Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elsőkerék-hajtású autóval...

Elsőkerék-hajtású autóval lehet driftelni? Tekinve hogy abszolút alulkormányzottak az ilyen autók.

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem lehet.
2011. szept. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
biciglivel is lehet driftelni
2011. szept. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Kézifékes driftet simán lehet vele csapatni.
2011. szept. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
drift=az autó csúszik és közben hátul hajt a kerék ami garantállja a további keresztbecsúszáshoz a hajtóerőt és a sofőr a gázadással balanszollja a haladási irányt. Elsőkerekes autóval farolni, kézifékezni, csúszkálni lehet, driftelni nem.
2011. szept. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Attól függ,hogy miilyen széles körben támasztunk feltételeket a drift szabályainak.

Ha pusztán arról van szó,hogy a hajtott kerekekkel tartjuk fenn a csúszást,akkor lehet.

Nekem pl. jeges úton sikerült kb. 50 métert úgy csúsznom folyamatosan,hogy a menetirány vonala áthaladt a jobb első és a bal hátsó keréken.És csak azért sikerült ennyit,mert különben nekimentem volna a kerítésnek.

Viszont ehhez kellett az is,hogy jeges legyen az út,mert nagyobb tapadásnál csak ide-oda kacsáztam volna nyikorgó kerekekkel.Azonban alacsonyabb súrlódási viszonyoknál,már eléggé hasonlóan szép dolgokat lehet csinálni a kézifék segítségével.De ez nem az a drift.

2011. szept. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki Fronthajtással Driftelni tud akkor én vagyok az úristen! :O


A Drift nem arról szól hogy keresztbe csúsztatjuk az autót azt jóvan'! A hátsókerekek pörögnek a csúszás közben is(a lendület megmarad) egyszóval némi/szaggatott gázadással tovább lehet haladni kilincsel előre!!!


Ez "sajnos" csak hátsókerékkel működik... :)

2011. szept. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kézifékkel lehet de sokkal nehezebb.

És ahogy írják sokan az nem is igazi drifet.

Az a baj hogy az elsőkerék meghajtású autóknak gyengébb a hajtásláncuk a hátsó kerekesekkel szemben. mivel a féltengelyeknél kanyarban kisebb az erőátvitel kanyarban.

És mivel csak kézifékkel lehet csúsztatni elsőkerekest közben taposni kell a gázt is. De mind ezt kifordított kormánynál. És persze nehezebb eltalálni a tempót is mert lendületből tolják. Itt egy első kerék meghajtásos (drift) videó.

http://www.youtube.com/watch?v=r4mcnGus0KU

2011. szept. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Dj Szicsó!

Szerinted miről szól a drift?Mármint,ha nem arról,hogy keresztbe csúszunk,azt jóvan...Akkor hogyan csúszunk?Vagy mi az a lényeges különbség,ami kizárja az elsőkerék hajtás lehetőségét?

2011. szept. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
amint le is írtam , nem azt nevezik driftnek hogy keresztbe csúszol! a Driftnél nem keresztbe csúszol hanem keresztbe MÉSZ! magyarán a hátsó kerekek kipörögnek! Egy elsőkerekesnél ha keresztbe csúsztatod az autót nem hiszem hogy tovább tudsz menni olyan ívben folyamatosan hisz ott ha pörög a kerék akkor csak Húzza az autót!
2011. szept. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm.
2011. szept. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!