Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy kell a hátunk mögött...

Hogy kell a hátunk mögött lévő autónak villogni?

Figyelt kérdés
tehát ha mögöttünk lévő autónak akarjuk megköszönni pl., hogy beengedett maga elé, akkor hogy kell neki villogni?
2011. márc. 13. 17:57
1 2
 11/14 T5- ***** válasza:
Nem kell féklámpát villogtatni, meg ködlámpát kapcsolgatni. Könnyen félreértésre adhat okot. Vészvillogót egyszer felvillantod, ez az "egyezményes" jele annak, ha valamit meg szeretnél köszönni.
2011. márc. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

18:22 szerintem ezt elég sokan csinálják, akadály előtt amit mögöttem nem látnak, esetleg ha le akarok kanyarodni kihúzódok és én is villantok egyet a féklámpával mielőtt tényleg rálépnék. Ez akkoris jó, ha valaki iszonyatosan tol nem kell fékezni előtte, csak megvillantani hogy veszélyes amit csinál, de lehet vészvillogóval is csak azt nem értik sokan. Sőt ha közlekedsz autópályán dugóban szoktak olyat, hogy ha elindul a sor, belendülnek de utána ismét megállásra kényszerülnek a sorból az utolsó(k) benyomják a vészvillogót hogy ne rohanj bele, főleg ha valami nagy batár az uccsó jármű és nem látod tőle az álló sort.


Bocsi kérdező hogy szétoffoltam a kérdésed :)

2011. márc. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
nem zavar, jöhet minden, ebből úgy is csak tanulni lehet:)
2011. márc. 14. 18:31
 14/14 anonim ***** válasza:

ha nagyon jönnek a seggemben, néha rá-rányomok egyet a fékpedálra, hogy felvillanjon, aztán gáz, így talán egy kicsit lemarad. Persze idővel megint beér, de talán pár ilyen után észreveszi magát.


Apám azt szokta, hogyha lassú, és azt akarja hogy megelőzzék, és van is rá hely, indexel párat jobbra, kicsit lehúzódik, ebből a mögötte jövő hiheti hogy megáll. Kikerüli, apám pedig folytatja útját, mintha misem történt volna.


Sötétben jobbkezes, kihaltabb kereszteződéseknél én be szoktam villogtatni távolságival a kereszteződésbe messziről, hogy aki keresztbe jön, a fény villogásból lássa hogy én is jövök. Ez adott esetben félreértésre adhatna okot, mert a keresztben jövő esetleg hiheti azt, hogy elengeded, de normális ember számára egyértelmű, hogy a fényszóró villogtatás csak akkor az elengedés jele, ha látjátok egymást. Láthatatlan embert hogy akarnék elengedni? Úgy szoktam, hogy messzebbről kezdem a villogtatást, és először egy hosszút, majd közelebb érve egyre sűrűbben, így mire odaérek már volt 4-5 villantás. Ebből (és a ritmus változásból) talán jobban lejöhet a keresztbe jövőnek, hogy rohadtul nem elengedésről van szó, csak jelzem hogy jövök.


A múltkor a buszos tökre levette, ő is bevillogtatott, így már előre tudtam hogy jönni fog, lassítottam is. Mondjuk rendes volt, mert lemondott az előnyéről :)

2011. márc. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!