélések, de épp a napokban volt egy érdekes eset: egy férfi rendőrnőkre vadászott kifejezetten, és kettőt megerőszakolt, majd megőlte őket (legalábbis a feltételezett elkövető). A bíróság pedig éppen tegnap az egészet hatályon kívül helyezte és elrendelte a gyanúsított szabad lábra helyezését, azzal az indoklással, hogy nem várható el objektív nyomozási munka attól a rendőrségtől, amelyhez tartoztak a meggyilkolt rendőrnők, így az eljárást megszűntették a férfi ellen, minden bizonyítékot kirekesztettek a bizonyítási eljárásból, elfogultság miatt. A végeredmény pedig az lett, amit mondtam: jogerősen felmentették a gyanúsítottat.

Nem pártolom a gyilkosokat, félreértés ne essék, de valahol itt kezdődik egy olyan ország amely nem rendőrállam.


Pedig gondoljunk bele, a Franco-diktatúra is tartott a 70-es évekig, tehát itt is lenne alapjuk egy autoritárius berögződésre a mentalitásban, és mégse. Itt elegük lett ebből, és valóban jogállamot akarnak. Hát hiába, vannak fokozatok ---- érdemes talán elgondolkodni ezen is, még ha nem is közlekedési kérdés, de nagyon jól tükrözi a jogállamiságot. Magyarországon ez sajnos még hiányzik. Ráadásul még ide hozzánk is elérkeznek a hírek az igen gyakori concepciós eljárásokról, tehát teljesen érthető egy normál ember felháborodása.


Pedig mindössze ennyi lenne a lényeg: erőszakszervezetből a rendőrségnek segítő-védő szervezetnek kellene lennie, és máris radicalisan megvaltozna az emberek hozzáállása is.

Sok sikert ehhez ! Reméljük csak idő kérdése.

2009. jún. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

"""Amikor a rendőrnek mind egyes töltényről amit ellőtt jegyzőkönyvet kell írnia? """


Jézusom !!!

Ezen most nagyon megdöbbentem. Közlekedésmérnök, tehát elvileg értelmes ember vagy, és azt mondod az lenne a helyes, ha nem kellene elszámolnia a töltényekkel, és ahol csak gondolja, lövöldözne össze-vissza? Ne haragudj, ez nagyon morbid egy gondolat, annak ellenére, hogy volt két hír is, ami hozzánk is eljött, hogy bizony megesik az ilyen is. Mármint hogy jogtalanul lövöldözik. Tudod, léehet ám a "nyugatot" hülyének nézni, de hidd el, bejönnek ide is a hírek, és meg is van az eredménye. Manapság utazási irodákban Magyarországtól kifejezetten elriasztják az utazni vágyókat, és ezt félig meg is értem, félig pedig túlzás, na de egy itteni szemével éppen elég nagy bizonytalanságot kelt, és dehogy akar oda menni.

Ne haragudj, nagyon megdöbbentett most ez a mondatod !!!

2009. jún. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

Ha kitesznek egy X táblát, akkor bizonyára annak közlekedési szempontból oka van. Ha pedig ezt mégse kell X autóknak betartani, akkor jogosan merül fel a kérdés, hogy felül kellene vizsgállni, hogy a táblának van-e értelme kint lenni, hiszen ez a kiskapu keresése pontosan azt látszik mutatni, hogy nincs.

Valaki cáfoljon meg! Tehát ebben is igazat adok neki, abszolút jogos a felvetése, hiszen ez csak arra bizonyíték, hogy X tábla ott adott helyen felesleges.

- Sajnos rengeteg tábla valóban véletlenül van ott ahol van. Mondok egy példát: útépítés volt, 2 sávos út, fél útpálya lezárva itt-ott, közben munkások dolgoznak. kiraktak a puszta közepében kanyargó útra minden útkereszteződésbe egy-egy 40-as táblát. Oké. útépítés vége, a táblák maradtak. Rengeteg ilyen van, most ott van a vadonatúj úttest, lehetne menni 90-el, belátható, tökéletes minőségű, de szabályosan csak 40-el lehet. A fővárosban is rengeteg ilyen van, persze "véletlenül".


