Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most vettem kresz könyvet, és...

Most vettem kresz könyvet, és cd-t. Jó tanács a tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Sűrgetős természetű vagyok,és szeretnék mielőbb túl esni rajta.Nem az erősségem a tanulás.. 23L
2012. ápr. 16. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj! Biztos, hogy neked vezetned kellene?

A KRESZ-könyvet gyorsan le lehet tudni. A vizsgán is tudsz böködni rutinból. De életben maradni forgalomban, az valami egészen más.

Én azt tanácsolom, hogy ne bemagolni akard a könyvet, hanem megérteni az összefüggéseget.

2012. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Pedig ezt nem kellene elkapkodnod, legalábbis a tanulás részét. Mindent jó alaposan "rágj át" és a lényeg, hogy értelmezd, próbáld megérteni miről is szól az egész. Akkor a továbbiakban sima ügy lesz minden.
2012. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
amit oktatnak suliban tananyag ..példa villamos vagy rendőr tanulás után goo haza nyomd a cd ugyan azt a tan részt....nekem használt....
2012. ápr. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Én viszont a magolást preferálnám ...

Különösen ha "nem erősséged a tanulás".

Ehhez sok-sok türelem és még több gyakorlás kell.

Bárki megír egy KRESZ tesztet (pusztán logikával) 80-90%-ra anélkül,hogy látott volna tananyagot.

A lényeg a maradék 10-20% !

Addig olvasgasd oda-vissza,keresztbe kasul míg képben leszel és akkor menj vizsgázni ha már tucatszor meg tudtad csinálni a CD-s tesztet hibapont nélkül!!

Sok sikert,türelmet!

:))

2012. ápr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak bemagolod, az semmit se ér. Megérteni és felhasználni a tudást élesben, csak akkor derül ki, mennyire tanultál.
2012. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Cd az egy az egyben a tesztek variációja?

Csak azt csináld egész nap.

1-2 nap után már elég ha csak a kérdés felét elolvasod tudni fogod a helyes választ. Ezzel átmész a kresz vizsgán.

A gyakorlat az más, ahhoz valaki a családból segit aki rendelkezik autóval.

2012. ápr. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,igaz hogy ezt nem kellene sűrgetnem.Nem szabad!
2012. ápr. 17. 10:03
 8/8 anonim ***** válasza:

Sok sikert és örömöt kívánok neked a tanuláshoz, s majd az autózáshoz is.

Arra készülj, hogy Magyarországon elég sok olyan autós van, aki képtelen az együttműködő vezetésre, nem törődik a szabályokkal. És olyan is, aki szabálykövetőnek hiszi magát, de téved. És sajnos olyan is, aki görcsösen ragaszkodik a rendelet betűjéhez. Ez sem jó.

Még gyerek koromban mondta egy rendőr, aki közlekedni tanított minket az iskolában: Mindenki szeretne hazajutni. Ez a legfontosabb!

Az autóvezetésben a technika kezelése a legkönnyebben megtanulható. Látszólag ellentmondás, de valójában nem az: uralni a gépet, már nehezebb.

A KRESZ meg – hibáival együtt is – arra jó, hogy együtt létezni tudjunk az úton. Nem úgy kell hozzá állni, hogy korlátoz, hanem úgy hogy szabadságot ad.

Amikor azt mondja, menj az út jobb szélén, nem azt tiltja, hogy a bal szélén menj, hanem szabaddá teszi neked az utat. Nem kell pillanatról pillanatra az lesned, merről jönnek szemben. A piros lámpa nem a továbbhaladási jogodat veszi el, hanem felszabadít az ütközés veszélyétől.

Ha megérted, mi miért van úgy szabályozva, ahogy, akkor könnyebb a tanulás, a vizsga, és a gyakorlati alkalmazás is.


A vizsgához egy jó tanácsot szeretnék még adni, ellentmondva egy előttem szólóval. A tanácsom a 2007-ben volt számítógépes vizsgáztató programra és kérdésekre alapozom. Az esetleges változásokat nem ismerem.

Tehát:

Az időlimit sokakat kapkodásra késztet. Én is ebből szedtem össze hibapontokat. (Szerencsére nem annyit, ami bukáshoz vezetett.)

Vigyázz a szövegezéssel! Előttem írja valaki, hogy a kérdés elejét elég elolvasni, ha már megvan a rutinod. No, itt lehet elbukni a választ.

Vannak kérdések, amelyek csak egy-két szóban térnek el egymástól.

Hasalok ilyent, csak illusztráció:

Ismert, begyakorolt kérdés:

A balra kanyarodni tilos táblánál meg szabad fordulni az útkereszteződésben? Helyes válasz: nem.

Majdnem ugyanez:

A balra kanyarodni tilos táblánál meg szabad fordulni az útkereszteződés után? Helyes válasz: igen.

Ha az első néhány szó után nyomod a nemet, máris egy hibapontod van.

Főleg az ábrás kérdésekre vigyázz, mert míg a szöveges 1 pont, a rajzos mindjárt három! Itt is vannak nagyon hasonló rajzok.

2012. ápr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!