Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Apa igen, de anya nem akarja...

Apa igen, de anya nem akarja ideadni az autót. Miért ilyen velem anyám?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Tegnap jött meg a jogosítványom, és anyu nem akarja ideadni az autót. Mondtam neki, hogy csak este kéne egy 1,5 órára kb, vagy kevesebbre még elmegyek a városba, ideoda egyik barátommal. Napközben, nem vinném el. Faluban lakom, szinte 0 forgalom van esténként. Megemlítettem neki, egyből szó se lehet róla. Neki nincs jogosítványa, és apa szerint elvihetném. Rosszul esik, hogy levagyok nézve. Ne féltsen ennyire, mert tudok magamra vigyázni. Van egy korombeli srác, neki is friss jogosítványa van, mindig kérdezi, miért nem kocsikázok. :\ Benzint, sem fogyasztanék sokat. Vagy ha igen kifizetném. Mit tehetnék?
2011. dec. 21. 14:01
1 2
 1/11 Antimod ***** válasza:

Apád álljon ki érted, és mondja meg édesanyádnak, hogy ez egyfajta "beavatási szertartás" a felnőtté válás terén, mert vezetni komoly felelősség, másokra nézve is.

Te meg ígérd meg, hogy nagyon vigyázol, és nem töröd össze a családi kocsit rögtön az első utadon. :)

2011. dec. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40 éves férfi vagyok fullos jogsival én egyet értek anyukáddal és nem értem apádat,1000km -t vezettetnék veled úgy ,hogy ott ülök melletted és ha úgy látnám akkor adnám oda az autót ,hogy egyedül mehessél,de haverok nélkül!!!(igaz ,hogy már nálam az első nap vezetned kellett volna!!!)
2011. dec. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2 es vagyok még annyit ,hogy ide oda autózásra soha nem adnám neked a kocsit,csak kimondottan úgy ,hogy legyen elképzelésed ,hogy hová is akarsz menni! Mert a cél nélküli szédelgés nem vezet jóra! 17 évesen még igen gyerekes a gondolkodásod,és nem nézett le senki!!
2011. dec. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Mert a cél nélküli szédelgés nem vezet jóra!"


Miért nem? Én suliból hazajövet volt olyan két órásra is nyújtottam motorral a 10 perces utat. Nagyon megnyugtató az egész napos fárasztás után a céltalan közlekedés.

2011. dec. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az mondja meg neked, hogy mit csinálj a kocsival akinek a neve a forgalmiban van!
2011. dec. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ugyan ez volt velem is... 12 éves koromban már tudtam vezetni (közlekedni azért nem) mert papám egy nyáron végig engem tanított, azóta minden alkalmat megragadtam, hogy vezethessek... volt, h elmentem edzésre anyám kocsijával, mert nem voltak otthon 3 napig...

a jogsi mindenből meglett első, ehhez jön még h 14 éves korom óta segédmotorral közlekedem, ezért a forgalomban is szereztem egy kicsi tapasztalatot, főként, h a mocival sokkal sebezhetőbb voltam...

ennek ellenére megjött a jogsim, és mondta a muter h szó se lehet róla...

úgy, h sokszor előtte ő adta oda, h na menj egy két kört vele nem árthat...

aztán amikor párszor elvittem ide oda, és látta h nem boyracer stílusban vezetek és figyelek is, akkor megnyugodott, azóta már kaptam saját kocsit is:P

2011. dec. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha még friss a jogsid, akkor nagyon jól teszik, hogy nem adják oda, főleg ebben a gyönyörű, havas időben. Pláne este. Komolyabb összegben is mernék fogadni, hogy nem sikerülne egyben hazavinned a verdát. És ez nem személyeskedés, a félreértések elkerülése végett.
2011. dec. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem nyár végén lett meg a jogsim, úgy vezettem eddig hogy ott voltak mellettem, egyszer kértem az autót hadd menjek el suliba mert kevés órám lesz meg van egy kis dolgom is, azt mondták nem, akkor megsértődtem, mostmár nem érdekel(80 km a suli oda-vissza), ha nem adják oda akkor nem, többet vezettem mint 1500 km kb.

multkor hivott kell érte menni, de vigyek utánfutót, úgy mentem először egyedül a kocsinkkal hogy futót húztam(tudom nem szabadna)...

vezettem külföldön is(azt se szabadna), igaz ha bárhova megyünk bárhogyan bármivel én vezetek, meg mondja is hogy jól megy...

meg ugy vagyok vele, ha nincs dolgom akkor minek mászkáljak? ha ugyvan vezek pár liter benzint, aztán van egy műszaki nélküli autó, offroadozni, trophizni itt az erdőben aztán elmegyek azzal 2-3 órára, az ugy is saját autó, nem is szólok ha megyek vele, és sokkal több élvezet mint városba furikázni, főleg ha olyan hegyet találok ahol végig tudok menni kavicsos-földes uton 100-120 al:) annál nincs jobb érzés

2011. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Miért ne adhatná oda.Én 20 éveses tettem le a jogsit de már előtte is vezettem egyedül mivel a szüleimnek nincs jogosítványa se a testvéreimnek.Egyedül indultam el a forgalomba egy rossz Ladával.Egyedül tanultam meg vezetni forgalomba és még nem volt balesetem.Ja és igen először kis faluba kell megtanulni vezetni ahol nincs nagy forgalom de csak nappal nem este sötétben és ha már ráéreztél az autóra csak akkor menj ki nagyobb forgalomba!
2011. dec. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Velem is majdhogynem így volt, amikor megkaptam a Jogsim akkor nem adták oda egyből a kocsit hanem csak rá pár hónap múlva (3-4hónap), bár nem is mertem volna egyedül menni itt Budapesten, de most már más a helyzet mindig oda adják ha van valami :) Igaz h te faluba laksz meg kisebb a forgalom, de azért azt nem jelenhetjük ki h akkor se történne semmi baleset, még ha nagyon óvatosan is vezetsz. Téged is megértelek meg anyukádat is h félt. Egy idő után (pár hónap) szerintem ő is elengedne egyedül. 18/F
2011. dec. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!