".. épp a napokban volt egy érdekes eset: egy férfi rendőrnőkre vadászott kifejezetten, és kettőt megerőszakolt, majd megőlte őket (legalábbis a feltételezett elkövető). A bíróság pedig éppen tegnap az egészet hatályon kívül helyezte és elrendelte a gyanúsított szabad lábra helyezését, azzal az indoklással, hogy nem várható el objektív nyomozási munka attól a rendőrségtől, amelyhez tartoztak a meggyilkolt rendőrnők, így az eljárást megszűntették a férfi ellen, minden bizonyítékot kirekesztettek a bizonyítási eljárásból, elfogultság miatt. A végeredmény pedig az lett, amit mondtam: jogerősen felmentették a gyanúsítottat.

Nem pártolom a gyilkosokat, félreértés ne essék, de valahol itt kezdődik egy olyan ország amely nem rendőrállam. "

- Csak egy kérdés, ez a nem rendőrállam: és szerintetek ez jó lenne?


"""Amikor a rendőrnek mind egyes töltényről amit ellőtt jegyzőkönyvet kell írnia? """


"Jézusom !!!

Ezen most nagyon megdöbbentem. Közlekedésmérnök, tehát elvileg értelmes ember vagy, és azt mondod az lenne a helyes, ha nem kellene elszámolnia a töltényekkel, és ahol csak gondolja, lövöldözne össze-vissza? Ne haragudj, ez nagyon morbid egy gondolat, annak ellenére, hogy volt két hír is, ami hozzánk is eljött, hogy bizony megesik az ilyen is. Mármint hogy jogtalanul lövöldözik. Tudod, léehet ám a "nyugatot" hülyének nézni, de hidd el, bejönnek ide is a hírek, és meg is van az eredménye."

- 1) Tanulj meg lgéyszives olvasni! Nem mondtam hogy az lenne a helyes, ha nem kellene elszámolnia. Ezzel mutattam egy példát arra, hogy ha valóban rendőrállam lennénk, akkor nem lenne ennyire megkötve a keze.

2) Viszont ha már így szóba került, talán nagyobb visszatartó ereje lenne a rendőröknek akkor, ha nem csak közvetln életveszély esetén lőhetnének, akkor is csak x lövést, y irányba, hanem figyelmeztető jelleggel amikor szükséges.. kérdéspersze ki mondja meg mi a szükséges, és emiatt úgyse lehet ebben a kérdésben megyezni soha..


"Manapság utazási irodákban Magyarországtól kifejezetten elriasztják az utazni vágyókat, és ezt félig meg is értem, félig pedig túlzás, na de egy itteni szemével éppen elég nagy bizonytalanságot kelt, és dehogy akar oda menni."

- Teljesen megértem. A magyarok nagyrésze meg el akar menni, csak él még mindenkiben az a jó magyar szopkás amit röghöz kötésnek nevezünk..

2009. jún. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

07:33

Na igen, ez a bizonyos tisztelet ez olyan, amit nem lehet megparancsolni .... ez vagy van vagy nincs, de abszolút egyetértek. Te is láthatod, mi még ettől nagyon messze járunk. Hozok neked én is egy példát, elég érdekes volt:

