Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Állítólag a rendőrautókra is...

Állítólag a rendőrautókra is vonatkozik a KRESZ?

Figyelt kérdés

Hallottátok a mai hírekben a főügyészség véleményét, h a rendőrautókra is vonatkozik a KRESZ és ugyan ne álljanak már le mérni a megállni tilos táblánál, forgalommal szemben? Az ész megáll.

És még képesek ilyen ártatlanul le is hozni a hírt, én nem tudom mit megengednek ezek maguknak. Ugye hű de gyorshajtás, meg büntetés a mobilozásért, bizt.öv hiányért stb, ezek meg tesznek nagy ívben mindenre, nekik nincs se záróvonal, se telefontilalom se semmi, mennek mint az eszelős a buszsávban, órákat állnak a megállni tilos tábla alatt vagy járdán, sorolhatnám. Mikor leszünk már végre jogállam, és ezeket a rendőrállami attitűdöket mikor lehet már végre kiírtani??

Titeket nem háborít fel, amikor egy nap a 20-dik rendőrautót látjátok szabálytalankodni, azok meg a lehető legkisebb hülyeségért is mindjárt büntetnek? Nem felháborító?


2009. jún. 20. 20:10
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Tudtommal meg kötelező a PAV I a rendőröknek is, sőt szinte száz biztos. Az egy másik dolog, hogy nem teszik le, mert nem mindenhol követelik meg szigorúan, hogy márpedig te nem vezetheted ezt a kocsit. Vezetik PAV nélkül is, mert muszáj. Miért kell bántani a rendőrt ahol csak érik, ő sem szent ember, de mindennek meg van a határa. Persze akkor szép, okos és jóságos a rendőr amikor elenged és nem büntet.
2009. jún. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek igaza van, hadd tegyem hozzá amit én látok és gondolok:


1, a rendőröknek valóban nem kell PÁV-I, ezt onnan tudom, hogy a férjem rohamsofőr és rengeteget szenved 5 évente mire megvan a vizsga, és egyfolytában a kollegáival ezen bosszankonak, hogy bezzeg a rendőrök mennek ész nélkül, és azt hiszik mert villog valami a fejük fölött, emiatt mindjárt vezetni is tudnak. Pedig nagyon nem. Meséli az eseteket, én nem győzök röhögni, csak hát ez olyan tragikomikus.


2, Végül is ez egy olyan helyzet, hogy őket ugyan ki ellenőrizné? Nyugodtan szabálytalankodhat, látod vizsga se kell, sebaj, egy másik rendőrautó állítja majd meg? Vagy hogy?


3, Ez különösen érdekes olyan esetekben, amikor baleseteznek, és férjem meséli, ez milyen szigorú vizsgálattal jár utána, mégis ki hogyan mit, ugyanis a KRESZ 50-50 %-ban teszi felelőssé a két felet ilyen esetekben (alaphelyzetben, és nem egy rohamsofőrt ismer a férjem, akit emiatt rúgtak ki, merthog yőt hozták ki hibásnak). De ha meg PÁV-I sem volt netán, akkor ott kezdődik, hogy csak ő lehet a hibás, vizsgálat s ekell, ez nyilvánvaló, hiszen olyan mintha sima kocsit jogsi nélkül vezetne valaki.

Na hát akkor rendőréknél ez hogy van ?


Én is fel vagyok háborodva, méghozzá extrém módon, amit ezek megengednek maguknak, az már túlmegy mindenen.


