Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hallom a hírt, hogy átkerül a...

Hallom a hírt, hogy átkerül a pályás matricaellenőrzés a közlekedési hatósághoz. Van hozzá joguk? Nem értem a dolgot

Figyelt kérdés

Na most nekem hasonló dologgal már többször akadt problémám, most eltekintve attól, hogy ha ezek elkezdenek megállítgatni ott beterelgetni és ellenőrizni akkor elmegy 10 perc és tulképpen akkor minek is megyek a pályán? Na de ezt hagyjuk ...


A bajopm az, hog yköteles vagyok nekik megállni? Manapság már mindenkin ilyen zöldes vagy sárgás mellény van, ne is haragudjon a világ, azért mert integet nekem valaki a pályán egy ilyen mellényben, és nem látok ott rendőrautót, akkor mégis köteles vagyok megállni? Ha nem, akkro mi van? A sárga villogós kisbuszukkal elkezdenek üldözni? Na ne röhögtessenek már ... És gondolják én meg is állok ? Tényleg nem értek semmit. Valaki fel tudja nekem tételesen sorolni egészen pontosan mégis kinek vagyok köteles megállni? Ha rendőrt látok, akkro oké, d eaztán hallom egyre többet játszanak a vám és pénügyőrök is, de oké, azt is észreveszem, mert ha látok egy kékfényes autót, akkor azt mondom oké .... Na de most egy matricaellenőrző is ?? Hát nem tudom felfogni isten bizony. Na de oké, tehát akkor

1, rendőrség

2, VPOP

3, ?? 4, ???? stb :???? Kiknek kell még megállnom ?? Köszi szépen a segítséget.


2009. febr. 20. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Az esetek többségében nem fognak megállítani, mert egy rendszámleolvasó rendszer menet közben leolvassa a kocsid rendszámát és megnézi, hogy az adatbázisukban szerepel-e. Ha nem, akkor elteszik a videót és kiküldik a büntetést, aztán kezdődhet a vita. Abban az esetben ha nem tudja a rendszámot leolvasni megpróbáléhat megállítani.

Hogy kiknek vagy köteles megállni azt nem tudom, várjunk, hátha valaki okosat ír erről a témáról.

Szóval nem fognak beterelni és blokkot vagy marticát kérni. Főleg ha elektronikusan vásároltad pl. SMS-ben. A telefonodban nem turkálhatnak még a rendőrök sem. Ahhoz végzés kell.

A kamionokat meg azért terelgetik be mindenhol mert tengelynyomást mérnek. De ott is mindíg van rendőr, a közlekedési hatóság egymagában nem állíthat le senkit.

2009. febr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A KRESZben benne van, hogy köteles vagy megállni a közlekedési hatóság közúti ellenőrének.
2009. febr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kimaradt a forrás: közlekedési főfelügylet KRESZ gyakorlóprogramjának alapfogalmak témakörének egyik kérdése.
2009. febr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

na már utána néztem: Aki közúti közlekedésben részt vesz, köteles: a közúti jelzések rendelkezéseinek, valamint a forgalom irányítására jogosultak(rendőr, katonai forgalom irányító, jelzőőr)utasításainak eleget tenni, de utasítást adó jogkört gyakorolhat a tűzoltó, vámőr, határör, a közlekedési felügyelet ellenőre is.


Azóta összevonták ugye a haárőrséget a rendőrséggel, illetve a katasztrófavédelem emberének utasításának megfelelően kell cselekedned, de ezt még nem követte le a KRESZ.

2009. febr. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi, de nem igazán oldódott meg a rejtély ...

