Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy kell a hátunk mögött...

Hogy kell a hátunk mögött lévő autónak villogni?

Figyelt kérdés
tehát ha mögöttünk lévő autónak akarjuk megköszönni pl., hogy beengedett maga elé, akkor hogy kell neki villogni?
2011. márc. 13. 17:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

vészvillogót bekapcsolod, párat villan, érteni fogja (én így jelzem azt is, ha a zavar a reflektora a tükörben, ezt is értik)

26/N

2011. márc. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi, én is a vészvillógóra gondoltam:) Csak nem tudtam, hogy akkor egyszer kell-e megnyomni vagy hányszor, mert ha egyszer megnyomom akkor bekapcsolom, ha mégegyszer akkor meg ki nem? és akkor csak egyett villan
2011. márc. 13. 18:07
 3/14 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi ideig hagyod villogni. Ha csak benyomod és ki is nyomod rögtön, akkor csak egyet villan, én általában hagyom kettőig, hogy biztosan lássa de zavaró se legyen. De ezt ugyanúgy hallod kattogni, mintha indexelnél :)
2011. márc. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
rendben, köszi a válaszokat. Bocsi, hogy ilyen alapvető kérdést tettem fel, de még kezdő vagyok:)
2011. márc. 13. 18:14
 5/14 anonim ***** válasza:
mindenki így kezdi (képzeld, a minap történt velem, hogy előttem egy autós felvillantotta a féklámpáját egy pillanatra, nem is tudtam mire vélni, utána már rendesen fékezett, de ezzel előre jelezte nekem, hogy fékezni fog, nehogy belerohanjak - egy közlekedési akadály miatt, amit ő látott, de én tőle nem láthattam. Az ember mindig tanul - egyébként én sem régóta vezetek)
2011. márc. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
ha maga elé enged akkor a vészvillogó, de ha zavar a reflektor mert akkora paraszt h távolságival megy a seggedben akkor meg bekapcsolod a hátsó ködlámpát
2011. márc. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
kösz
2011. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer, sokat segítettetek:) A féklámpával villogás tényleg jól jön néha, mert vannak akik alig tatják be a követési távolságot és nem látják, hogy te fékezték. Múltkor is mentem a városban a külső sávban, és elöttem az utolsó percben kitalálta az autós, hogy lefordul, nyomtam is a féket egyből, de a mögöttem lévő autós szerintem alapból közel volt hozzám, meg mire észreveszi h én fékeztem, majdnem belém is rohant és még le is lettem dudálva..:/
2011. márc. 13. 18:34
 9/14 anonim ***** válasza:
aki közel jön mögötted és neked megy az lesz a hibás nem te. nem tartotta be a követési távolságot. ha nekemjönne így valaki biztos hogy kiszállnék és leszedném a fejét aztán dudálhatna a ****kalap
2011. márc. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia.

Vészvillogóval szoktam jelezni én is, illetve minap nekem is így köszönték meg.

Viszont hátsó ködlámpával is jelezhetsz szerintem.


18/F

2011. márc. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!