4, Egy nagyon-nagyon-nagyon érdekes kérdésem van:

Azokat a qquurva táblákat nem azért tették ám ki, mert az jó a táblának, hanem mert valami indoka van pl. hogy azon a helyen tilos megállni, pl. balesetveszélyes. Akkor most hogy van ez? Ha a rendőr beáll oda, akkor úgy nem balesetveszélyes? Sajnos egyrészt a rendőrállami múlt ill. részben jelen folyamánya, hogy csak mert rendőr, neki "lehet". Ez az ország majd 200 év múlva elfelejti az átkos múltból adódó berögződéseket, és azért még egy dolog szúrja ezzel kapcsolatban a szemem:


Egy rendőr azért mutasson már példát legyen szíves, vagy különben hogy várja el, hogy mások betartsák azokat a szabályokat, amelyekre ők nagy ívben tesznek? Hogy van ez is?


Én nem értek sok hozzászólót, de biztos bennem van a hiba, de azért megrökönyödtem pár véleményen. Ideje lenne most már rendbe szedni őket. Vagy a másik feltételezésem, hogy a hozzászólók rendőrök, ilyen egyszerű. Normál autósnak a szemét szerintem bántja nagyon, ami itt folyik, ez a szembetűnő és sokszor kifejezetten provokáló "teszek a szabályokra mert én vagyok a sheriff" mentalitás.

Csak amig ezt jogszabályilag is támogatják, addig milyen változást várunk? Egyszerűen felháborító!

Tudnék én mesélni, férjemmel Belgiumban voltunk, aztán amolyan szakmai ártalomként persze ő mindig kikutatja melyik országban mi hogy van ezzel kapcsolatban. Érdekes, ott kezdődik, hogy egy rendőr ha ilyet tenne, úgy rúgnák ki, mint a huzat, a másik pedig, volt alkalma megtapasztalni ott mi a kékfényes jogosítvány. Túl a jogsin, még pluszban gyakorlati vizsgát kell tenni a rendőröknek (!!!!), és bizony nagyon nehezen mennek át, igen profin kell vezetni, hogy átengedjék. A legapróbb kis hülyeségért a vizsgabiztos megbuktatja, addig bizony nem vezet rendőrautót !

Enyhe különbség ugye? Talán előrébb járnak a demokráciában.

És hangsúlyozom, cáfoljon meg valaki legyen szíves, ha nincs vizsgája és balesetezik, márpedig nincs, akkor mégis miért nem halljuk, hogy lecsukják őket, ha balesetet okoznak? Csak mert ha ugyanezt teszi egy tűzoltó (volt erre konkrét eset itt nálunk), akkor bizony lecsukják.

Akkor valaki esetleg érveket tud? Hogy van ez? Az én szememben felháborító, de nem tehetünk semmit.

2009. jún. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
És nem személyes sérelem vezérel engem pl, csak egyszerűen logikusan gondolkodva felháborítónak tartom a helyzetet. Meg nő is vagyok, tehát nyilván nem értek hozzá.
2009. jún. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Sztem észérveket ne várj ....

Nézd engem is elönt az agyvérzés ha erre gondolok, de hát sajnos rendőrállamban ez van.


És akkor a rendőrség ELVIEKBEN felettes szerve tanulmányozza a lehetőséget, hogyan adhatnának KISKAPUT ????

Mi az hogy kiskaput ??? A JÓZAN ÉSZ MEGÁLL MEGINT !

Szóval még szentesítik is jogszabályilag a szabálytalanságaikat, hiába felettes szerv, ugyan, aztán meg arra való látod, hogy KISKAPUT találjon, hogy rájuk ne vonatkozzon a jogszabály. Akkor ez is mi ??????? Egyszerűen horror na. De akkor már azt is vegyék bele kiskapunak, hogy a rendőrnek jogsi nem kell, illetve, hogy ha ő okoz balesetet akkor mindegy ki a hibás, mindenképpen a rendőrnek van igaza. Mert ez most is így van ugye, csak jogszabályilag is írják le. Nem röhög eléggé még rajtunk az egész Unió ...

