Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha legközelebb is...

Mit tegyek, ha legközelebb is átvernek a benzinkúton?

Figyelt kérdés
Ma tankoltam szerencsére csak 2000 Ft-ért. Bementem, kifizettem. (blokkot nem hoztam el, nem gondoltam, hogy ilyen kis tételnél szükségem lesz rá) Beindítom a motort, és látom, hogy nem lett benne több benzin. Pedig a számláló számlát, amikor kivettem a pisztolyt még egy-két csepp le is csöppent róla. Nem tudtam mit tenni, mert blokkom sem volt, nem mentem vissza szólni. Legközelebb, ha ilyen eset történik mit kellene tennem? (átmentem egy másik kútra, ott is ennyiért tankoltam és azt kimutatta a benzinszint mérő, tehát nem az romlott el)
2011. nov. 6. 15:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Most ezt nem teljesen értem.

Beletankoltál 5 litert az ár alapján.

Láttad hogy belement. (Levegőt nem tudja mérni a kütyü, mert csöppet más hangja lenne mint amikor üzemanyag jön.)

Azután keresed az üzemanyagot...


Szerintem egész egyszerűen annyi, hogy 5 litert nem tudott kimutatni a mérőóra. Ha a tank méretéhez képest nézeg az igen csekély mennyiség. (Mondjuk az 1/7-e)

Viszont amikor már másodjára tankoltá akkor 10 liter pluszt kellett megmérnie, és azt már mutatta.


Nem professzionális üzemanyagszint mérők vannak a kocsiban ezt tudni kell. Szerintem az hogy 5 litert nem jelzett ki azonnal bőven belefér. Nemhiszem hogy itt átvertek volna.

2011. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 BANDI ***** válasza:
100%

Szerintem se vertek át. A színt mérő csak tájékoztat, h kb mennyi van a tankban.

De azért legközelebb vidd el a számlát, és ha elégedetlen vagy meny vissza reklamálni legfeljebb az arcodba röhögnek :D

2011. nov. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Sokszor tankoltam már ennyiért, és mindig kimutatta a szintmérő, és a hátralévő kilométerszám is megemelkedett. Ezért gondoltam, hogy átvertek, vagy szimplán üres volt a kút, amiből tankoltam, de mégis számlált. Most olvastam, hogy 30.000 Ft az illetéke a reklamációnak, mert ott helyben nem fogják visszaadni a pénzt. Annyit meg nem ér.
2011. nov. 6. 15:52
 4/21 A kérdező kommentje:
Amikor másodjára tankoltam, akkor is csak azt az 5 liter plusszt mutatta, a szokásos mértékben nőtt meg a kijelzőn a benzin mértéke.
2011. nov. 6. 15:53
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

De ha a kút üres nem jön fel semmi. Akkor meg a számláló nem tud mérni, a levegő nem hajta meg.


Ugyanígy ha leszereled a vízórádat rákötnéd a gázvezetékre nem mérne... Azt folyadék mérésére tervezték nem gázéra.

2011. nov. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal egy kannát legközelebb és abba tankolj, azon látod hogy mennyi jött ki! Aztán azt öntözgesd a kocsidba.
2011. nov. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Hát vagy kevesebb üzemanyag ment a kocsidba mint 5 liter, a számláló meg 5 litert írt.
2011. nov. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem megy a kommentelőnek sem jobban, mint neked, de ő már régen rájött arra, hogy a benzin 1 hét múlva sem fog kevesebbe kerülni mint most, szóval inkább telitankolja. Én sem értem a 2000-ért tankolás lényegét. Mert ezzel nem spórolsz egyáltalán. Aki kicsit is tudatosan él, annak ha holnap lesz 15000Ft-ja tankolni, annak ma is van.
2011. nov. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Az a lényege, hogy egy hónapban apránként van hogy pénzt kap az ember. Mondjuk nálunk van hogy bejön 5ezer plusz egy héten akkor tudok tankolni belőle, de ha nem jön be éppen és előtte teli tankolok akkor valahogy nem jártam jól.
2011. nov. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha én tele akarom tankolni az legalább 20000 ft.... Na már most tekintve hogy egy hónapban tankolok max 8-ért, marad 12000 plusszom, ami mondjuk marha jól jön, ha esetleg váratlan kiadásra kell költeni, ami nem meglepő módon 10-ből 9-szer közbejön. Ha már a gyereket nem is számoljuk bele.
2011. nov. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!