Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért és mire fel vár el sok...

Miért és mire fel vár el sok önérzetes autós olyan magatartást a közlekedés gyengébb résztvevőitől, amit nem ír elő részükre a Kresz?

Figyelt kérdés

Rengeteg példát látok erre különböző tematikus csoportokban, pl.:


- kerékpárosoknak bukósisak viselése

- gyalogosoknak fényvisszaverő mellény vagy hasonló kivilágítás lakott területen BELÜL

- lassú járművek részéről a mögöttük feltorlódott forgalom elengedése ( hogy aztán őket meg percekig ne engedje vissza senki...)


Semmiféle rendelkezés nincs a Kreszben, ami alapján ilyen magatartást kellene tanúsítania a példákban hozottaknak, ehhez képest gyakran találkozom ilyesmivel. De például a kerékpároson a bukósisak semmilyen formában nem is érinti az autóst, ahogy engem hidegen hagy, hogy a többi autós használja-e a biztonsági övet.


Természetesen az érintettek élhetnek ezekkel a dolgokkal, de a kioktató stílusban előadott kérés vagy konkrét utasítás visszataszító. Mi az oka ennek? Balkáni mentalitás?


ma 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Én azért várom el az alázatot, mert jobb vagyok a legtöbb embernél. Okosabb, gazdagabb, sikeresebb. Mióta világ a világ megadták a kellő tiszteletet, alázatot az alsóbb rétegek és még igen sokáig meg is fogják, ez a természet rendje, hogy a gammák behódolnak az alfáknak.
ma 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö két kitételedet azért "várják el" - nem várják el, csak javasolják -, mert ezzel az illető saját magát védi, adott esetben az élete múlik ezeken.

A harmadik meg egyszerüen normális emberi viselkedés, ha egy mód van rá, ne szivassa senki a másikakat.

ma 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

"a kerékpároson a bukósisak semmilyen formában nem is érinti az autóst"


Dehogy nem érinti, ha a kerékpáros balesetet okoz, az autó elé esik vagy oldalt nekimegy, az autósnak nagyon nem mindegy, hogy a kerékpáros esetleg eltörte a lábát vagy a fejsérülésbe belehalt. (A biztosító meg a rendörség teljesen másként minösíti az eseteket)

ma 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Önérzetes autós? Nofene...van ilyen? A többi lény meg csak van?...ja igen, azpk a közleledés gyengébb résztvevői....

..oszt önérzetes gyalogos má nincs is.--? Amikor a babakocsit toló nő, vagy a lerekesszékes sérült nem fér el a járdán parkoló önérzetek százaitól?...arról nem is beszélve, amikor a Ferenc krt-n sétálók közt száguldoznak a villanyrolleresek... Akiken nincs sem bukósisak, sem mellény, no persze azonosító jel sem..-


...sok önérzetes van ám, de kedves kérdező neked még tanulni kell az életet..

ma 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez tipikusan az a helyzet, hogy csak azért mert LEGÁLIS valami, azaz a szabály engedi, vagy nem tiltja, attól az még nem azt jelenti, hogy a szabály helyes is.


Vegyük példának a bukósisakot. Az, hogy a KRESZ nem tiltja, az nem azt jelenti, hogy sisak nélkül biciklizni egy teljesen hibátlan dolog, csak azt, hogy legális. Nem minden jó, ami legális. Lásd: cigi. Az is legális, de attól még nem jó. A bukósisak ugyanez. A hülye kretén körülnézés nélkül kiszambázik elém, betöri a fejét, ott a helyszínen megdöglik. Nekem okoz egy jelentős mentális traumát, emellett évekig zajlani fog a bírósági eljárás, ez nekem anyagi teher, további mentális teher, jogsimat is addig valószínűleg elveszik, stb. Neki könnyű, mert megdöglött. A halottat már semmi sem zavarja, de közben nekem tönkreteszi pár hónapomat, vagy évemet. Ha felvesz egy sisakot, nem törik be a feje, túléli, más baja lehet nincs is, megússza az egészet 8 napon belül gyógyuló sérülésekkel, engem pár nap, vagy pár hét alatt maximum tisztára mosnak, kész. Ez is éppen elég nagy baj, de azért fényévekkel jobb a szituáció.

ma 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Értelmes ember igyekszik úgy élni az életét, hogy a józan éaz határain belül igyekszik minimalizálni a balesetek/sérülések kockázatát. A szabályoktól függetlenül.


Ez persze nem azt jelenti, hogy egésznap magzatpózban ülsz a fürdőkádban. De teszem azt kerékpárosként ugyan léteznek olyan szakaszok, ahol szabályosan mehetnék. Mégsem teszem, mert potenciális öngyilkosság lenne.


Viszont vannak emberek, akikből ez valamiért hiányzik. Rizikós dolgokat csinálni. Aztán ha baj lesz belőle ők vannak a legjobban felháborodva.

ma 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#3 Ez nem egészen így van.


Ha a kerékpáros okoz balesetet, akkor eleve nincs szabálysértés vagy bűncselekmény, ami miatt az autós felelősségre vonható. Jogilag irreleváns az autósnak, hogy a kerékpáros halott-e, avagy csak lehorzsolta a térdét.


Ha pedig az autós okoz balesetet, hadd viselje csak ő annak a jogi következményeit, hogy a kerékpáros nem viselt sisakot.

ma 12:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!