Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért vagytok ilyen bunkók az...

Miért vagytok ilyen bunkók az utakon? Vagy rosszul látom a szitut?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, friss jogsival. Sajnos csak egy 20 éves Marutink van, de olyan büszkeséggel vezetem, mintha egy BMW X5-s lenne.. :P


A probléma ott van, hogy megyek a pl. 60-as táblával jelzett úton és MINDEN DE MINDEN mögöttem elhaladó autó megelőz, rosszabb esetben rám is dudál, de van hogy be is mutogat! MIÉRT?? Nem veszitek észre, hogy egy 800 köbcentis mini autóval vagyok az amúgy is 60as úton? És miért kell a 60as úton 100zal tépni?


2012. márc. 20. 19:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
majd ha ezek a sietős emberek a szabályokat hátrahagyva egy árokban végzik, csak mosoly, és integess. nem véletlen van ott 60-as sebességhatár.
2012. márc. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Én ugyan így vagyok. Bár 1000ccm-es swiftel.

És gyakran még lakott területen belül ahol én is megyek 55-el villog meg 1m-el mögöttem jön aztán amint lehet padlógázzal elhúz...

Nem tudom az ilyen mit vár ilyenkor, hogy mennyek be az árokba hogy ő elférjen?

Nyomnék egy satuféket olyankor ő járna rosszabbul, neki csak a lökhárítója többet ér mint nekem az egész kocsi :D

Na de ahogy előttem is írták, majd ha ilyet látok az árokban én is csak villogok neki :)

2012. márc. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
és mi van ha 800 ccm?? Az már kevés a 70-es tempóhoz?
2012. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nekünk is 20 éves marutink van :D de engem még sosem ért ilyen attrocitás - pedig betartom én is szabályokat ( Monjduk elég nehéz marutival áthágni a sebességhatárt :D ). Még sose dudált le senki sem. Az engem nem zavar ha valaki gyorsabb nálam.
2012. márc. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
34%

Mondhatnám, hogy anyád a bunkó, de én ennél kulturáltabb vagyok. Rád is rádférne, mert ez az általánosítás elég prosztó dolog.


A kérdésedre válaszolva: miért minősül bunkónak, aki megelőz? A ledudálás, bemutogatás nyilván nem szép gesztus, de azért, mert valaki megelőz, miért bunkó?


Egyébként majd idővel megszokod. Képzeld, én egy két tonnás, 2800 köbcentis terepjáróval járok - szintén betartva a sebességhatárokat - és engem is megelőznek. Na és? Hadd menjen. És ha meglátom két kanyarral odébb az árokban (volt már ilyen), még meg is állok segíteni neki, mert erre kötelez a törvény. És hogy közben kiröhögjem, azt nem tiltja semmi.


Kár az ilyenek miatt bosszankodni, húzódj le, hadd menjen, jobb minél távolabb lenni attól, aki közveszélyesen közlekedik.

2012. márc. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Esetleg véletlen nem a belső sávban haladsz 60al? Mert akkor nem csodálom :P


Tegyél ki egy T betűt akkor csak simán előzgetnek majd, de nem mutogatnak.

2012. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Ha BP-n adod ezt elő akkor érthető,szinte senki nem tartja be a sebességkorlátozásokat,anno én is nyomtam a 100as tempót a budaörsin friss jogsival a rendőrautó mellett, mert toltak, vártam is hogy levillognak, de semmi, mindenki annyival ment.

Egyébként majd hozzászoksz, a sofőrök 90%-a vagy bunkó, vagy simán nem figyel oda és megy mint a mérgezett egér összevissza.


Amúgy a dolgok egy része az autó miatt van, a marutik és hasonló gépek nem nagyon képesek a dinamikus közlekedésre, én is megelőzöm őket ha lehet, mondjuk ha lehet betartom a sebességkorlátozást is, és nem foglak levillogni meg mutogatni.


Ja és friss jogsihoz egy tanács: a fekete Q7-et vezető telefonáló plázacicával vigyázz, attól hogy balra indexel még nem biztos hogy arra is megy. :)


Ja, és ne általánosíts, nem mindenki bunkó. :))

2012. márc. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Én egy Daewoo Tico-t hajtottam egy ideig, az is 800 cm3, de nem tapasztaltam ilyesmit. Nyomtam neki rendesen, ment az 100-zal is.
2012. márc. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:

Mert sokan azt gondolják Marutival csak egy senki közlekedhet,és senkinek is nézik. Mintha ott sem lenne.

Vagy ne is legyen ott,el akarják tüntetni dudálással,előzéssel stb..


Azt hiszik félti magát és a kocsiját,és inkább eltakarodik,ha nem,akkor megmutatják hogy ők vannak annyira nagy emberek hogy megfélemlítenek és lesöpörjenek az útról. Meg persze a többség magyar mentalitása,hogy rajtuk kívül senki nem közlekedik az utakon.


Ők úgy gondolják hogy hibás az autód,mert egy kis xar,és te is mert tötymörögsz. Pedig tudjuk hogy betartod a szabályokat.. És az értékes másodpercek ugye. Mert van aki 60 táblánál 70 el megy,mert azért még nem büntetnek,de ő úgy gondolja hogy azzal milyen hamar odaér valahova. Aztán ha elékerülsz,és 60 korlátozásnál nál 60 al mész úgy érzi feltartod. Ennek az a végeredménye hogy máris rádmászott.


Az ellen meg nem tudsz védekezni.

Speciel nekem jó sorom van,a kisteher hátulján egy böszme vas figyel,vonóhoroggal.. Ha valaki ledurrant hátulról így járt. Nem izgulok a se.gbemászók miatt.

2012. márc. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nekem elég nagy és drága autóm van , viszont azt tapasztalom hogy a Suzukisok meg a kisebb autósok állandóan előznek és megakarják mutatni hogy az ő "jaguárjuk" erősebb.Felettébb bosszantó , én teljes mértékben udvarias vagyok mindenkivel , ők meg rohadt pofátlanok és bunkók.
2012. márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!