Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért vagytok ilyen bunkók az...

Miért vagytok ilyen bunkók az utakon? Vagy rosszul látom a szitut?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, friss jogsival. Sajnos csak egy 20 éves Marutink van, de olyan büszkeséggel vezetem, mintha egy BMW X5-s lenne.. :P


A probléma ott van, hogy megyek a pl. 60-as táblával jelzett úton és MINDEN DE MINDEN mögöttem elhaladó autó megelőz, rosszabb esetben rám is dudál, de van hogy be is mutogat! MIÉRT?? Nem veszitek észre, hogy egy 800 köbcentis mini autóval vagyok az amúgy is 60as úton? És miért kell a 60as úton 100zal tépni?


2012. márc. 20. 19:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ha folyton atrocitásokba keveredsz, akkor benned van a hiba.
2012. márc. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nem baj, ha megelőznek.


Csak olyan gázzul érzem magam, hogy megyek 60-nal a 80-as úton, és mindenki megelőz. De nem merek tobbel menni, mert tényleg halálfélelmem van..

Ilyenkor úgy érzem, legszívesebben kiszállnának és megvernének. Rosszul gondolom?

2012. márc. 25. 11:35
 13/20 anonim ***** válasza:
Ha 80-as sebességhatár mellett 60-nal mész indokolatlanul akkor ( tehát útviszonyok nem indokolják ) akkor akadályozod a forgalmat - ami szabálysértés. Én magam részéről azt mondom, hogy senkit sem szabad megverni, vagy fizikailag bántalmazni emiatt. Másrészről ha tényleg halálfélelmed van, akkor nem értem miért ülsz autóba? Mindenki volt kezdő, de az túlzás hogy görcsös halálfélelemben vezetnének az emberek. Lehet az autóvezetést nem neked találták ki, nincs ebben semmi tragikus, attól még teljes értékű ember lehesz ( de ne vezess, saját és mások érdekében! )
2012. márc. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Az autóvezetés nem olyan hogy van-e érzéke hozzá az embernek vagy nem.Ez pszichológiai tény.A vezetés agyban dől el.Olyan mint a babáknak a járás , megtanulják szépen.Én is féltem amikor kezdő vagyok de ma már olyan a vezetés mintha sétálnék.Előbb utóbb rögzül az emberben.Az idegesség meg feszültség , para démonait meg üldözd el mert csak bajod származhat belőle.
2012. márc. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Bocs előző de ez nem teljesen így van. Hiába hegedülnék egész nap, nem lenne belőlem hegedűművész - mivel hallásom sincs. Lehet eljutnék valamilyen szintre, de az nem lenne megfelelő. Igen, pszihológia és még tovább menve alkalmasság. A te filozófiád követve akkor bárki lehetne pl pilóta is, hiszen azt is "csak" meg kell tanulni. Elvonatkoztatva a kérdező személyétől ha valaki betegesen retteg, fél a vezetéstől abból nem lehet jó vezető. ( Aki meg vakmerő abból sem lesz, de az másik kérdés ).
2012. márc. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember megtudja tanulni.Nagyon kevés embert ismerek akinek nincs jogosítványa.Gondoljunk csak az USA-ra ott lehetetlen autó nélkül élni , kivéve hogyha valami nagyvárosban lakik az illető.Az is tény hogy ott automata váltósak az autók és nincs ennyire túlbonyolítva a kresz de a vezetés ott is vezetés , a forgalom ott is forgalom.Sokat kell vezetni és akkor majd elmúlik a félelem.
2012. márc. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Vezetni bárki tud, mint ahogy főzni is. Valaki írta, hogy akkor pilóta is lehetne mindenki. Ez így is van. Ha elsajátítja valaki az alapokat, akkor repülőt is tud vezetni. Nagyon buta, és felesleges dolog félni az autóban. Akkor inkább ne vezess, de ne veszélyeztess másokat, vagy akkor menj orvoshoz.
2012. márc. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Félre értettétek.


Nem a vezetéstől félek.

A Marutiban van félelmem 70nél... olyan vékonyak az ajtók, meg az egész autó váza, dübörög a motor, nagyon hangos stb.. ilyen vékony váznál másképp érzed a sebességet, mint például egy Astraban vagy peugeot 206ban.

2012. márc. 25. 21:57
 19/20 anonim ***** válasza:
Naja. Egy 1.0ás swiftben 140-et jobban lehet élvezni mint egy nagy autóban a 200-at :P
2012. márc. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekünk is marutink van még sose volt benne halálfélelmem. Igaz 90-110-nél többet nem is bír :D
2012. márc. 25. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!