Egy dán ismerősöm nyáron itt volt, aztán rendőrék úgy találták, hogy gyorsan ment, és nem állt meg egy stop táblánál, na csak a mentalitás végett mondom:

mondta neki, már amennyire tudta kézzel-lábbal, mert a szted túl értelmes rendőreink egy k. nyelvet nem beszélnek ugye, hogy rendben van, de ő addig el nem ismer semmit, amig erről nem mutatnak neki kamerafelvételt. Hát hiába, nem ahhoz van szokva, hogy csak azért mert mondják, azért a birka el is hiszi, hanem követelte a bizonyítékot, na odáig fajult, majdnem verekedés lett belőle, mert amikor mondták becses rendőreink, hogy nincs semmiféle felvétel, szegény haverom olyan ideges lett, hogy aztán csak telefonon én tudtam lebeszélni, hogy hagyja a pi ..ba, ez itt magyarország, itt ez van, aztán ennyi. Na ne tudjátok meg akkor ő is milyen véleménnyel ment haza, itt pedig amolyan szenzáció-szinten magyarázta, hogy mi történt vele, azaz az ő szemével, hogy a rendőrök át akarták cseszni, mert ugyan nem volt semmilyen bizonyítékuk. Sztetek ha ezt otthon, egy normális országban elmeséli, milyen képet mutat a magyar rendőrségről?

Agyrém valóban, ez már sok témában felmerült, hogy olyan jó lenne, ha igenis bizonyítani kellene nekik amit állítanak, mert én magam is voltam már eddig 2x ilyen visszaélés áldozata, semmit nem követtem el, de csak én voltam az úton, ezért kitaláltak pár dolgot, ha leírnám azt hiszem teljesen egyétrtelműen bebizonyosdna az igazam, de itt ebben az országban mégse így működik ez.


A pénzzel pedig viccelsz??? Sztem túl is vannak fizetve azért a munkáért amit művelnek, bőven sok ! De nyogodj meg nyilván ennél jóval több bejön neki egy hónapban, ez nem kérdés.


De nem bírom ki, az egyik aranyos esetet leírom, mert megint én leszek a hülye:

Azért állítottak meg egyszer mert állítólag nem volt világításom, és ezt 3 rendőr egyértelműen állította. Haha. Én hülye pedig ott elkezdtem ellenkezni, pedig hagyni kellett volna, hogy írják mega feljelentést, és majd utólag megcincálni őket a bíróságon, na mindegy, legközelebb nem ugrom már be, röviden annyi, hogy skandináv autóm van, és amint gyújtást adok, azonnal a lámpa felkapcsolódik, azaz kizárt, hogy ne égjen, lekapcsolni se tudom. Na amikor ezt mondtam nekik, akkor pár percre elvonultak a sok eszükkel tanakodni, most mi is legyen, aztán meggondolták magukat és gyorsan jó utat kívántak, mielőtt jobban ciruszoltam volna. Sztem belátták, hogy ezt most csak ők szívhatják meg, de ők nagyon. Na szerintetek? Tündéri ugye? Miylen ez akedves magyar rendőrség? És tudnék még hasonlókat, az a gond, hogy ez nem egyedi eset.

De tanultam ebből, és legközelebb hagyom magam feljelenteni, én egy szót nem szólok, utána az eljárás során pedig a 3 rendőr ellen hivatalos személy által elkövetett hamis vád miatt feléjelentést teszek. Ezt kellett volna tennem akkor is, de akkor az első eset volt még, nem voltam rafinált sajnos, de ezekhez annak kell lenni.


Mondják, hogy visszaélések mindig vannak, na erre én azt szoktam felelni, hogy valóban vannak, csak a %-os arány nagyon nem mindegy ...


OK, ez csak a mentalitás, már nem szorosan a téma, de nem rossz kis ízelítőnek azok számára, akik nem a földön élnek vagy nem ebben az országban vagy esetleg még nem láttak magyar rendőrt. Mert némelyik úgy beszél.

Megoldás:

-nincs kiskapu, legyenek példamutatók az utakon!

-meg kell követelni a bizonyítékot minden esetben, és nem csak bemondás alapján büntetgetni!

-fizetést a minimálbérre csökkenteni, elvégre válság van, ahol lehet, spórolni kell, na náluk meg lehet, hiszen azért az ellötyögésért nem hiszem, hogy több járna

-és egy nagyon fontos dolog, ami sajnos nincs meg manapság: a legkisebb gyanús esetben is azonnal elbocsátani a rendőrt, mint pl. az én lámpa-esetem, de lehetne mondani jó pár nagyobbat is ami a sajtóban is elő került (Kiss Ernő-story, Gergényi-cirkusz ... stb,. egyik se semmi, valljuk meg).


