Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha IDEIGLENESEN kivonatom a...

Ha IDEIGLENESEN kivonatom a forgalomból a gépkocsimat, az bekerül valamilyen ONLINE renszerbe, ami az ellenőrzést szolgálja?

Figyelt kérdés

Aki nem érti a kérdést, annak egy példán keresztül világosítamám meg, hogy felfoghassa.


- Bemegyek az okmányoshoz, kivonatom a kocsit fél évre, mégis használom a kocsit, elmegyek egy kameraelött a kocsival, jelez bent a disznónak a rendszámfelismerő, szól arendőrségi rohamkocsinak, elkap a rohamrendőr, eljárár az irodistaribanc, jól megbüntetnek.


Vagy:

- kivonatom a kocsit fél évre, vígan használom, nem fizetek semmit és nem történik semmi bajom, mert nem is tudják meg


2012. jan. 1. 10:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Rendszám nélkül akarsz közlekedni? Nem lesz jó vége!
2012. jan. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha ideiglenesen kivonatod, annak lesz nyoma. Még a "civil" gépjárműkeresőben is szerepelni fog, hogy épp nincs forgalomban, így a rendőrség is tudni fogja.

Viszont nem jön a rendőrségi rohamkocsi (mert nincs is), nem fog a rohamrendőr elkapni (vagy ha mégis, nem ezért), viszont ha rád tudják bizonyítani, hogy forgalomból kivont gépjárművel közlekedtél (akár közúti ellenőrzés során állítanak meg, akár kamerával sikerül megörökíteni), akkor számíthatsz a büntetésre.

Tehát nem ez a megoldás arra, ha soknak találod rá az adót és a biztosítást, mégis szeretnél kocsikázni.

2012. jan. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha ideiglenesen kivonod a forgalomból, akkor a rendszámot le kell adnod ha jól tudom. Ez azért baj, hogy ha mögéd kerül a rend őre akkor tuti hogy megállít. A hátsó rendszámtábla kötelező.
2012. jan. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1 és 3-as kapott egy diszlájkot

2-es kapott egy lájkot

2-est kérdezem, hogy: Mire gondolsz pontosan?

2012. jan. 1. 12:15
 5/17 anonim ***** válasza:
Mire gondolnék? A magyarorszag.hu oldalon már régóta van gépjárműkereső, ebből a "mezei" állampolgár is le tudja kérdezni rendszám alapján, hogy forgalomban van-e egy autó. Sokkal többet nem is tud meg róla. Ezen kívül a gépjármű-nyilvántartáshoz a rendőrségnek is van hozzáférése: igazoltatás során a rendőrök gyakran rendszám alapján kérdezik le, hogy körözött-e az autó. Ebben a nyilvántartásban viszont az is szerepel, hogy forgalomban van-e. Ha nincs, akkor nem fognak megdicsérni, hogy közlekedsz vele.
2012. jan. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"......Tehát nem ez a megoldás arra, ha soknak találod rá az adót és a biztosítást, mégis szeretnél kocsikázni."


Ezitt fent idézet tőled. Kérdés: Hát mi a megoldás?

2012. jan. 1. 13:11
 7/17 anonim ***** válasza:

Na, ezt a kérdést így, értettem volna.

Olyan megoldás nincs, ami teljesen törvényes lenne. Ha P-rendszámot használsz, ahhoz kell valami jogcím, ami alapján megigényled, illetve személyt nem szállíthatsz vele és adminisztrációd lesz bőven (meg ha jól tudom, biztosítás akkor is van rá). Muzeális minősítő vizsgája nem is lehet minden autónak és többe kerül, mint amennyit spórolsz vele. A "kertek alatt eljárkálok én rendszám nélkül is" nem biztos, hogy hosszú távon is jó (bár falun belül nagy gond nincs vele, csak ha átmennél csajozni a szomszéd város diszkójába, akkor buszozhatsz), a külföldi rendszámot pedig egyre kevésbé szeretik a hatóságok (és ott is vannak ám kötelező terhek az autóra, csak talán olcsóbbak, mint itthon, ezt fejből nem tudom). Nekem elsőre ezek a kiskapuk ugrottak be, de egyik sem igazán jó megoldás. Ha autót akarsz, meg kell fizetni az árát.

2012. jan. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és igazságtalan vagy, és azért, mert nem azt írtam, amit hallani szerettél volna???

A kérdező kommentje:

1 és 3-as kapott egy diszlájkot

Sajnálom, a hivatal másként rendelkezik, részlet az átmeneti kivonásról:

"A járműnek az ügyfél igazolt kérelmére átmeneti időszakra történő forgalomból kivonásához szükséges okmányok:


A kérelemhez csatolni kell:


* a rendszámtáblát, kivéve a jármű eltulajdonítása esetén,

* a kérelemben megjelölt indokot tanúsító okirat másolatát."

2012. jan. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Tulképpen azért kérdeztem, mert 2 napja volt itt a kivezető úton egy eset, egy régi AlfaDelta-ás, akit láthatóan úgy állítotak meg, hogy útánna mentek 2 rendőr kocsival. Egy pár ült benne, középkorúak, semmi különös. Végignéztem az esetet. Elmentek egy kamera alatt, ami 3 km.el elöbb van. Minden be/ki vezető úton van. Szóvan nem ilyen véletlenszerű igazoltatás miatt történt a megállítás, hanem valamiféle bejelzésre mentek utánna. El is vitték őket. Nem bünügyi eset lehetett, mert nem volt semmi kutatás vagy motozás. A rendszámra hörögtek. Telefonon mondogatta a rendőr a karaktereket.


Arra gondoltam, hogy kivonatták a kocsit és jártak vele.

2012. jan. 1. 14:05
 10/17 A kérdező kommentje:

14:03

Én nem tudhatom, hogy honnan idézgetsz, de azt tudom, hogy én magam 3 alakalommal vontam ki IDEIGLENESEN gépkocsit a forgalomból és motorkerékpárt 5-ször.Ehhez nem kérték el a rendszámát. 1000 forintot kértek el és a forgalmiba beírták hogy fél évre kivonták a kocsit. Fél év után automatikusan visszakerült a forgalomba. Indoklásról szó se volt a kérelemben. Ha a fél év lejárata elött ismét kérelmeztem az IDEIGLENES kivonást, akkor ismét meghosszabbodott a határidő. +1000Ft. ha elöbb akartam visszavinni a forgalomba, akkor kérelmezni kellett és visszatették a lejárat elött, +1000Ft.

2012. jan. 1. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!