Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy szabályos közelekedni...

Hogy szabályos közelekedni pici babával az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
Ha személyautóban ki kell vennem a babát a babaülésből, mert pl. szopik vagy tisztába kell tenni, az törvénysértés? Hogyan kell szabályosan utazni újszülöttel?
2009. ápr. 22. 22:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Közlekedni*, bocsánat
2009. ápr. 22. 22:24
 2/7 anonim ***** válasza:
Félre kell állni, megetetni, tisztába tenni, aztán visszakötni az autóba a biztonsági övvel, és menni tovább.
2009. ápr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát nem szabályos kivenni menet közben és úgy etetni?
2009. ápr. 22. 22:29
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem. Nem tudnám szó szerint idézni a KRESZ idevágó paragrafusát, de a tartalma az, hogy a közúti közlekedés során a vezetőnek és a személygépkocsi valamennyi utasának bekapcsolt biztonsági övet kell viselnie (vannak kivételek, hadd ne soroljam fel), illetve akinek ez szükséges, annak gyermekülésben kell ülnie.

Tehát félre kell állnotok, hogy kikapcsold a gyereket és megetesd.

2009. ápr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, csak aztán az unokatestvérem mesélte, hogy ebből ne csináljak nagy ügyet, ők nem szoktak megállni és a hátsó ülésen nyugodtan tudok majd etetni. Ezek szerint az nem szabályos.
2009. ápr. 22. 22:59
 6/7 anonim válasza:
Nem kell túl nagy ügyet csinálni, persze, de a babának is jobb, ha nem zötyög alatta a kocsi, miközben eszik, vagy éppen tisztába teszed. Szóval az a pár perc leállás semmibe nem kerül, ha van hol megállni. Főleg, ha van erre szabály, és azért erre az esetre én meg is értem. Mi van, ha félrenyel a pici, illetve ha ott még összecsinálja magát? Én öcsém babaként megcsinálta, hogy nagyim tisztába akarta tenni, és még akkor pisilt egyet a nagyi ruhájára (most képzelj el egy hasonlót kocsiban)... Ők nem tartják vissza :-)
2009. ápr. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem a kresz megszegése a fő gond, hanem az ha épp akkor rongyol beléd egy másik jármű, amikor a gyerek eszik vagy ilyesmi. Ilyenkor esélytelen, hogy megtartsd és megy ki az ablakon a babád, ami nem túl egészséges dolog. Autópályán kis forgalomnál talán belefér de városban semmiképp nem merném ezt így megoldani. Gondolj arra, hogy az is elég, ha 15-20 km/h val megy beléd valaki, már ezzel halálra ítélheted a gyereket elég hozzá egy kis balszerencse.
2009. ápr. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!