Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A repülőn is úgy működik a...

A repülőn is úgy működik a véce, mint a vonaton?

Figyelt kérdés
Ha elvégzed a dolgod és megnyomod a pedált, akkor tényleg a levegőbe ürül a véce tartalma és leesik a földre? És akkor ott az a luk a véce alján és le lehet látni a földre?
2012. márc. 17. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Persze, és a vákuum egyből kiszippant téged is...
2012. márc. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
81%
xd
2012. márc. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen. Egyszer elröpült felettünk egy repülő,és pont a kocsimra esett a kulabácsi. :D
2012. márc. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Tegnap pont fagyizóba voltam, nyaltam a fagyimat és egyszer csak azt vettem észre, hogy valójában nem is a csokifagyimat kóstolgatom, hanem egy kupac sz_rt.
2012. márc. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Hehe :) sajat tartalya van,ahova urit ,de ezt a ryanairnel pl. csak egy fontert fogod megtapasztalni - emlekeim szerint minden mas legitarsasagnak ingyenes
2012. márc. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az előző válaszadók rendkívül hasznos válaszai után leírom neked a helyes megfejtést:


Olvasd el ezt:

[link]


Nincs lyuk a gép oldalában, tehát nem működhet úgy. Vízöblítéses jellegű WC van, és a végterméket tartályban gyűjtik. Annyi hogy nem vízzel öblít, mert a víz nehéz, hanem alapvetően vákummal, és egy minimális vízzel még rásegít. A tartályban összegyűlő folyadékot tablettával semlegesítik, és azzal öblítenek megint. Így viszonylag kevés vízzel is meg tudják oldani az öblítést. A repülésnél fontos hgoy minél kevesebb felesleges terhet cipeljen a gép, márpedig a víz nehéz...

2012. márc. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
0%
Hát, nem tudom ! Én ugy tudtam, hogy a WC vízöblítéses és az említett végtermék, a vizelet is és a darabos is, a gépből való távozáskor szétporlasztódik a légtérben, szinte molekuláris méretűre. A tartályos megoldásnak ellentmond, hogy egyszerű műszaki megoldással, zsilipeléssel kivitelezhető. Szerintem a kocsim karosszériáján amikor az udvaron felejtem, és száradni kirakott ruhaneműkön is ennek nyomai láthatók. Érdekes módon amikor egy- egy ilyen pötty megjelenik a karosszérián, feltekintve csak kondenzcsikokat látni, de azt sűrűn, sem rovar sem madár sehol a környéken. Erről ennyit. Meghallgatnám egy szakmabeli véleményét.
2012. ápr. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

hogy a frászba porlasztódna szét -40 fokon? kiér a gépből és egy pillanat alatt -40 fokon van, nincs ideje arra hogy porlasztódjon...


Nem beszélve arról, hogy egy 10km magasról leeső kis darabka is igen súlyos sérüléseket tudna okozni mondjuk egy járókelőnek az utcán...



"

Airplane toilets use an active vacuum instead of a passive siphon, and they are therefore called vacuum toilets. When you flush, it opens a valve in the sewer line, and the vacuum in the line sucks the contents out of the bowl and into a tank.

"


"

Fast and powerful pumps suck from below the bowls to discharge the sludge into the waste tank.

"

2012. ápr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
0%
Amit az égbolton látol un. kondenzcsíkot, az is a -40 C-fokon keletkező apró jégkristályok milliárdjai és mégsem okoz sérülést senkinek. Az aerodinamikában egyébként másként néz ki a jégkristályok szabadesése mint az elméleti fizikában, pl. közegellenálás miatti lassulás, felhajtóerő növekedés, stb. A válaszban igazi politikusi erények csillognak, semmi köze a kérdés lényegéhez, viszont még a moderátor szerint is úgy néz ki mintha a válasz 86 %-ban kielégítő lenne, sőt még idegen nyelven mintha alá is volna támasztva.
2012. ápr. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 teleka válasza:
100%
Ez mehet napiszarra:)
2012. máj. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!