Egy kis aprócsak eset nemrégről:

Észlényék mértek a full sötétben, ott álltak egy kétsávos út külső sávjában teljesen kivilágítatlanul, na én megyek arra, alig tudtam lefékezni és a kormányt elkapni, hogy ne rohanjak beléjük, de ha lett volna mellettem valaki, abból baleset lett volna. Feltételezem, ha én ezt megcsinálom, h kivilágítatlanul csak úgy állok ott a megállni tilosban, hát ... sztem nem hagyják annyiban, de én is pont ezen gondolkodtam, hogy ilynekor mindig rájuk kellene hivatkozni, hiszen mint közlekedési rendőröknek, nekik kellene példát mutatni. Márpedig én tőlük láttam a mobiltelfonálást is, a buszsávozást is, a záróvonalon menést is, és stb, napestig sorolhatnám. Akkor? Jogos, nem?

Na most kérdezném, ha én az említett esetben szépen bele szaladok a rendőrkocsiba, merthogy nem tudok már megállni és látni nem lehetett, vajon ki lesz a hibás ? Sztem evidens, hogy én, de hát pont ez az amin fel vagyok háborodva.

Akkor majd ha meglesz a kiskapu, és miattuk keletkeznek a balesetek, mert pl veszélyes helyen állnak meg a tilosban (különben minek lenne kint a tábla? ...), akkor hogyan fogják kimagyarázgatni majd, ott ki lesz a hibás? A végén tényleg oda jutunk, hogy ők jogszabályilag mentesülnek minden balfaxság alól, és nekik mindig igazuk van, mindegy mit tesznek.

Úgyhogy én is azt mondom, igenis mutasson példát könyörgöm, nem ő lenne az első akinek maradéktalanul be kellene tartani a jogszabályokat?? És ehhez képest meg inkább az megy, hogy NEM, ők inkább felmentést kapnak, hogy nem kell betartani a szabályokat. Itt valóban minden józan ész megáll.

Ez a "mérőeszközös" baromság pedig viccnek jó, de hát nevetséges, ahogy említettem, akkor majd én is szintén erre hivatkozok. FELHÁBORÍTÓ !!!!

Nem kiskapukat kellene keresni, hanem betartani a jogszabályt, ennyi! De ugye ez nálunk nem megy valamiért.

(gondolkodjunk már el a következménykeen: akkor vagy felesleges maga a szabály, azaz értelmetlenül lett megalkotva, ha egyszer a reendőrautókra nem vonatkozva mégis tud úgy "működni" a forgalom, vagy ha meg van alapja a tiltásoknak, a szabályoknak, akkor ez a "kiskapu" egy komoly baleseti forrás lesz. De ebbe meg egy joggal foglalkozó szervezet, jelen esetben az ügyészség nem gondol bele?)

Én se várok észérveket, de azért ezt valaki elmagyarázná nekem? Mert két eset van: vagy a tiltás felesleges, vagy hatalmas baleseti forrás lesz a kiskapu ... más nincs. Mi lesz mitt?

2009. jún. 21. 09:27
 15/30 A kérdező kommentje:

Mellesleg totál igazad van, én is ismerem más országok gyakorlatát, na ne aggódjon senki, ott enyhén szólva nem így mennek a dolgok. Legtöbb helyen, ahogy írtad, komoly vizsgát kell letenniük, komolyabbat, mint a PÁV-I!!! És nem az van, hogy csak beül aztán megy, hanem ne tudd meg milyen durva vizsgákon kell átmennie, és bizony sok olyan rendőr van, aki nem vezethet, vagy csak korlátozottan vezethet, azaz pl. tudok nem egy orszáégról, ahol meg van határozva, hogy szirénával közlekedésre nem jogosult, csak "sima" vezetésre vagy csak ülhet az autóban, de egyáltalán nem vezethet, mert nem megy át a vizsgán. De nálunk ez is elképzelhetetlen lenne. Ahogy írtad, nálunk a kékfénnyel automatikusan jár a vezetni tudás képessége is (szerintük) :-D

Na jó, most márt tuti lecsuknak, de hát pedig csak az igazat beszélem.