Ez így együtt egy jóval polgárbarátabb, és visszaélés-mentesebb rendőrséget eredményezne. De hát utópia, így aztán marad a realitás, azaz a kb 200 év mire mi is eljutunk demokratikus államok szintjére.

Ez van srácok, azért cáfoljatok nyugodtan, kíváncsi lennék!

2009. jún. 26. 13:10
 27/30 anonim ***** válasza:

Te egy álomvilágban élsz, és több okból sem működne amit elképzelsz.. Nem állok neki újra elmagyarázni, mert fölösleges, pedig számomra teljesen egyértelmű hogy butaságot beszélsz, és nem működhet egy ilyen rendőrség se itt, se bárhol máshol, de már többen is próbáltuk és csak a saját butaságodat hajtogatod. további jó "hajtogatást".

Azért azon gondolkozz el, hogyha megrovod a rendőröket azért mert korruptak és kenőpénzt fogadnak el, akkor mi lenne, ha minimálbérre csökkentenéd a fizetést. Nem csak a saját kis beszűkült látóköröddel kellene nézni, hanem a többi embert is tiszteletben tartani.

2009. jún. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Én nem hajtogatom, mindössze annyira bírom, hogy szeretnek páran homokba dugott fejjel élni, de arra meg nem jövö rá, miért nem szeretnének egy jogállami rendőrséget. Ezt valaki elmagyarázhatná.


A spanyol gyilkos példjára nem is reagáltam, csak hogy kiakadj, drága. Nézd, egy feltételezett elkövető, és ha felmerül elfogutság, természetesen nagyon jól tették ezt egy demokráciában, ahogyan tették. Na nálunk biztos nem születne ilyen ítélet. Hát itt egyelőre a koncepciós eljárások ellen próbálnak harcolni, nemhogy "normális" eljárásokat fontolgatni. Ugyan kérem, úgyhogy lehet hogy én álomvilágban élek olyan értelemben, hogy én legalább szeretném, ha sok minden másképp lenne, mert látom, hogy ami most van, az ehgy kalap xar. Elég szomorú, hogy ezt álomnak tartod csak, de való igaz, nálunk a jogállamiság sajnos álom, sőt utópia.


Ez a rohadt agresszív autoritárius múlt nagyon belénk rögzült, és még mai fiatalabb generációkban is felfedezhető sajnos. Ezért saccolok 200 évet minimumnak ahhoz, hogy bármi változás legyen.


Nekem van egy javaslatom: úgyis rendbe akarjuk szedni az orszégot, nálunk pedig sorra bukik minden és mindenki. Miért nem látjuk már be, hogy nekünk ez nem megy, magyarok vagyunk, fogyatékosak, ez sajnos nem megy. Miért nem adjuk át az átmeneti kormányzást pl az USA-nak vagy a közelség miatt szintén átmenetileg az osztrákoknak? Pedig utálom őket, de legalább számíthatnánk nagy változásokra. Higgyétek el, eltűnne a korrupció, javulna a jogállamiság kérdése, stb. De hát olyan büszkék tudunk lenni a speciális magyar gyengeelméjűségünkre, hogy ez sajnos nem elképzelhető, holott be kéne látni már végre, ez az egyetlen megoldás. Felszámolni a magyar rendrőséget, a magyar kormányt megszűntetni, patlamentet megszűntetni, ideiglenesen pedig akkor az USA átvenné a szerepet mindebben. Hihetetlen gyorsan ugrásszerű javulás következne be nálunk, és nem beszélve arról, emnnyi pénzt spórolnánk meg !!!!