Különösen a "jelzőör" és a "közlekedési felügylet ellenőre" tekintetében. Na és egy jelzőör az hogy néz ki? Ez tiszta vicc ... Közlekedési felügylet ellenőreinek pedig megvallom őszintén áll meg a halál, van egy szakasz ahol gyakran járok, és mindig ott eszi őket a fene, de csak a kisbuszukkal, rendőr nélkül. Na egyszer még valamikor beugrottam nekik, és kb 1 órát szórakoztaka mellesleg 4-5 hetes autó műszaki állapotával, teljesen evidens volt, hog ycsak szórakoztak, és ahogy mondta valaki, ilyen parkolószerő beterelés módszerrel, de nem teherautóval !! Azt mondták általánops műszaki ellenőrzés, és persze pótízzó és stb. Na ez a semmi nekem arra volt jó, hog ylekéstem életem egyik legfontosabb meccsét, azóta annyira haragszom rájujk, hogy nekem ugyan integethetnek, szépen kikerülöm, és megyek tovább, majd csak elfárad a keze ... Még sosem jöttek utánam és rendőrségtől se jött semmi, persze feltételezem tudják ők jól, hogy rendőr nélkül nem igen tehetnek semmit, mert ahogy mondtam, felőlem üldözhetnek is, biztos nem állom meg, de nem volt ilyenre példa, a másik pedig, hog yha utólag jönne valami feljelentés-féle, akkor bizonyítsák be hogy arra jártam, mert természetesen én majd 10 tanúval igazolom, hogy rosszul láttak mert debrecenben voltam egész héten.

Most abszolút komolyan, csupán a lényegét nem értem az egésznek továbbra sem. Egy átlagos autós csak messziról lát egy integető zöld meg sárgamellényest, és akkor döntsem el, hogy egy részeg biciklis akar valamit vag ynetán éppen a közlekedési hatóság ellenőrei (bár most hogy elgondolkodom, lehet hogy a részegnek előbb állok meg :-))

És mindenki tudja ugye, hogy nem egy olyan bűncselekmény volt a 8-as úton is és sorolhatnám, hogy elég egy 300 ezres fehér opel astra és egy 2 ezres kékvillogó és sorra rabolgatták az emnereket. Szóval ha minden viccet félre teszek, akkor is baromira nincs letisztázva ez a kérdés. Valahogy egyértelművé kellene tenni az ilyen megállítósdikat.


Másik kérdésem: mi van olyankor ha netán nem állok meg annak akinek meg kellett volna és netán nem tudok elhúzni? Az minek számít? Nem mintha lenne valami rejtegetnivalóm, csak utálom, ha molesztálnak indokolatlanul, és amikor egy nap már ötödször állít meg egy rendőr is, na őszintén szólva felmerül bennem, hogy inkább a gázra lépek, iszonyúan idegesítő.

Köszi a választ főleg erre a második kérdésre most.

tamás

2009. febr. 20. 23:33
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. febr. 20. 23:35
 7/9 A kérdező kommentje:

"A KRESZben benne van, hogy köteles vagy megállni a közlekedési hatóság közúti ellenőrének."


Nos ok, köszi, ezt értem, de két kérdés van ennek kapcsán:


1, honnan tudom hogy ők azok és nem az út mellett tisztogató vagy építőmunkások úgy messziről abban a mellényükben?

2, Mi van akkor ha nem állok meg? Kikerülöm, visszaintegetek neki és megyek tovább? ... Teljesen komolyan kérdezem, ezzel mit követek el? Mert általában nincs ott velük rendőr, most ilyenkor mi van?


Köszi szépen: Tamás

2009. febr. 21. 09:47
 8/9 anonim ***** válasza:
a jelzőőrt felismered: nappal tárcsával, éjaszaka szines lámpával a kezében integet neked, hogy meehetsz vagy nem. Legtöbbször útépítéseknél, felújításoknál találkozhatsz velük, esetleg vasúti átjáróban. A közlekedési hatóságot meg valszeg úgy, hogy legtöbbször nem egyszál ember kóborol az úton, hanem van mellettük felmatricázott autó.
2009. febr. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Okés köszi, lehet hogy én vagyok nehéz felfogású, de még mindig nem tiszta előttem ... hát minden második kisbusz fel van matricázva .. én azt messziről 100 m-ről hogyan olvassam le főleg ha oldalra beállnak és nem is látom?

Útépítésnél oké, az rendben van persze, ott értem a dolgot, de ez amit írtam ez sztem örök rejtély marad számomra. És főleg a második kérdés, hogy mi van, ha kikerülöm és tovább megyek? Van aki tud erre jogszabályt esetleg?

Bocsi, nem kötekedek, de szeretném már végre 100% tisztán látni ezt az egészet.

Köszi Tamás

2009. febr. 21. 11:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!