Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Erősítő bekötése hogyan?

Erősítő bekötése hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy 2 csatornás erősítőt a 2 hangszórómhoz.

A fejegység hátulján van RCA kimenet, arra gondolom rádughatom az erősítőt, viszont a hangszórókat hogy dugjam az erősítőre, illetve áramot hogy tudnék neki adni?


Bocsi az amatőr kérdésért, kezdő vagyok a témában.


2011. máj. 20. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Áramot az akkumulátorról, megfelelő méretű tápkábellel, biztosítékon keresztül, negatívot a kasztniról, remote szálat a fejegység motorosantenna, vagy erősítő vezérkimenetéről, jelet az erősítőnek a fejegység RCA kimenetéről, a hangszórókat pedig az erősítő kimenetéről táplálod.
2011. máj. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értelek, de közbe mégse teljesen.

Letudnád kérlek írni úgy hogy teljesen kezdő vagyok a témában?

A teljesen kezdő alatt értsd hogy eddig a legnagyobb művelet az volt hogy kicseréltem a hangszórókat és a fejegységet, semmi egyéb, nem értek hozzá sajnos.

2011. máj. 20. 16:20
 3/7 anonim ***** válasza:
ahogy elöttem már leirták! de annyi még hogy "hangszórókat pedig az erősítő kimenetéről táplálod." ez odáig oké de kell hozzá hangváltó is, mert ha csak ugy rákötöd a hangszorokat akkor bizony az is csak a "mély" hangszintet fogja kapni ami bizony hamar tönkreteszi
2011. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

?

Mély hangszínt? Már miért? Miért kéne hangváltó egy eleve magasközép-vágott hanghullámhoz? Ha levágja a magasat egy szűrő, akkor az életbe nem fogod hangváltóval visszahozni a magasakat...

Nem kell hozzá hangváltó, csak ha külön többutas hangszórókat akarsz használni. Az erősítőt át lehet kapcsolni, mély, közép, és magas vágásra.

2011. máj. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pontosítás érdekében itt vannak a cuccok:

Fejegység: SAL VB 2000 [link]

Hangszórók: 2x65W Pioneer [link]

Erősítő: SAL BX 2055 [link]

2011. máj. 20. 17:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezzel sima ügy. Igaz, túl nagy teljesítményt ettől se várj, de nem kell hangváltó. mélynyomóhoz kellene.


+: Valahonnan vegyél le neki direkt pozitívot, lehetőleg legalább 10 Amperes biztosíték legyen a vezeték előtt, amiről leveszed az áramot.


Remote: a fejegység motorosantenna kivezetésére kötöd


-: Kasznira

RCA: a fejegység RCA kivezetésére

Hangszórókat pedig az erőlködő hangszórókimeneteire.

2011. máj. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akarom javasolni, inkább egy WRC200-at vegyél, mint ezeket a boxxereket...
2011. máj. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!