2009. jún. 21. 09:35
 16/30 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Te be tudod bizonyítani, hogy ha tilosban parkolsz akkor hőmérőállomás vagy? Neked arra van engedélyed? Jaaahogy nincs! Hát az szívás. Mellesleg nyugodtan hívd fel az illetékes kapitányságot, ha nekem nem hiszel, hogy a rendőrautó ha épp traffipaxként funkcionál akkor ott parkol ahol épp a mérés szempontjából optimális. Mellesleg szemmel láthatóan az agresszió a irigység és a düh groteszk egyvelege árad a hozzászólásaidból, így feltételezem valamilyen tilosban parkolásért bűntettek meg. Legközelebb figyel oda hova állsz, mert a végén tényleg agyvérzést kapsz a következő büntetésnél.
2009. jún. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Tévedszt kedves utolsó, fenntartom

1, mi az h kiskaput keresünk?

2, vag yindokolatlan a tábla kint léte vagy balesetveszélyes oda állni arendőrautónak is

3, ha baleset lesz ebből, akkor ki a hibás? hiszen a táblát nem véletlenül tették ki.

4, a rendőrautó igenis mutasson példát a közelekdés többi résztvevőjének, azaz nincs szabályszegés ... evidens

5, miért nen tudnám bizonyítani h hőmérsékletet dokumentálok? persze h tudom !

ennyi

Tudsz az 5 poontra válaszolni ?

2009. jún. 23. 21:00
 18/30 anonim ***** válasza:

kérdező: érdekes, hogy már 2szer legalább nekedestünk amiatt, hogy biztos megbüntettek téged, és most azért vagy felháborodva, de egyik alkalommal sem próbáltad meg tagadni. Pedig minden következmény nélkül emgtehetnéd, úgysem tudjuk ellenőrizni. Ezekszerint mégiscsak ez a helyzet pedig..

Jobbat mondok: ne a rendőrökkel foglalkozz, mert ha nem lennének, akkor 1 utcasaroknyira nem jutnál el semelyik városban mert kirabolnának, hanem foglalkozz a SAJÁT DOLGODDAL!

2009. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

1. Milyen kiskapu keresés? A rendőrnek kiadják reggel az eligazításnál, hogy neki oda kell állni, és mérni és délutánig el sem mozdulhat. Nem azért áll ott mert olyan k*urva jó dolga van.

2. Nem véletlenül áll ott a traffipax, ahol állnia kell ebből nem is volt még baleset, hidd el ha balesetveszélyes lenne nem állna ott.

3. Lásd 2. pont.

4. Ez nem szabályszegés, erre neki ÍRÁSOS ENGEDÉLYE van. Amíg ott áll egy helyben addig mérőeszköz, és nem pedig közlekedésben résztvevő gépjármű.

5. Ez már bő 10-20 éve az OMSZ kihelyezett digitális hőmérőinek a feladata. Amíg neked nincs hatósági engedélyed addig csak egy szabálytalankodó vagy.


Csak hogy könnyebb dolgod legyen én csak egyet kérdezek:


Neked milyen írásos engedélyed arra, hogy tilosban parkolhass; legyen az hatósági vagy minisztériumi?

(Saját kézzel rajzolt nem ér)

2009. jún. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Az ész megáll komolyan.

Mindössze tudod csak próbálok a zöldségekre nem reagálni, mert akkor 20 oldalt írhatnék mindig.


De akkor kedves 22:34: nem, egyáltalán nem így van, képzeld el, sztem vagy 3 éve nem büntetett meg rendőr, én csak a rendőrállam ellen vagyok kiakadva és jogállamot szeretné, ennyi, nem pedig hogy a jogszabály alól kiskaput keresni nekik. Ez az ami felháborít, tudod, de te nyilván nálam jobban tudod h én mit gondolok.