Tudjátok ti mennyi pénzt szór ki pl. a kedves rebndőrség a semmire? Én egyszer láttam X megyének a havi elszámolását, mit mondjak köpni-nyelni nem tudtam, amikor a havi benzin és telefonköltséget néztem. Valami agyrém. Ezen is változtatni kéne. Gyerekek nem újabb és újabb extra terepjárókat venni, a Lada Niva bőven sok nekik, és nem fél milliós fényt és szirénát a tetejére, hanem lehet már 15 ezerből is megoldani ám mindezt! Szóval na ezek az ügyek rendeződnének legalább, és nem is értem, miért pont a rendőrségen nem akarnak megszorítani ebben a válságban? Mindenki máson akarnak, ezeken bezzeg nem. Megmondom őszintén, igen felmegy bennem az agyvíz, amikor látok egy luxus terepjárót a 800 ezres fényével (utána néztem, lehet meglepődni, annyi!!), nos a nagy frászt! Szépen vissza az utcákra gyalogosan, nagyon elkényelmesedtek rendőreink, már kocsi nélkül ki se mozdulnak. Tehát megtalkarítási programnak ennyi hirtelen, ez is radikális, de tudnék még aranyos dolgokat mesélni, lassan már így is lecsuknak, tudod közel vagyok a tűzhöz bizonyos szempontból és tudok olyanokat amiket más nem biztos, és úgy pedig könnyű naivnak lenni, engem viszont felettébb felháborít.


De igazad van, amig nem tudsz valamiről, addig nincs, és addig vagy boldog. ... hát halrá az ártatlan tudatlanság, és így valóban azt etetnek meg a néppel, amit éppen akarnak, pedig hát kiszúrja pár jelnség az ember szemét, csak a magyarnak valahogy nem jellemzője a gondolkodni tudás. Sajnos ezért tudnak velünk mindent megtenni, merta magyar amolyan beletörődős birka jellemű, ne aggódjatok, hasonló dolgok miatt normális országokban olyan tüntetések vannak, hogy .... Tudok erre konkrét példát. Mindegy, hagyjuk, nem írhatom le, a gyernmekeimnek még szükségük van rám.

Ezért is javasoltam az átmeneti idegen irányítást mondjuk 5 évre, aztán majd meglátjuk.


Gazdaságilag is fejlődnénk, és a jogállamiságot is előmozdítaná(n)k.


És én elhiszem a közlekedésmérnöknek készséggel, hogy ő nagyon értelmes, de nem tudom honnan veszi a gondolatot, hogy nekem 8 általánosom van. Valószínű meglepődnél, de ezt is hagyjuk. Mindössze tudod én is elég sokat mozgok külföldön és pont ezért én is látom a hatalmas különbségeket, amiket pl Te sem szeretnél észre venni, mert kellemetlen lenne rá váalszolni.


Én feltettem egészen konkrét kérdéseket .... és válasz? egyikre se. ... Végül is ez is egy válasz.

2009. jún. 27. 11:30
 29/30 A kérdező kommentje:

Én azért visszatérek a kitérő után az alapkérdéshez:


Észlényéknek megvan a jogszabályi lehetőségük, hogy áthágják az öszes KRESZ-szabályt, ehhez mindössze használniuk kell a megkülönböztető jelzést. Kérem szépen, akkro tessék, ám legyen, álljanak be a forgalommal szembe az autópályán, és mérjenek, de működtessék a megkülönböztető fényjelzést. Ez így szabályszerű! És legalább a balesetveszély is csökken.


Tehát akkor mire is kell a kiskapu: Nem szeretik használni a megkülönböztető jelzést vagy mi a gond? Az már egy újabb story, hogy ezzel mennyit élnek vissza, de most csak erre az egy kérdére válaszoljon valaki. Mi a gond azzal, ha szabályosan vesznek részt akkor aforgalomban? Ez miért nem tetszik? Ehelyett kiskapu. Hát gratulálok. Ilyen egy igazi jogállam, valóban.


Esetleg valakinek ötlete?

2009. jún. 27. 11:41
 30/30 anonim válasza:
Állítólag marslakók is léteznek :D
2010. júl. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!