Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A rendőr másként irányítja a...

A rendőr másként irányítja a forgalmat, mint a könyvben?

Figyelt kérdés
Azt mondták, nem is úgy mutogat, meg jelez bottal, mint a képeken, hanem pl forgatja a kezét, hogy mehetsz. meg felemeli feléd, hogy állj!
2011. jan. 24. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát persze, a rendőr nem olvasta a könyvet! :D


Bocs, de nem bírtam kihagyni.

A KRESZ-vizsga előtt rettegtem a rendőrös kérdésektől, aztán azt tapasztaltam, hogy a valóságban sokkal egyértelműbb, hogy mit akar... Szerintem arra törekednek, hogy az adott helyzetben egyértelmű legyen a jelzése.

2011. jan. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ez attól függ. Van olyan rendőr aki nagyon a szabályok szerint csinálja, csak az a baj, hogy az autósok nagy része nem ismeri a kézjeleket (nem mintha olyan baromi bonyolult lenne...)


ezt felismerve sok rendőr inkább úgy mutogat, hogy az adott helyzetben mindenkinek tök egyértelmű legyen mit is akar... Néha meg botjuk sincs, csak kiáll és mutatja hogy állj, vagy hogy mehetsz.

Attól is függ, hogy miért rendőr irányít. Baleset vagy konvoj elhaladásánál pl egyszerű, mert csak annyit mutat hogy "állj" vagy annyit hogy "mehetsz" amit tul. képpen bárhogy mutathat, megérted.


Az intelligensebb rendőr amikor mutogat figyeli a vezetőket is hogy felfogták-e amit akar. Ha nem, akkor módosít, vagy másképp mutatja meg a gyengébb felfogásúaknak.

2011. jan. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!