Úgyhog ynem az a helyzet, ellenben mégiscsak foglalkozom velük, és ugyan ne gyere a hülyeségeddel lécci, tudod én csak azt hallom (nem pletykából), hogy ha kell akkor úgyse mennek, ha nem,a kkro persze ott állnak minden sarkon.

Fogd már fel drága, egyszerűen ki vagyok akadva azon, hogy ahelyet, hogy kicsit normálisabb jopgállami rendőrséget hoznánk létre lehalább látszatra ebben az elég kemény diktatúrában, ahelyett meg az ügyészség is csak a kiskapukat keresi. Egyszerűen abszurd, ne haragudj.


10:36-osnak:

1, Tudod te milyen kiskapu, az ügyészség nyilatkozott így, hogy keresnek kiskaput majd hogy legálisan is megtehessék, hogy ne kelljen betzartani a KRESZ szabályait. Tudod ez normál emnbernek felháboprító, gondolom rendőr vagy. NBa álljon meg a menet, a parancsnoka nem utasíthatja eleve szabályszegésre, erről ennyit. Tudod megkockáztatom, ez sok esetben (amit én is írtam, hogy majdnem beléjük szaladtam, mert annyi eszük volt, hogy nem voltak kivilágítva a sávban), már kimeríti a közúti veszélyeztetés bűncselekményét is, nem csak egyszerű szabálysértés. Ne haragudj, szerinted mégis minek van kint pl. egy megállni tilos tábla? Ha pedig nem veszélyes, akkor vegyék el onbnan, baromi egyszerű sztem.

2, Na ebben nem vagyok olyan biztos, tudod nincsenek ezek olyan sok ésszel megáldva, hogy fel tudjákl ezt mérni, d e amásik, hog yha fel is tudják, akkro sem jogosultak felülbírálni a KRESZ-t, és szándékosan felrúgni szabályokat. Ha pedig akarják, akkro álljanak felőlem ott, d eszabályosan, azaz megkülönböztető jelzést szépen működtesséh egész nap, amíg a tilosban állnak, ha már erről van szó. Ehhez megvan a joguk ma is. Miért nem teszik?

4, Bizony szabályszegés, sokszor nem is kicsi. Ugye viccelsz ezzel a hülyeséggel ? Most az hogy saját maguknak kiállítanak egy engedélyt, az olyan mintha én magamnak kiállítanáék egyet a saját aláírásommal, hogy márpedig mehetek a járdán, mert szerintem indokolt. Ennyi. Ismét abszurd.

5, Ezt csak példának mondtam ....ajjj te is hasonlóan főokos vagy látom, akkor legyen az madármegfigyelő állomás a diplomamunkámhoz. Ennyi. És máris nem közlekedési eszköz, csessze meg ez itt a baj, a amgyar ember annyira birka, hogy egy ilyen abszurd hülyeséget is simán meg lehet etetni mindenkivel. Ezt megpróbálnád eg yjogállamban, hát bizony nagyon jót röhögnének ....

(elvben nekünk is itt most már uniós tagként kellene közelednünk a jogállamisághoz, de valahogy baromira nem megy ez nekünk ...)


Valahogy az elmúlt idők rendőrállamiságának szellemiségén nem lehet ám változtatni 10 év alatt se sajnos, nem tudom, ez még nekünk 80-100 évbe fog kerülni minimum sajnos. Hát addig meg van ami van ... de ezt a kis aranyos ügyet is meséltem pl. egy francia emberkének, és nagyjából megszakadt a röhögéstől azon, hog yitt aztán tényleg mindent éppen úgy forgatnak és úgy értelmeznek ahogy akarnak, de egyetértettünk, ez nem jogállam és nem demokrácia. Eszméletlen, d ehát ez van, ahogy elhangzott, akinek nem tetszik el kell menni, én igyekszem is, de sajnos a magyarok egyik fő jellemzője a birka-szellemiség, és hát így még a nép adja is alájuk a lovat....

2009. jún. 25. 08:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!