Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az autopalyan, elozeskor/vissz...

Az autopalyan, elozeskor/visszatereskor, kotelezo indexelni, vagy sem?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne kötelezö??
2011. ápr. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Több sávos autóúton,autópályán mindig kötelező..ha csak egy-egy sáv van akkor nem...
2011. ápr. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

masodik:

hogy érted, hogy csak 1-1 sáv van?

2 sávos autópálya?

Mert én mindig is úgy tudtam, hogy itt nem kötelező indexelni, azt amikor vittem haverom egyszer, szólt h mié nem jelzek! Ezért mertem megkérdezni.

2011. ápr. 8. 19:56
 4/13 anonim ***** válasza:

Kötelező!

Különben a mögött jövő honnan tudja,hogy Te mit szeretnél csinálni???

2011. ápr. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Silber ***** válasza:
Régen úgy volt, hogy amikor pl. előzéskor visszatértél a saját sávodba, akkor nem kellett indexelni (mivel evidens, hogy a jobbratartási kötelezettség miatt vissza fog kanyarodni a delikvens). Manapság úgy szól a szabály, hogy minden irányváltoztatási szándék esetén indexelni kell, ebben pedig beletartozik a sávváltoztatás is. Tehát igen, kell.
2011. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elvileg kötelező igen.. Amikor kisorolok akkor én nem szoktam, mivel mint előttem írták egyértelmű, hogy előzés után visszatérsz jobbra. De ha nagyon közel jönnek mögöttem akkor persze kirakom jobbra is.
2011. ápr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A KRESZ szerint előzéskor nem kötelező indexelni (lásd egy nyomon haladó előzése ahol sávon belül maradsz) csak SÁVVÁLTÁSkor (két nyomon haladó előzése) és kanyarodáskor illetve elindulás és megállás esetében.
2011. ápr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De autópályán nem maradsz sávon belül.. Na meg a kétkerekűeket manapság nem nagyon előzgeti senki, max robogókat.
2011. ápr. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 gergoap ***** válasza:
0%

Persze, előírás, de amikor senki nincs a környékeden akkor teljesen felesleges, nem veszélyeztetsz senkit.

Egyébként vegyél BMW-t, azoknak "nem kell" indexelniük, mehetnek össze-vissza.

2011. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A kérdező úgy látszik nem tanult kreszt. Hogy kaptad meg a jogsid? Minden előzéskor kell használni az irányjelzőt! Ha a sávodon bellül előzöl, pl. kerékpár, akkor nem kell. De ha másik sávot veszel igénybe, akkor igen. Függetlenül attól, hogy a másik sáv veled egy irányba halad, vagy a szembejövőé.Tehát előzésakor igen, kell indexelni.
2011. ápr. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!