Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi történhetett a most lezuhan...

Mi történhetett a most lezuhant géppel?

Figyelt kérdés
mi a te véleményed?
2009. jún. 3. 18:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%
Miről van szó? Valaki tudna linket küldeni? Bocsi az OFF-ért! (Nem nézek híradót, de ez most érdekelne...)
2009. jún. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
27%

[link]


Tessék itt van egy, de tele van vele sztem az összes hírportál.

2009. jún. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%

SMS-t a repülőgépről biztos nem írtak. Még civilizált és sűrűn lakott terület felett SINCS 11.000 m magasan rádiótelefonos lefedettség, pláne nem a kontinenstől 650 km-re az óceán felett. Az sms-es sztori urban legend.

Amennyiben a "szeretlek és félek" üzenetekre lett volna idő, BÁRMELYIK személy a pilótafülkében adhatott volna le mayday jelzést, illetve bekapcsolhatta volna a vörös fényt (igaz nem volt radarlefedettség), ezek nem történtek meg.

A repülőgép több, mint valószínű, hogy kihermetizálódott, ennek következtében kb. 10 másodperc alatt mindenki eszméletét vesztette, valamint elképzelhető, hogy a gép több nagyobb darabba szakadt - igaz a kerozinfolt a tengeren másról árulkodik.

Kihermetizálódás után már nem "éreznek" semmit a zuhanók, számukra a halál észrevétlen. (Nem mondom, hogy "szép", mert nem az.)

A repülőgépnek még szép, hogy van tankja. Mindkét szárny kb. teljes egészében a tank. Azonban a villámcsapásra fel van készítve az a rész is.

A pokolgép elképzelhető.

A fekete dobozok megtalálása sokat segítene, de nem biztos, hogy választ adna. Sőt az sem biztos, hogy értékelhető adatot tudnának kinyerni belőle.

2009. jún. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
84%

Ott kezdődik hogy a villám alapvetően feszültségkülönbség. Belecsaphat a gépbe, de ahhoz hogy veszélyes legyen le kellene földeni a gépet, ami elég nehéz 10k méter magasan. (mint amikor rászáll a madár a távvezetékre azt sem rázza meg).


Egyébként sajnálatos valóban. Én is pilótának készülök, és az ilyen hírek mindig megráznak. Egyébként túlélők biztos hogy nincsenek. Egyrészt ugye nagy valószínűséggel zuhanásban érkezett le a gép és nagyobb sebességgel vízbe csapódni a felületi feszültség miatt olyan mintha betonba csapódna. Egyébként a fekete dobozt szinte biztos hogy meg fogják találni, mindig megtalálják :) Úgyhogy ki fog derülni mi történt ne aggódjatok..

2009. jún. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
86%

Mindig megtalálják a fekete dobozt esetén nem kell messzebb menni Budapestnél, és fogsz találni olyan esetet, amikor nincs fekete doboz... Igaz, nem is biztos, hogy meg akarták találni.

Amúgy az AF esetén is felmerült már annak a lehetősége, hogy NEM keresik meg a fekete dobozt, mert mérhetetlen nagy költséget jelentene. Azonban az USA segít, költségeket átvállal, így már "esélyesebb".

2009. jún. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
77%

tegnap 20:40

Pont ezt akartam írni. No meg eléggé elképzelhetetlennek tartom, hogy egy szétszakadt, zuhanó repülőn többen is elkezdenek sms-t pötyögni.

2009. jún. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

aki utazott már gépen az tudja , hogy megy a turbulencia. A gépen mindenki vidám, a kikapcsolt (mert ugye minden gépen kötelezö kikapcsolva tartani a mobilokat) mobilok fent a fejek felett a táskában, aztán hirtelen elkezd rászkodni a gép, a sztyuik vissza tolják a kis kocsijukat, bemondják, hogy mindenki üljön vissza, és kösse bemagát, és ha mindenki már bekötve akkor ök is ha veszélyesebb leülnek és bekötik magukat. Innentöl kezdve senki nem áll fel vagy kapcsolja be a mobilját hogy sms-t küldjön. Elképzelhetettlen hogy bárki is sms-t küldött volna.

Egyébként én 2 nappal elötte jöttem haza kicsit északabbról és ledöbbentett, mert életem legcsendesebb repülése volt, a gép még egy ici picit sem rászkódott meg a 10 óra alatt.

2009. jún. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!