Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóstársak, mit tegyek ebben...

Autóstársak, mit tegyek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Adott egy foghíjtelek pont szemben az irodaházzal, ahol dolgozom. Ezen a helyen (zárt telekről van szó) augusztus óta én voltam az egyetlen parkolóhelyet bérlő autós. Szeptember vége óta van egy másik bérlő is, egy hölgy, aki anno engem látott mindig bent parkolni és egyszer összetalálkoztunk az irodaház előtt, és megkérdezte, hol lehet bérelni.

Még annyit tudni kell erről a telekről, hogy tele van gazzal, letört faágakkal, a betonozást feltöredezte a burjánzó növényzet, gazzal benőtt, lefedetlen aknák is pettyezik itt-ott, és amúgy 8000 négyzetméter. Én itt augusztusban legazoltam, letisztítottam magamnak egy autónyi helyet, és mindig oda álltam, egészen mostanáig.


És itt jön a problémám, ami a következő: a másik hölgy korábban jön dolgozni, mint én, és már rendszeresen oda áll be arra a kis tiszta kockára, ahol augusztus óta én álltam, magamnak letisztítottam, és ahol az autómat ő mindig látta. Gondolom kényelmes neki, hiszen a többi hely még mindig tiszta gaz meg letört faág. Ez nekem roppant kellemetlen, hogy reggelente azzal töltöm az időm, hogy próbálok olyan helyet vadászni, ahol nem kapok defektet valami gazzal benőtt oda nem illő tárgy miatt.


És benne kérném a tanácsotokat, hiszen kezdő autós vagyok, nem tudok, vannak-e íratlan szabályok. Én szeretném szóvá tenni a hölgynek, hogy legyen szíves ne álljon oda többet, mert azt a helyet én tisztítottam le magamnak. Szóvá tegyem-e vagy ne? Mondjuk én alapból nem állnék be oda, ahová korábban mindig mások, főleg a bérelt parkolókban, ahol mindig mindenki ugyanoda szokott állni. Még akkor sem, ha ketten vagyunk a 8000 négyzetméterre, és megtehetném, hogy lepucolok magamnak másik helyet, de nem akarok. Gazoljon ő magának. Kicsinyes vagyok?


2011. okt. 11. 08:41
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Hogy lehetnék lovagias, amikor nő vagyok???? Nem hiszem, hogy nőként segítenem kéne egy másik nőnek, én is megszenvedtem a gazolással. Bérleti szerződésünk nincs, természetesen feketén egy az egész.
2011. okt. 18. 14:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!