Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségem van zavarás...

Milyen lehetőségem van zavarás esetén?

Figyelt kérdés

Van egy házam. A telekről van egy autókijáró az utcára. Valaki már két hónapja leállított egy rozzant platós teherautót közvetlenül a kihajtóm mellé. Itt áll azóta is mozdulatlanul. Nem akadályoz olyan szinten, hogy ki tudok tőle araszolni. Szó szerint araszolást kell elképzelni. Ahogy tolatok ki az én autóm oldala és a teherautó platója között egy arasznyi hely van.

A gond, hogy az utca elég forgalmas. A keresztforgalomból szó szerint így semmit nem látok. Teljesen ororsz rulett módjára kell kitolatnom anpi szinten. Az utcán közlekedő autók sem számítanak rá, hogy egyszer csak egy kocsi fara fog kitolatni a teherautó mögül. Már nem egyszer kaptam a duálást, fékcsikorgást, teljesen jogosan. De röntgenszemem nincs.

Tettem egy cédulát a teherautó szélvédőjére, azzal a szöveggel, hogy ha itt szeretné tárolni tartósan a járművet, semmi kifogásom ellene, de leglább két méter legyen szíves arrébb gurulni, hogy esélyem legyen bármit kilátni.

Falrahányt borsó, a teherautó, papaír is továbbra is ott van érintetlenül.

Írtam már ezzel kapcsolatban az önkormányzatnak. A válasz az volt, hogy engedélyeztessem és saját költségemen szereltessek fel forgalomtechnikai tükröt, aminek az elbontására bármikor indoklás nélkül kötelezhetnek, szintén saját költségemen. Magyarul érdemi segítséget nem kaptam.

A rendőrség gondolom nem fog foglalkozni vele, hiszen akadályozva nem vagyok, ki tudok állni, mégha nem is biztonságosan. Nem az a célom, hoyg megbüntesség, csak hogy meg lehessen keresni hogy kihez tartozik és szólni lehessen neki, hogy pár métert menjen már arrébb, bőven lenne rá hely.

A teherautó fogalmam sincs kié. Sohna nem látok körülötte mozgást. Az út túloldalán ráadásul 4 emeletes társasházak vannak. Nem csengethetek be mindenkihez, hogy nem hozzájuk tartozik-e a teherautó.

Rendszám van rajta, a műszaki 2025.02.-ig érvényes.

Mit tudok tenni ezzel? Kihez lehetne fordulni még mielőtt totálkárosra törik az autómat?


tegnap 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A közfelügyelöknek vagya rendöröknek kell szólni, azok elvitetik
tegnap 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Leszeded a rendszámot, bedobod a platóba, majd bejelented, hogy rendszám nélkül tárolja az autót közterületen.


Nem szép dolog, de az sem amit ő csinál.

tegnap 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ismerősöd valami nehezebb 4x4 döggel, akkor egyik éjjel letakart rendszámtáblával (jóakaratú kamerázó spicli szembeszomszéd mindig akad...) felezővel, difizárral húzza arrébb két méterrel. Nem írtad mekkora platós autó, kis 3 tonnás, vagy nagy dög.
tegnap 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
67%
egy régi MTZ is megteszi, még keresztben is elhúzza.
tegnap 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!