Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Más is tanult Budapesten a...

Más is tanult Budapesten a Non-Stop autósikolánál? Lehet így kreszt oktatni?

Figyelt kérdés

sokáig keresgéltem sulit, végül erről olvastam jót, de inkább azt mondanám, hogy nem olvastam rosszat.

beiratkoztam, kifizettem a közel 30ezer Ft-ot kresztanfolyamra és vizsgára. erre abból áll a kresz oktatás nekik, hogy menj be és 3 óra alatt önállóan nézz végig 300 powerpointos képet, amiken alig van magyarázat, csupa szöveg nélküli kép, aminek nagy része ismétlődik. kérdezni nem lehet, mert akkor a vén fószer csak meséli a régi történeteket meg az összefüggéstelen bölcsességeit, de a kérdésedre nem válaszol. aztán írd meg a tesztet, ami tele van olyan kérdéssel, ami az anyagokban sehol nem jelenik meg, a könyv meg használhatatlan szar. mindenki azt mondja, hogy nekik rendes óra volt, az oktató magyarázott, sorra átvettek mindent más iskoláknál. ráadásul úgy jönnek sorban az anyagok, hogy előbb van az elsőbbségadás témaköre és csak utána pl a táblák.

akkor telt be a pohár, mikor közölték, hogy március 15én is kell órára menni, 3000Ft-ért pótolhatok, ha akarok.

én nem akarok ezeknél vezetni. hogyan lehetne váltani és leginkább melyik iskolához érdemes menni? meg szabályos ez a kresz oktatásnak nevezett átverés?


2012. márc. 8. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy szabályos-e a dolog, de hogy ne folytasd ott az tuti.


Átiratkozni rettentő egyszerű, csak kérni kell tőlük egy papírt, hogy elengednek és annyi.

2012. márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

de gondolom pénzt nem adnak vissza, úgyhogy a kreszt itt kell befejeznem. nevetséges, hogy ennyit kifizettem, de a párom tanítja idehaza a dolgokat. és még nekik áll feljebb. abból áll a csoportfoglalkozás, hogy kivetíti a diákat, egy tanuló lépeget ő meg húz ki a teremből. múltkor szóltam, hogy ha már ez a csoportos óra szeretném egyedül nézni a diákat, mert más a tempóm, erre meg én lettem a kihúzó meg aki nem tud csapatban dolgozni.

megíratja a tesztet, de már nem válaszol semmire, meg sem nézzük a megoldásokat meg amiket elrontottunk, mert minek azt...

2012. márc. 8. 12:15
 3/11 anonim ***** válasza:

én ott tanultam. semmi baj az öreggel csak meg kell tanulni kezelni.

nekem pl tökre tetszett, h nem pofázott megállás nélkül, a saját tempómban néztem a diákat, ha valami nem volt tiszta akkor kérdeztem és normálisan válaszolt. engem pl nagyon szeretett, mert emberséggel álltam hozzá még a hülye sztorijaihoz is.


érdekes, nekem a tesztjeim mind 85% felett voltak, a kreszvizsgám elsőre meglett.


vezetni is tök jó volt náluk, egy laza 30as csávónál tanultam. igaz, nem tőle tanultam meg vezetni, hanem a barátomtól, az autósiskola már csak formaság volt, h ne kapjanak el a sünök :)


persze, megértem ha ez a stílus neked nem tetszik. számomra teljesen jó módszer volt ez a fajta oktatás.

vezetni mehetsz máshova is, nem tilos.

2012. márc. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Majsai autós iskolát csak ajánlani tudom. Mindkét jogsimat ott csináltam, nagyon rendesek. A kresztanfolyamon tényleg voltak olyanok is akik semmit nem tudtak, és nem buktak el a vizsgán.

Az öreg tényleg szereti a szakmáját, és nem úgy fogja fel, hogy na már megint pár hülyének magyarázok...

Volt, hogy nem tudtam elmenni a kreszre, de tőlem nem kértek pótdíjat.

Ugye a motoros jogosítványhoz megint kell kressz vizsga, én mondtam, hogy nem szeretnék bejárni, szerintem tudom, nem csináltak belőle problémát.

2012. márc. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Vezetni is jó volt náluk?

2012. márc. 8. 16:56
 6/11 anonim válasza:
A kresz tanfolyam szerintem fölösleges időpocsékolás (mondom 3 sikeres kreszvizsgával a hátam mögött), sokkal több haszna van ha beszerzel egy kreszteszt programot, amelyben mind az 1000 valahányszáz kérdés benne van, amit a vizsgán kérdezhetnek. Én A2-őt csináltam a non-stopnál megmondtam az öregnek, az első kresz órája után, hogy én ide többet nem jövök be, csak vizsgázni megyek, elfogadta. Később voltak problémáim, véleménye szerint nekem kellett volna mindent intéznem a gyakorlati oktatómmal kapcsolatban, ott nagyon kijött az, hogy nem lát rá reálisan a problémákra, csak rébuszokban beszél, összes is vesztünk elég rendesen, onnantól kezdve csak a kolleganőjével rendeztem minden anyagi jellegű problémámat, és semmi fennakadás nem volt. Gondolom már megvan a jogsid, ezért nem is neked írom, hogyha valakinek nem roppantul sürgős a jogsi, akkor kerülje el ezt az iskolát, mert biztos, hogy a pénztárcája az idegei és az ideje fogja bánni.
2013. nov. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Én a NON-STOP-nál tanultam a kreszt. Nekem a kresz tanulással nem volt semmi gondom, mert adtak egy számítógépre letölthető programot, amivel szépen lehetett haladni. Elsőre sikerült.

A forgalom az más kérdés.

Az iskolavezető idős bácsi meg is mondta, hogy csak akkor fogok átmenni, ha fizetek a vizsgabiztosnak. Nem akartam elhinni, de tényleg így volt. Nem fizettem le a vizsgabiztost és nem is mentem át.

2016. jún. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
És mennyit kellett volna fizetni neki? Mert ugye digitálisan megy már ez...
2016. júl. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ez úgy működik, hogy az oktatónak odaadod a pénzt, a többi meg el van intézve...
2016. aug. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Amit írtam, az a forgalmi vizsgára vonatkozik!
2016. aug. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!