Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Állítólag a rendőrautókra is...

Állítólag a rendőrautókra is vonatkozik a KRESZ?

Figyelt kérdés

Hallottátok a mai hírekben a főügyészség véleményét, h a rendőrautókra is vonatkozik a KRESZ és ugyan ne álljanak már le mérni a megállni tilos táblánál, forgalommal szemben? Az ész megáll.

És még képesek ilyen ártatlanul le is hozni a hírt, én nem tudom mit megengednek ezek maguknak. Ugye hű de gyorshajtás, meg büntetés a mobilozásért, bizt.öv hiányért stb, ezek meg tesznek nagy ívben mindenre, nekik nincs se záróvonal, se telefontilalom se semmi, mennek mint az eszelős a buszsávban, órákat állnak a megállni tilos tábla alatt vagy járdán, sorolhatnám. Mikor leszünk már végre jogállam, és ezeket a rendőrállami attitűdöket mikor lehet már végre kiírtani??

Titeket nem háborít fel, amikor egy nap a 20-dik rendőrautót látjátok szabálytalankodni, azok meg a lehető legkisebb hülyeségért is mindjárt büntetnek? Nem felháborító?


2009. jún. 20. 20:10
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
és a plusz poén, hogy az új KRESZ-be be akarják vezetni, hogy a rendőrautóra ne vonatkozzon a tilalom. Na szép, de nem meglepő itt már, lassan az is bent lesz, hogy nekik jogsi se kell. Bár nem vagyok biztos abban, hogy most van-e nekik. Ez csak engem lázít ennyire?
2009. jún. 20. 20:11
 2/30 anonim ***** válasza:
77%

Természetesen rájuk is vonatkozik a kresz, ha nem használnak megkülönböztető jelzést. csak éppen nincs aki ellenőrizze őket, így nyilván kényszer sincs, hogy betartsák a szabályokat. Néha előszednek egy bűnbakot, aki jól lecsesznek nyilvánosan a szabálytalankodásért, de ennyi.


Mondjuk részemről nem izgat, hogy mit csinálnak, míg engem nem szivatnak. Inkább a megállni tilosban álljanak, mint radarozzanak szabályosan.

2009. jún. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
32%
Számomra inkább felháborító az, hogy egyesek mennyire pofátlanul szabálytalankodnak újra és újra, most az egy dolog hogy a rendőr is szabálytalankodik miközben neki kellene a példát mutatni, de hát ugye bár van az a mondás hogy a péknek is ingyen van a kenyér és mivel ő a rendőr aki büntet így sokan azt hiszik hogy nekik szabad, valahol mindkét félnek igaza van. Bár az sem megoldás hogy a rendőrt kell szidni, hogy neki bezzeg lehet, meg mi a fenéért épp engem büntet meg. Neki ez a dolga, hogy ba..szogassa az embert. De csak hozzááláás kérdése ez is, ha úgy állsz a rendőrhöz, akkor a legtöbb esetben ő is úgy fog hozzád, és ez íyg van emberek, csak hát könnyebb hümmögni, meg mondani hogy épp most szálltam be a kocsiba azért nem kötöttem be magam.
2009. jún. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
67%
Az, hogy ők nem tartják be a szabályokat, még nem mentesíti az autósokat a szabályok alól. Igen, rájuk is vonatkozik. Igen, sokszor kiállnak szabálytalan helyre mérni. De ettől még bekötöm magam, nem megyek (túl) gyorsan, figyelem a táblákat, stb.
2009. jún. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindig is vonatkozott a rendőrautókra is a KRESZ. Most, ha az ügyészséggel dűlőre jutnak, akkor lehet, hogy kapnak a KRESZ-ben egy "kiskaput".
2009. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Engem nem háborít fel, ha rendőrautó szabálytalankodik. először is mi van akkor ha tilosban parkol hogy mérje a gyorshajtókat? Én örlök neki hogy legalább mérik őket! A másik fele, hogy hányszor láttál rendőr autót balesetet okozni? Ezzel szemben hányszor láttál gyorshajtót baleset okozni? Szerintem "picit" többször. innentől ezt a témát szerintem le lehet zárni.. Ha a rendőrök nem szabálytalankodnának MUNKÁBAN akkor még ennyire sem lennének hatékonyak, de azt én is elitélem ha valaki azért sz*rik a szabályokra mert rendőrautóban ül közben csak vége a műszaknak és siet haza.
2009. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Ha traffipaxként funkcionál akkor nem egy KRESZ-ben résztvevőnek számít hanem mérőeszköznek.
2009. jún. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Jó hát egy jogállamban azt a bizonyos kiskaput nem szabadna nekik megadni, így is éppen elég sok van már a kezükben sajnos, ebből vissza kellene venni, nemhogy még engedni.


A másik, ez aranyos, a mérőeszköz .. te figyelj az a mérőeszköz nem hasonlít egy tök normál 4 kerekű személyautóra véletlenül? Akkor ha én is valami durva szabálytalanságot elkövetek, én ugyan arra hivatkozom, hogy ez ugyan nem autó kérem szépen, ez itt hőmérsékletellenőrző és megfigyelő állomás. Akkor én is megtehetem, nem ?? Csak állok a tilosban vagy megyek szembe a pályán, és figyelem a hőméársékletváltozást, de ha nem is figyelem éppen, akkor is arra szolgál, kvázi nem vonatkozik ra KRESZ. Nem következik abból amit mondtál egyenesen?


Gyerekek, nagy itt az elmebaj azt hiszem, de mi vagyunk a hülyék, hogy ennyire hagyjuk magunkat etetni ...

2009. jún. 20. 23:02
 9/30 A kérdező kommentje:

21:51

Viccelsz ?? na jótól kérdezed, egy ismerősöm a Skoda márkaszervízben dolgozik egy megyeszékhelyen, oda hordjéák a sokeszűek a kocsikat amelyeket jóformán napi szinten törnek-zúznak. Szóval el vagy tévedve.


És akkor egy újabb aranyos kibúvó derék rendőreinkre:

Vajon tudtátok hogy mindenki másnak kötelező a PÁV-I vizsga a megkülönböztető jelzéses kocsik vezetéséhez (mentő, tűzoltó ..stb), csak a rendőrnek nem ?? Tudtátok ezt ?? És ez jogszabályilag nekik egy kibúvó, mert tudják, h sztem egyik se menne át ... Na de nem egy vicc ez ? Úgyhogy ilyenre ne hivatkozz sztem.

2009. jún. 20. 23:07
 10/30 anonim ***** válasza:
szerintem téged csúnyán megbüntethettek egyszer és azért keresed bennük mindenképpen a hibát. sosem értettem azokat az emberket akik a rendőröket fikázzák. Ja és én nem vagyok rendőr, de rengeteg rendőr ismerősöm van, családi vonatkozásból, és rengetegen vezetnek közülük, és én még nem hallottam olyant aki összetörte volna a szolgálati járművet. Persze biztos van, de hogy naponta törnék, azt erősen kétlem!
2009. jún. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!