Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Forgalmi vizsgán, ha a busz...

Forgalmi vizsgán, ha a busz az öbölből már indexel ki akkor, ha nagy fékezésre kényszerülök akkor is ki kell engednem?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 17:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Igen.

De, ezt mondania kellett volna az oktatódnak, nekem már többször is mondta, hogy ha indexel, akkor kiengedjük, ja, és LASSÍTUNk, mert sok ember a busz mögött lép ki hirtelen.

2011. ápr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy,ha indexel akkor kiengedjük.DE úgy gondoltam ha már azt hittük h nem fog indexelni és már mikor majdnem odaértünk indexel akkor már kell nagyobbat fékeznünk.
2011. ápr. 17. 18:06
 13/18 anonim ***** válasza:

Ilyesmi szitukban én eleve lassítok, mert igaz, elviekben nem mehet át egy úton gyalogos, de gyakorlatban megteszik. Lehetőleg a busz elejénél.

Amikor lassítok, egy-egy féklámpa villanással jelzem ha mögöttem van valaki, hogy lehet, satufék is előfordulhat.

2011. ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet !:)
2011. ápr. 17. 18:45
 15/18 anonim ***** válasza:

Lassítasz addig ok, de ha akkor teszi ki amikor már közel vagy, nyílván nem kell satufékkel megállnod. A buszosok úgy vezetnek, hogy nyomják a busz ajtó zárását jelző csengőt, közben kiteszi az indexet. Az ajtó bezáródik, tükröt még nézi a buszos. Utána néz csak balra, hogy mehet-e. Tehát az index kitétele és a busz valós indulása között eltelik azért jó néhány mp, vagyis tök értelmetlen hirtelen nagyot fékezned.


Egyébként a kresz-ben valahogy így van (fejből nem biztos hogy pontosan idézem:)

Lakott területen belül, párhuzamos közlekedésre nem alkalmas úton a menetrend szerint közlekedő busz indulását a buszmegálló öbölből akár megállással is segíteni kell, HA EZ HIRTELEN FÉKEZÉS NÉLKÜL megtehető.


Nyílván a KRESZ sem ír elő olyat, hogy adott esetben veszélyhelyzetet idézz elő, márpedig a hirtelen satufék az. Én ha VB lennék hamarabb vágnék meg valakit a hirtelen fékezés miatt, mintha inkább elmegy mellette.

2011. ápr. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

zavart a tudat hogy nem pontosan idézek.


Íme a pontos idézet:


"

IV. RÉSZ


A járműközlekedésre vonatkozó szabályok


I. fejezet


A járműközlekedés általános szabályai


Elindulás

(3) Lakott területen belül a járművek vezetői kötelesek az elindulási szándékot jelző, menetrend szerint közlekedő autóbusznak és trolibusznak a megállóhelyről való elindulását (a jobb szélső forgalmi sávba való besorolását) - ha ez hirtelen fékezés nélkül megtehető - lassítással, szükség esetén megállással is lehetővé tenni. Az autóbusz, illetőleg a trolibusz vezetője azonban ilyen esetben is csak akkor indulhat el, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről.


"

2011. ápr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszi :) Sikerült :)
2011. ápr. 18. 14:59
 18/18 anonim ***** válasza:

tegnap 22:40!

Ugyan már pontosítottál, de hátha valaki csak az első bejegyzésedet olvassa el: nem csak buszöbölből való induláskor kell kiengedni a buszt, hanem minden olyan esetben, amikor a busz az adott forgalmi sávban nem tud továbbmenni. (Pl. autók parkolnak előtte)

2011. ápr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!